.: Na imieniny do: Adeli, Felicyty i Klemensa .: Użytkowników online: 6
     | home
      Nie masz jeszcze konta? Możesz !
 

Wiadomości

Z regionu - 4.11.2020

Z regionu - 7.10.2020

Z regionu - 23.09.2020

Z regionu - 9.09.2020

3 Maja- 6.05.2020

Z regionu - 20.11.2019

Z regionu - 6.11.2019

Z regionu - 23.10.2019

Z regionu - 9.10.2019

 
W galerii
BWO-2018
OOM i MMM-2018
 
Brydż-Turnieje
Turnieje Milickie
 
Milicka Wiosna 2018
Wyniki Turnieju
Galeria foto
 
Informacje
Telefony
 
Statystyki
Użytkowników: 0
Gości: 6
 
Twój adres IP
3.237.66.86
 
Liczba odwiedzin
 
 
Komentarze do "Głośno o odprawie sekretarza Stasiaka"

! - 2015-03-12 09:24:21
Szkoda że w artykule nie wspomniano o bardzo ważnej kwesti którą powiedział Wójt Biały na zebraniu w Krośnicach. Chodzi o leasing zwrotny nowowybudowanej szkoły w Krośnicach, do której były przymiarki aby wycenić wiec i sprzedać ją chciał były wójt.
 
autor: ~Mali 
kpina - 2015-03-12 11:52:22
A byly starosta ile wzial odprawy i jaki dlug w Powiecie zostawil....
 
autor: ~observer 
należało się - 2015-03-12 12:54:48
Jak zasłużył to i dostał, a niektórzy nie zasłużyli i też sporo wzięli.
 
autor: ~Miła 
odprawa - 2015-03-12 14:38:12
Wziął jeden i drugi - bo obojgu się należało..... Tylko jeden zapomniał, że wziął a drugiemu wypomina.
 
autor: ~Piotr 
odprawy - 2015-03-12 15:59:25
Odprawy należą się ustawowo -3pensje. ale starosta nie dostał za urlop i jeszcze nagrody dodatkowo.i nie wyśmiewa się że chciał oddać pieniądze. Bo Stasiak jakby chciał oddać to by ich nie przyjął. Bo ktoś kto zarabiał tyle i ciągle mu było mało watpie że chciałby oddać
 
autor: ~kasa 
odprawy - 2015-03-12 16:25:59
lech za co się wziął to spier..........ł Stasiak jednak po sobie coś zostawił. Odprawy zaległe urlopy prawnie się należą i nie ma co tu dyskutować. Jedyna wątpliwość to jak na te odprawy zasłużyli; moim zdaniem Stasiak tak.. lech nie...!! za te wszystkie wycieczki które nie były związane z obowiązkami starosty np. ekipa telewizyjna dwukrotnie jeżdziła do karpacza by filmować spęd i zamach partyjny z udziałem Lecha i jego awans polityczny na sekretarza PO. Jednak krótkotrwały bo partyjni koledzy szybko się zorientowali że z niego sekretarza nijak nie można zrobić.
 
autor: ~Jonasz 
Stasiak i jego zarobki - 2015-03-12 21:29:56
Lech z całą swoją ekipą jeszcze całemu Miliczowi bokiem wyjdzie. Za Stasiakiem Krośnice płakać nie będą, bo za bardzo opryskiwacze był. Nie zmienia to faktu, że Stasiak mógłby wiele Lecha nauczyć i niewątpliwie, jeśli oceniać umiejętności - to jeden z najlepszych samorządowców w regionie. Co do odpraw i wypłat to zwykły, polski populizm. Ludzie uwielbiają takie informacje, kochają liczyć czyjeś, szczególnie jeśli ten ktoś jest pracownikiem budżetowym. Nie patrzą za co, tylko ile... Jakby gmina miała jakąś zewnętrzną firmę wynająć do tylu unijnych inwestycji, zapłaciłaby kilkakrotnie więcej, niż dostał Stasiak. Także oceniajmy patrząc całościowo.
 
autor: ~MIETEK 
Mietek - 2015-03-12 22:04:57
Taaaa.... teraz powiesz, ze mamy bic brawo Stasiakowi?? smiechu warte..
 
autor: ~baba 
Stasiak. - 2015-03-12 23:14:43
Nikt nie mówi o biciu brawa, ponieważ Stasiak przy swoich wysokich umiejętnościach był po prostu strasznym gburem, obrażającym często bezpodstawnie wielu ludzi. Swoimi słowami i zachowaniem. Rzetelnie oceniając jednak jego dorobek nie można zabrać mu ogromnej wiedzy i pracowitości. W Krośnicach załatwił ogromną ilość funduszy europejskich. Nie oceniam tu ich zasadności, natomiast umiejętność ich pozyskania. Czym może się w tej materii pochwalić Lech??? Tyle.
 
autor: ~MIETEK 
>mietek - 2015-03-12 23:31:36
Byłbym się może z tobą zgodził jakby te stasiakowe inwestycje miały przysłowiowe ręce i nogi a nie tylko były wykorzystywaniem okazji dla samego wykorzystania, bez planu, ładu, bez pomysłu na całość, bez jakiegokolwiek uzasadnienia ekonomicznego. Na pozór pokaz jak korzystać i działać a tak naprawę zaspokajanie chorobliwych ambicji i próba dorównania dawnym fundatorom. Próba jednak ze wszech miar nieudana. Poniemieckie obiekty do dziś są funkcjonalne, pobudowane przez stasiaka klity już dziś ledwo spełniają swoja funkcję. Niewymiarowa hala z przeciekającym dachem, bezsensowne stacyjki stawy i piramida (powinny się nazywać Knieje i Szczere Pole raczej), jakiś przykurczony budynek główny - co to za kufry, paki czy skrzynie obok owinięte folią nie zmieściły się na zimę do środka? A i basen. Wątpię by jakakolwiek normalnie funkcjonująca firma zaproponowałaby np. basen w takiej, bez obrazy, wsi jak Krośnice. Do całościowej oceny dolicz jeszcze comiesięczne wynagrodzenia i premie, które pobierał :-)
 
autor: ~Mirek 
>mietek - 2015-03-12 23:35:24
Cyt. "Nie oceniam tu ich zasadności, natomiast umiejętność ich pozyskania." Wiesz co... poproś go żeby ci załatwił jakiś kredyt to będziesz miał co spłacać. Najlepiej taki żebyś musiał chałupę w lizing zwrotny puścić. I zaproś byłego wójta żeby cię utwierdzał że jesteś w doskonałej sytuacji finansowej. I wielb ich obu.
 
autor: ~Mirek 
Stasiak. - 2015-03-13 09:15:45
Co do oceny zasadności każdej inwestycji, każdy z obywateli ma prawo do własnego zdania. Jeden chce szkołę, kolejkę i basen, inny najpierw chciałby drogę, świetlicę itp. Jeśli chodzi o wybór inwestycji, nie podejrzewam aby sam Stasiak o tym decydował. Był wójt, była rada gminy. Nie mówię, że nie miał na to wpływu, bo zapewne miał, ale głównie odpowiadał za organizację unijnego finansowania, co szło mu naprawdę nieźle. Zgadzam się, że basen to inwestycja na wyrost, ale negowanie wszystkiego, co zrobiła poprzednia władza to iście lewackie podejście.
 
autor: ~MIETEK 
Mieciu... - 2015-03-13 10:15:34
Przypomnę ci tylko że szkoły chcieli rodzice i tylko dlatego że zebrali kilkaset podpisów i w obliczu wyborów w 2010 podjęto jej budowę, przypomnę ci że twój guru chciał wtedy za wszelką cenę budować kolejkę. Nie wygładzaj jego wizerunku. Wyborcy mu podziękowali, on ich na odchodne dodatkowo oskubał i takie są fakty. Ciskasz też 'argumentami' o lewackim podejściu a to zwykła krytyka 'dokonań'. Lewackie podejście kamuflowane samorządnością to właśnie towarzysz stasiak prezentował.
 
autor: ~Janka 
do Mietka - 2015-03-13 10:17:25
Czym może się w tej materii pochwalić Lech??? no chyba żartujesz Mieciu, że nie wiesz czym się może pochwalić: odnowione szkoły powiatowe, termomodernizacje, ścieżka rowerowa, zalew z infrastrukturą, cee, to co mi przychodzi na szybko, do tego jeszcze jakieś działania prospołeczne
 
autor: ~jaki 
Stasiak. - 2015-03-13 12:07:24
Chyba nie do końca się rozumiemy... Po pierwsze moim guru nigdy nie był i nie będzie Stasiak. Po drugie nie wygładzam żadnego wizerunku, jedynie rzeczowo oceniam UMIEJĘTNOŚCI. Janka chyba zapomniałaś/eś jak wyglądały Krośnice 12 lat temu. Oj dużo się zmieniło, może nawet trochę na wyrost, ponad potrzeby, ale lepsze to, niż miałoby nie dziać się nic. Stasiaka oceniam krytycznie za jego podejście do ludzi, zapomniał, że z ich podatków otrzymuje wypłatę i należy ich szanować. Zwolenników i przeciwników. Umiejętności i zdolności pozyskiwania finansowania z zewnątrz ma natomiast ponadprzeciętne. Generalnie dobrze się stało, że zmiana w Krośnicach nastąpiła. Nowy wójt po kilku latach szaleństw inwestycyjnych wprowadzi do gminy trochę stabilizacji i inwestycji w bardziej przyziemne problemy. Dobrze dla Krośnic. Co do Lecha: kilka modernizacji i odnowień to stanowczo za mało, patrząc na puste konta powiatu. W Polsce sprawdza się tzw. wizerunek, który Lech ma, podobnie do Tuska itp. Pięknie potrafią mówić ina tym koniec.
 
autor: ~MIETEK 
Stasiak. - 2015-03-13 12:35:25
Jeszcze jedno. Za przyjęcie wypowiedzenia Stasiaka bez obowiązku świadczenia pracy, wypłacając mu jednocześnie 50 tyś. za niewykorzystany urlop Drobina powinien ponieść konsekwencje. Sprawa bezsporna. Podejrzewam, że tego ruchu mieszkańcy mu nie wybaczą nigdy. To gorsze od brudnej kampanii wyborczej, bo z obu stron była ona nie do końca fair. I tu jest największy zarzut do Drabiny. Tak nie powinno być.
 
autor: ~MIETEK 
dokonania - 2015-03-13 13:04:45
jeżeli przywołujesz dokonania lecha : ścieżka wykonana bez właściwego nadzoru , nawierzchnia rozlazła się po pół roku użytkowania, zalew szumnie nazwany staw tak został wykonany że należało zamontować pompy by wodę z młynówki pompować , w krainie dostatku wody budować stawy to jakaś paranoja, blaszak przy liceum to jakieś nieporozumienie tak zaprojektować salę gimnastyczną w formie blaszanego inspektu zakrawa na żart architektoniczny, i mniejsza o wykonanie, do tego obiektu wprowadził ludzi na otwarcie nie mając zgody na użytkowanie... mało chcesz więcej , akwarium i skwer nie wspomnę na działce zupełnie o innym przeznaczeniu; to tylko z grubsza dokonania tej ekipy z lechem na czele ; mało mogę przytoczyć jeszcze................
 
autor: ~joanna 
jest wiecej... - 2015-03-13 13:48:36
Dodałbym nielegalną rozbudową spalarni, upadły Dromil (jakieś 3 bańki w plecy) i rozsypujące się mienie poszpitalne w Krośnicach i kilka pomniejszych kwiatków. Dlaczego nikt nie rozlicza Lecha z jego utopijnych pomysłów, ja się pytam. Nietykalny? ;)
 
autor: ~szot 
... - 2015-03-13 13:53:05
ale pieprzycie! to lepiej, żeby nic nie robić tylko narzekać na los i beznadziejną władzę, dobrze, że chociaż w starostwie coś robili bo w gminie to tylko pierdołami się zajmowali przez te ostatnie lata za wybierały
 
autor: ~jaki 
pomysły Faraona - 2015-03-13 16:27:04
No niby nie tylko pomysły sprzedaży leasingu nowej szkoły ale też dalsza budowa kolejki, i ciekawe co dalej by wymyślili... leasing CETS-u, schroniska, może i nawet basenu by zrobili, potem jak rozbudowali by to kolejki. Wysprzedali by wszystko i dalej budował by piramidy.. nasz były Faraon.. Jeśli ktoś mówi że on miał wizję albo o coś zrobił to macie racje zrobił szkodę naszej Gminie.
 
autor: ~kady 
kolejka - 2015-03-13 19:10:51
A jaki ty masz pomysł dla Krośnic? Potraficie tylko cedzić. Czy cokolwiek ktoś z tych opisywaczy i opluwaczy zrobił dla tej Gminy? Każdy kto z zewnątrz przyjeżdża i widział Krośnice wcześniej jest pod wrażeniem zmian jakie nastąpiły w otoczeniu. Nie narzekajcie na kolejkę. Gdyby nie ona wiele osób w Polsce by o Krośnicach nie słyszało. W tej chwili w Polsce w wielu miejscach myśli się o reaktywacji kolejek wąskotorowych. To jest historia. Trzeba o nią dbać i ją pielęgnować. Wiadomo, że nie wszystkim się to podoba. Ona miała być wabikiem, a jej rozbudowa nie jest złym pomysłem. Czego mi brakuje to współpracy i merytorycznej dyskusji. Za to jest wzajemne szydzenie. Przypomina to zachowanie małych dzieci.
 
autor: ~WALDEK 
Kolejka - 2015-03-13 21:01:46
A co z szynami co leżą przy spichlerzu? Czy one nie miały być na rozbudowę kolejki do stawów?
 
autor: ~Romek 
kolejka - 2015-03-13 21:52:21
Nie nadają się do rozbudowy.
 
autor: ~WALDEK 
z innej beczki - 2015-03-13 22:54:10
wiecie co to za pacan wymalował na mieście te "56"? Czytałem, że udało się go złapać, ale kim jest? No poza tym że deklem oczywiście.
 
autor: ~iksiński 
szyny - 2015-03-13 23:29:46
Nadają sie ponoc...
 
autor: ~Romek 
Waldziu drogi - 2015-03-13 23:36:44
Może wójt powinien jakiś raport z funkcjonowania kolejki opublikować. Rozchody, przychody, dochody. Pusty rozgłos to jeszcze nie wszystko. Co z tego, że będzie o Krośnicach głośno jak mieszkańcy nic z tego nie będą mieli. Komuś udało się coś zarobić choćby sezonowo w związku z tą atrakcją? Pani co w minonym sezonie stała tam z namiotem (i chyba nocowała w nim)? A może familijna? Dorobili się jakiś kokosów? Ktoś może wie? Innych beneficjentów jakoś nie kojarzę? Nie należy mylić chwilowego zachwytu odwiedzających, którzy tu nie mieszkają tylko wpadają raz w roku (może 2-3) na parę godzin. Wójt jest przede wszystkim miejscowym gospodarzem i powinien się kierować dobrem miejscowych a nie przyjezdnych chyba że Ci przyjezdni pozwalają się utrzymać miejscowym zostawiając tu swoje pieniądze a nie tylko zachwyty i uśmiechy. Więc ponawiam pytanie ilu jest tych szczęśliwców ktorzy z powodu kolejki (i jej domniemanej rozbudowy) miałoby mieć utrzymanie i jako takie godziwe życie choć w sezonie?
 
autor: ~Krzysiu 
GŁOS MILICZA - 2015-03-13 23:37:32
Należy zauważyć również tendencyjny i populistyczny charakter gazety GŁOS MILICZA. Niezależna lokalna gazetka, jak sama o sobie mówi... Z niezależnością to Wy w redakcji nie macie nic wspólnego. Tańczycie tak, jak Lech wam zagra. Ta nierzetelność aż razi w oczy. Chodźcie koło obecniej władzy i boicie się prawdę pisać, ciekawe dlaczego? Kończąc, temat Stasiaka i jego odprawy już się znudził, chcemy posłuchać coś o Lechu i jego "dokonaniach", o których się po cichu rozmawia. A może jakiś artykuł o Szydełce, spalarni i jego synu? Jakby to był Stasiak pół gazety byście temu poświęcili. NIEZALEŻNY GŁOS MILICZA...
 
autor: ~MIETEK 
Ponoć... - 2015-03-13 23:39:04
Ponoć Romek nie wie co mówi i o czym
 
autor: ~Tytus 
Do Krzysia - 2015-03-14 09:18:27
To drogi Krzysiu podaj listę tych szczęśliwych mieszkańców Krośnic, którzy chcieliby pracować na kolejce, oczywiście posiadających odpowiednie uprawnienia bo z tego co widziałem to ogłoszenia o pracy były w każdej gazecie. Ile osób się zgłosiło? Zgadnij...
 
autor: ~uve 
~Mietek - 2015-03-14 09:52:44
dobrze mówisz, ja przestałem kupować tą pseudo gazetę, bo niezależna jest tylko z dumnie głoszonego sloganu. Tak stronniczej gazety nie da się normalnie czytać i jej ufać choć w 1%
 
autor: ~iksiński 
>uve - 2015-03-14 10:59:35
Nie chodzi o pracowników, obsługę pociągu, stacji itp. Chodzi o mieszkańców, tubylców, którzy w związku z kolejką zyskaliby możliwość utrzymania. Nic takiego się nie stało. Nikt o tym nie pomyślał - również geniusz inwestycji. Dziś te inwestycje są bardzo trudne do obronienia. Ich zasadność jest głęboko dyskusyjna bo koszty utrzymania olbrzymie a pożytek niewielki. O żadnej z nich nie można powiedzieć dziś że mimo wysokich kosztów obsługi tworzy się wokół nich coraz więcej miejsc pracy. Z tego powodu uważam, że branie dotacji tylko poto żeby je brać i wciąganie gminy w długi jest działaniem które bardzo daleko leży od geniuszu inwestycyjnego i psu na budę taka umiejętność się nie nada. Chory, siwy łeb może się tylko cieszyć takim czymś. No i może jeszcze Edward G.
 
autor: ~Krzysiu 
>Krzysiu - 2015-03-14 11:18:28
No niestety w tym właśnie rzecz co napisałeś. Nikt nie jest w stanie sprawdzić ile pasażerowie przyjezdni na kolejkę zostawili pieniędzy na noclegi, obiady, wynajęcia rowerów itd. To miało promować region. I o ile kolejka jakoś sama się utrzymuje zapewne to z basenem już tak łatwo nie pójdzie.
 
autor: ~uve 
MAMY TO CO MAMY... - 2015-03-14 14:04:35
Ta kolejka jest niewątpliwie atrakcją regionu i była dobrym posunięciem. Dzięki niej między innymi o wolne miejsce w schronisku dość trudno. Krośnice poszły w tą stronę, w którą była możliwość uzyskać unijne finansowanie. Uważam, że to przede wszystkim wina polityków szczebla unijnego i samej unii europejskiej, że ogromne dotacje tak naprawdę kierowane były na nowe drogi, kolej i turystykę. Nikt nie pomyślał, aby dać pieniądze na realne tworzenie dobrych miejsc pracy. Oczywiście, były na to pieniądze, ale tak naprawdę na tych projektach bogaci się już Ci, którzy na brak pieniędzy narzekać nie mogli. Za mało funduszy dla tych najmniejszych, przez chwilę dawali 16000 na otwarcie własnej działalności, po czym środki się skończyły, a właśnie tego typu działań powinno być więcej. Niestety dotacje były właśnie na baseny itp., a gmina aktywnie z tego korzystała. Teraz nie ma co płakać z dobrobytu, że mamy to, co mamy - tylko wymyślić, jak to mądrze wykorzystać, wypromować. Mamy korty i dobrą bazę sportową, ciekawą ofertę turystyczną, baza noclegowa niestety kuleje, co widać po obłożeniu miejsc w schronisku. Zadaniem nowych władz jest próba przełożenia tego wszystkiego na pieniądze dla mieszkańców. Ciekawymi pomysłami i mądrą promocją. Narzekanie nic nie da - mamy to, co mamy i zróbmy wszystko, aby przełożyć to na profity dla mieszkańców chętnych do różnego rodzaju zarobku. Czas skończyć narzekać i zacząć myśleć co zrobić, aby było lepiej.
 
autor: ~MIETEK 
do iksińskiego - 2015-03-14 14:12:35
Ten pseudo graficiarz, to podobno gruby pseudo raper z czerwonego merca. Tak na mieście mówią.
 
autor: ~kasia 
kolejka - 2015-03-14 21:00:12
http://www.rynek-kolejowy.pl/56235/koszalin_opracuje_koncepcje_rewitalizacji_waskotorowki.html
 
autor: ~WALDEK 
waldusiu drogi - 2015-03-14 21:20:14
...a przeczytałeś koleś artykuł. Koszalin to nie Krośnice, choć także na K. Ale to jedyna wspólna cecha. Zreszta na K reklamuje się nieco, nie wiem po co, jedna z forumowiczek. Koszalin przygotowuje koncepcję za 200 tysi, czy to się w ogóle opłaca. Co trzeba zrobić, aby się opłacało! jakie czynności, w tym promocyjne trzeba podjąć. Stasiak zrobił kolejkę za o wiele większe pieniadze, której nie ma za co utrzymać i która nie przynosi żadnej wartości dodanej. Wylicz mi jeden hotel więcej, który powstał dzięki kolejce, jedną restaurację, jeden pensjonat. Proponuję kolejce nadać imię "DARKOLEJKA", aby ludzie w Krośnicach, którzy będą spłacać wkład własny pamiętali, kto ją wybudował. Jak bezdomni będą wyrywać szyny po już niejeżdżącej kolejce, to też będą wiedzieć kto im załatwił złom, za który kupią flaszkę.
 
autor: ~reksio 
>reksiu - 2015-03-14 22:35:36
Myślenie złomiarza reprezentujesz. Masz coś wspólnego z koleją bo wykazujesz zapędy przewoźnika autobusowego. Koszalin odbudował od zera kolejkę i przyciąga turystów bo jeżdżą od punktu A do B, kawał trasy, turystyka, atrakcje. Akurat Koszalin to dobry przykład bo oni jak i Krośnicka Kolejka powstawali z dna, od zera. I nie ważne czy Daro Kolejka czy Miro Kolejka... Jak nie będzie dojeżdżała w sensowne miejsce gdzie będzie można coś zaoferować na wypoczynek całodniowy nic z niej za kilka lat nie będzie bo kto miał się w kółko przejechać kilka razy to się przejechał. Są szyny więc powinna być tak jak Koszalin rozbudowana i rozpromowana.
 
autor: ~Wuja 
~Kasia - 2015-03-14 22:48:34
tak właśnie myślałem, bo kiedyś widziałem na YT czy FB kanał Rząsy i się tam pokazał. A i fakt, że oni tam lansują jakieś label 56 trzysta, cokolwiek to znaczy. Tak zrodziło się to skojarzenie i jak widze, jest chyba trafne. PS swoją drogą poza pzu, ośrodkiem kultury i kamienicą na rogu 1 maja i AK, to gdzie jeszcze ten dekiel się "wykazał"?
 
autor: ~iksiński 
Kolejka... i co dalej? - 2015-03-14 23:11:23
Szanowni Państwo, Kolejka w Krośnicach może nie powinna być takim priorytetem dla poprzednich władz, jakim była, ale starając się to zrozumieć, zerknąłem na poziom dofinansowania. Cała inwestycja ze stawami to niecałe 7 milionów, kwota dofinansowania to ponad 4,5 miliona. To całkiem sporo, i teraz należy się zazastanowić CO DALEJ? Stasiak i spółka dostał czerwoną kartkę za kolejkę i nie tylko... I koniec tematu. Nie warto tego ciągnąć, bo do niczego to nie prowadzi. Należy zastanowić się, czy zostawić kolejkę w tym stanie i kręcić się w kółko, czy w przyprzyszłości faktycznie nie zainwestować i zrobić z tego prawdziwą atrakcję jeżdżącą w okolicach stawów milickich. Tutaj już wyzwanie dla Wżjta Białego, aby dokładnie policzył i podjął rozsądną decyzję. Może jednak warto w tej sytuacji to rozbudować? Krytyki już starczy, zastanówmy się CO DALEJ???
 
autor: ~MIETEK 
Rada dla Białego - 2015-03-15 09:02:25
Uwazam ze jedynym rozsadnym rozwiązaniem dla świetlanej przyszłości gminy Krośnice jest rozbudowa kolejki w kierunku Dąbrowy i stawów krośnickich, w dalszej kolejności budowa piramidy azteckiej z cylindrycznymi akwariami oraz rancza w parku między Krośnicami a Wierzchowicami. Gdy to już będzie gotowe koniecznie trzeba zainwestować w osiedle szklanych domów w okolicach Dziewiętlina. To jest szansa dla gminy Krosnice i to przyciągnie morze turystów z Wrocławia. Nie zajmowałbym się takimi populistycznymi inwestycjami jak drogi, chodniki, świetlice i modernizacja starych wodociągów.
 
autor: ~andrew 
kolejka - 2015-03-15 10:09:41
Powiem krótko. W nowej pespektywie Unijnej na projekty kolejowe jest dofinansowanie 85%. Jeżeli rozbudowywać to tylko w tej perspektywie. Jak tanio wybudować to wójtowi mogę powiedzieć. Jak ktoś zauważył jest dużo ciekawych miejsc do których można trasę poprowadzić. Przede wszystkim stawy. Park jest na terenach gminnych. Można w nim zrobić cuda na kiju, niekoniecznie wyszydzaną piramidę. Na chodniki i itp kasy starczy. Problemem Krośnic , Milicza jest słabe skomunikowanie z Wrocławiem i innymi dużymi miastami. Szansą jest zaplanowana rewitalizacja linii kolejowej 281( na razie na liście rezerwowej-koszt 400 mln zł) i podniesienie prędkości do 100 km/h. Wtedy mieszkańcy Krośnic i okolic będą mogli jeździć do Wrocławia w godzinę, do Oleśnicy i Krotoszyna moment. A do Krośnic i okolic weekendowcy. W Krośnicach żadne zakłady nie powstaną tak jak w Miliczu. Tylko turystyka i usługi. Nie tylko Koszalin, ale i Krośniewice. Wielu myli je z Krośnicami. Chodzi, że na Dolnym Śląsku jest ta jedyna, która powstała od zera. Maltankę odwiedza rocznie ponad 200 tys. Powtarzam 85%. Nara.
 
autor: ~WALDEK 
kolejka - 2015-03-15 10:16:05
Jeszcze jedno niech wszyscy włodarze miejscowości przy linii 281 lobbują na rzecz jej szybkiej rewitalizacji. Za coś kasę biorą i nawet nie wiedzą co obok ich miejscowości ma się dziać. Ze stacji Milicz rzut beretem nad słynny zalew.
 
autor: ~WALDEK 
Linia 281 - 2015-03-15 10:30:17
Ale sama modernizacja linii 281 nic nie da jeśli nie będzie oferty pociągów, z rana powinny być przynajmniej z dwa pociągi i dwa powrotne z Wrocławia. I wg mnie 1 godzina do Wrocławia to za dużo, bo w takim czasie można dojechać autobusem bądź samochodem. Jeśli oferta ma być atrakcyjna powinniśmy celować w około 45 min. no i jeśli dopasować ofertę cenowo myślę że chętni by byli.
 
autor: ~plan 
cierpliwości.. - 2015-03-15 11:22:05
Spokojnie, pan Lech obiecał, że pociągi przywróci :D
 
autor: ~szot 
rada dla Białego 2 - 2015-03-15 11:32:57
Andrew dobrze mówisz! Kolejnym pomysłem i budową powinna być skocznia narciarska najlepiej gigant! aby i w zimie mieć klientów! następnie proponuje budowę sztucznej rafy koralowej na stawie przy kolejce!Ludzie ogarnijcie się! Pomysł rozbudowy kolejki jak i budowy basenu i samej kolejki są tak samo mądre i potrzebne jak te które napisałem wyżej
 
autor: ~Mali 
pamiętacie o Nim? - 2015-03-15 12:11:01
http://www.fronda.pl/a/15-marca-1948-r-rotmistrz-witold-pilecki-skazany-na-kare-smierci,48672.html
 
autor: ~fgb 
Linia 281 - 2015-03-15 22:29:25
Jak będzie prędkość to pojawią się pociągi na 100%. 45 minut w Regionalnych( zatrzymują się na każdej stacji) będzie ciężko osiągnąć. Chyba, że prędkość zwiększą do 120 km/h( to się wiąże ze zmianą geometrii toru od Milicza do Grabowna Wielkiego i nie wiadomo czy zmieszczą się na działkach kolejowych). Samochodem z Krośnic do W-wia Głównego w szczycie zgodnie z przepisami nie dojedzie się w godzinę. Autobusem jedzie się w szczycie prawie dwie godziny.
 
autor: ~WALDEK 
peekapee - 2015-03-15 22:58:46
Dobrze piszesz Waldku. Parametry linii, oby po kapitalnym remoncie nie pozwolą więcej niż V=100 km/h. O ile dobrze pamiętam to na bilecie było z dworca w Miliczu do Wroc. Gł. torami jest około 75 kilometrów. Problem naszej linii jest taki, że po Wielkopolskiej stronie trzeba lobbować i szukać chętnych do rewitalizacji tej linii, dalej od Krotoszyna poprzez Jarocin do Poznania/Gniezna. Bez tego nikt w PKP PLK, ministerstwie infrastruktury nie będzie się 281-ką przejmował jako alternatywą dla magistrali E59 (271) - tej przez Żmigród...
 
autor: ~mur miejski 
Linia 281 - 2015-03-16 16:12:39
A prawda jest taka, że dopóki coś się poważnie nie wywali i nie zablokuje 271 dopóty nikt nic z Naszą linią nie zrobi (bo to jedyny objazd sensowny). UTK nałożyło karę na PKP PLK za brak utrzymania naszej linii i co? PLK tor "polepiła" łapami Dolkomu, podniosła szlakową z 20 do 40km/h i zamiotła problem pod dywan.
 
autor: ~Kolejarz 
Milicz City - 2015-03-16 16:49:33
Gdzie jest głośno baranki o tej waszej Stasiakowej sprawie, no gdzie ??? Tylko wam się w głowach roi, że gdzieś oprócz waszego Zapiecka o tym się mówi.
 
autor: ~Papadopulos 
>papadupu... - 2015-03-16 19:58:45
dzień dobry pieseczku, obudziłeś się widzę, no ale późno trochę, znajdź drzewo, podnieś nogę i możesz wracać do budy drzemać dalej (i uważaj żeby cię półpasiec nie dopadł albo jakaś inna niezidentyfikowana choroba)
 
autor: ~Tadek 
PKP - 2015-03-16 23:10:09
Do 2020 nic na tej linii nie będzie robione. Prawdopodobnie zamkną ją całkowicie po ostatnim wypadku i zniszczeniu torów. Pociąg pospieszny jechał kiedyś do Wrocka w 50min.
 
autor: ~fgb 
Głupoty gadacie - 2015-03-17 08:39:30
Burmistrz w kampanii obiecywał szybkie połączenie Poznań-Wrocław to na pewno będzie....
 
autor: ~Piotr 
Prezesunio za 2 zł... - 2015-03-18 11:56:30
Jeszcze tylko głąba brakowało. Panie Lech! Stracił pan moje poparcie. Ten nieudacznik doprowadził spółkę do zapaści a teraz pan go bierze? To pański gwóźdź do trumny bo prawda o długu ponad 300 tys. wyjdzie w końcu na jaw! Wstyd mi za pana... Zawiodłem się - ostatni raz.
 
autor: ~Hit 
do HITA - 2015-03-18 12:19:05
Co TY gadasz. Głos napisał, że Gołab jest dobrym nabytkiem to znaczy, ze tak jest! Amen! Choć ludzie od kuchni mówią, że nie ma już powoli co do gara włożyć, bo na krechę hurtownie dawać już nie chcą, ale co oni tam wiedzą.. plotki, plotki i pomówienia
 
autor: ~wasiak 
Ukwiecanie miasta - 2015-03-18 12:28:08
W ub roku kosztowało 20 tys - tyle bral ZUK. W tym roku firma zewnętrzna - 120 tys.... ot oszczędności.....
 
autor: ~looker 
bufon z Kaszowa - 2015-03-18 13:54:53
Ten Bufon z Kaszowa jeszcze wam pokaże ..... teraz łata dziury po swojej działalności w starostwie marnie to widzę .. jemu się wydaje że to wiecznie dwójka !!
 
autor: ~jonasz 
wywiad - 2015-03-18 14:07:00
szkoda ze slowa w dzisiejszym wywiadzie nie ma na temat kolei - miało byc szybko i sprawnie a jest jak na dzikim zachodzie....
 
autor: ~miliczanin 
sprawozdanie z audytu w zuk Krośnice - 2015-03-25 08:30:02
www.bip.krosnice.pl/?rejz=2&id=4280
 
autor: ~Mali 


podaj: imię
e-mail
temat
treść
treść z obrazka:

 
 
 
Kalendarz
Kalendarz

poniedziałek
23 listopada 2020

pn wt śr cz pt sb nd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23 242526272829
30
 
Linki milickieStarostwo PowiatoweGmina MiliczPolicja w MiliczuZespół Szkół
przy ul. Trzebnickiej
Stowarzyszenie
Dolina Baryczy
Gmina CieszkówNadleśnictwo MiliczTechnikum Leśne
w Miliczu
Gmina KrośniceI LO w MiliczuOSiR w MiliczuBank Spółdzielczy
w Miliczu
 
Nasz adres
Redakcja Głosu Milicza
56-300 Milicz
ul. T. Kościuszki 22
tel. 71-3830-021, 71-3831-189
sekretariat@glosmilicza.pl
 
Skład redakcji
Redaktor naczelna:
Jolanta Sławenta
Z-ca redaktor naczelnej:
Grażyna Szczepaniak-Antosik
Dziennikarze:
Bartosz Jakubowski
Agnieszka Kaczmarek
Alicja Szczepańska-Sikorska
Agnieszka Jezierska
Ewa Morozowicz
 
© 2004 Głos Milicza Wszelkie prawa zastrzeżone

Drivers... start Your engines
by jPORTAL 2