.: Na imieniny do: Gerwazego, Protazego i Sylwii .: Użytkowników online: 1
     | home
      Nie masz jeszcze konta? Możesz !
 

Wiadomości

Z regionu - 5.06.2019Z regionu - 19.09.2018Z regionu - 19.09.2018Z regionu - 26.09.2018


.
Z regionu - 26.09.2018


.
Z regionu - 3.10.2018Z regionu - 3.10.2018


.
Z regionu - 10.10.2018Z regionu - 10.10.2018Z regionu - 17.10.2018Z regionu - 17.10.2018
 
W galerii
BWO-2018
OOM i MMM-2018
 
Brydż-Turnieje
Turnieje Milickie
 
Milicka Wiosna 2018
Wyniki Turnieju
Galeria foto
 
Informacje
Telefony
 
Statystyki
Użytkowników: 0
Gości: 1
 
Twój adres IP
52.204.98.217
 
Liczba odwiedzin
 
 
Komentarze do "Krośniccy radni obniżą swoje diety"

Godne podkreślenia.... - 2015-10-29 09:39:28
Godne podkreślenia jest to, że Krośniccy radni zamierzają obniżyć swoje diety.Od niemal półtora roku opinia krośnicka karmiona jest informacjami o złej sytuacji finansowej Gminy Krośnice. Nijak to się ma do zatrudnień wszystkich członków KSS-kasjerka Pani Skibińska, szwagier Pana Wójta w ZUK,Pan Skrzypczyk-który zrezygnował z zatrudnienia w ,,Spalarni", Pani Wietrzyńska-asystent Wójta,Pani Trzcińska specjalista od pozyskiwania środków UE, Pan Ciesielski Dyrektor ZUK, Pan Kubiak który być może zastąpi Panią Skarbnik, Pani Szmigiel Sekretarka Wójta, Pan Chołodecki współpracownik Pana Ciesielskiego w ZUK. Nowa Pani asystent finansowy Pana Wójta, która tak naprawdę nie wiadomo po co jest zatrudniona-odrzucona z Trzebnicy. Pani Łuszczak która pełni funkcję Dyrektora Krośnickiej Kolejki, nowy dyrektor GOSiR Pan Przybyło, który został mianowany przez Pana Piotra.Poziom impertynencji i zakłamania z strony KSS sięga zenitu!!!! Reasumując stworzono zdecydowanie więcej miejsc pracy, dla swoich ziomków.Należałoby w tym miejscu zadać pytanie jakie zostały poczynione kroki zmierzające do poszukania oszczędności w swoim gronie.Zacznijcie od SIEBIE moi drodzy parafianie!!!!
 
autor: ~obywatel 
Ah jaki żal, żal.pl - 2015-10-29 13:39:58
No i było się zapisać do KSS ~obywatelu. Tak poza tym zmień informatora bo masz nieprecyzyjne informacje.
 
autor: ~Józik 
Obywatele i Obywatelki !!! - 2015-10-29 15:06:33
Drogi obywatelu, np. Krzysztofie, Renato, Mirku (tu każdy może wpisać swoje imię) niestety nie wszyscy mogli się załapać na ciepłe posadki w Ścinawie, więc szukali pracy na miejscu. Oczywiście zgoda, nie tak dobrze płatnej jak w zagłębiu miedziowym, ale pieniądze to nie wszystko. Życzę i Tobie drogi obywatelu powodzenia w szukaniu pracy, chociaż domyślam się, że z Twoimi kwalifikacjami nie będzie to łatwe.
 
autor: ~towarzysz 
Obywatelu - 2015-10-29 15:28:13
Jakoś nie przeszkadzało jak oni po znajomości załatwiali wszystko?. To wyprowadz się do Ścinawy i niech guru Ci załatwi pracę jak
 
autor: ~Mali 
do Obywatela - 2015-10-29 15:54:05
Też słyszałem, że mam zostać Skarbnikiem. A na poważnie to publicznie jestem radnym Gminy Krośnice a prywatnie pracuję w firmie Burchex w Bukowicach i nic nie wskazuje na to żeby to się miało zmienić. Dlatego bardzo proszę nie powielać plotek. A co do diet radnych to właśnie radni KSS wraz z radnymi PSL zaproponowali obniżenie diet. Pozdrawiam
 
autor: ~Piotr Kubiak 
Wg plotek - 2015-10-29 16:57:15
Wg plotek to Wójt Biały rozwali basen, korty, kolejkę. Szkole w Krośnicach, bukowicach i tak wogóle chce gminę przenieść do starej gminy a obecną rozwalić. Nawet jak plotki o zwolnieniu obecnej skarbnik są prawdziwe to wg mnie audyt miał na to wpływ i jeśli Cię obywatelu lub kogoś innego tyłek przez to boli to weź wystartuj w konkursie albo sam złóż cv na to lub inne stanowisko
 
autor: ~Kady 
Plotki plotkami - 2015-10-29 17:18:20
Miło jakoś tak wiedzieć, że na niedoszłego senatora w gminie, dla której tyle dobrego zrobił, zagłosowało 500 osób. Niewielu już zostało z tych 1600 naiwnych, którzy w zeszłym roku głosowali na Mirka. Elektorat zaczął myśleć.
 
autor: ~Lodzia 
do obywatela - 2015-10-29 18:31:16
Szanowny obywatelu, jeśli się bierzesz za pisanie, posługuj się rzetelnymi informacjami. W Twojej wypowiedz - błędy merytoryczne. Jeśli nie rozumiesz zaistniałych powyborczych zmain, masz problem z obiektywną oceną rzeczywistości. To właśnie teraz krośnicki ZUK spełnia woje zadania jak należy, bo przestał być prywatnym folwarkiem pana S. Jeśli chodzi o sytuację finansową gminy Krośnice, to trudno mówi, że jest dobrze, jak dobrze nie jest. Takie są fakty. Wizjonerstwo pana S jest nader kosztowne.
 
autor: ~obywatelka 
Sie zawyżało trza obniżać - 2015-10-29 20:44:27
Ciekawe, że pan przewodniczący taki przedsiębiorczy a nie wiedział, że za dużo brał. 1300 zl a 2000 zł to jednak różnica, nawet jak jest się tak bogatym. No i pytanie zasadnicze o uczciwość względem podatników gminy Krośnice: odda czy nie odda?
 
autor: ~Lodzia 
Nie wiem dokładnie co, ale coś się złego stało w tej Gm - 2015-10-29 20:46:11
Podejrzewam, że wójt z KSS-owcami stali się zbyt zachłanni. Powymiatali ze stanowisk wszystkich których można było i obsadzili swoimi. Notabene, jak uchował się dyrektor CETSu. Wszak w końcówce kampanii wyborczej też miał za kołnierzem. Widocznie ślubował na kolanach wiernopoddańczość. Natomiast zamach na Skarbniczkę może skończyć się katastrofą. Katastrofą dla wójta, dla KSS jak i dla całej Gminy. Opamiętajcie się bo możecie skończyć jak jakobini za czasów Wielkiej Rewolucji.
 
autor: ~Duzi 
- - 2015-10-29 21:33:02
A kogo konkretnie wymiótł wójt w Krośnicach, bo poza tymi, którzy sami się zwolnili z dobrymi odprawami lub zwolnili ich obywatele w demokratycznych wyborach to wcale drastycznych cięć nie było... W porównaniu z innymi gminami tu obeszło się łagodnie i może to był błąd...
 
autor: ~- 
Duzi - 2015-10-29 21:38:23
Już niedługo okaże się kto tak bardzo był zachłannym. Pani skarbnik o tym bardzo dobrze wie. A sprawa odkupu spichlerza od firmy SILS znajdzie swój epilog w sądzie.
 
autor: ~Mirek 
Obłuda czy głupota??? - 2015-10-30 07:05:04
Albo drodzy Państwo myślicie,że wszyscy mieszkańcy to idioci,albo zaślepiła was władza.Do tej pory nikomu nie postawiono zarzutów a i z Panią Skarbnik nie ruszycie.Macie złych doradców,a celem nadrzędnym było jedynie dorwanie się do stołków.Staracie się bronić swoich racji lub wynagrodzeń??Gorzej będzie jeżeli komuś z Was zostanie coś udowodnione-będziecie wspołodpowiedzialni:):)
 
autor: ~obywatel 
Pobudka!!! - 2015-10-30 08:09:37
Brawo, autor pierwszego komentarza! Twoja głupota i niewiedza nie ma sobie równych! Nie wiesz nawet, czym niektóre z tych, wymienionych przez ciebie osób się zajmują i to właśnie kompletnie cię dyskredytuje. Stanowiska gminne są jawne- wszystko można sprawdzić lub dowiedzieć się drogą informacji publicznej. Jesteś żałosny- kimkolwiek jesteś. Poza tym jest rzeczą bardzo wskazaną, żeby wójt otaczał się ludźmi, którym ufa. Pani Lis pokazała, na czym tak naprawdę jej zależy. Jest niekompetentna. Od lat nie potrafi określić, ile pieniędzy ma gmina. Nie potrafiła tego zrobić, nawet za Stasiaka, jako wieloletni pracownik, wiem, co piszę.Nie dba o interesy gminy, tylko o swoją wielką pensję, zarabia więcej niż wójt- Drobina jej dał takie pieniądze. Jak by pracowała, a nie zbijała bąki i była kompetentna, to mogłaby spokojnie pracować. Ale po co? Chciała przewalić budżet, bo wtedy Biały miałby RIO na głowie, a to już jest powód do odwołania wójta, albo referendum. A ta, co? Biały był sprytniejszy, będzie miał budżet, no to trzeba było go oskarżyć o mobbing- co za prymitywizm! A teraz, co? Tak rozpacza po śmierci bliskiej osoby, że w ramach terapii wymyśla bzdury, że jest mobbowana przez wójta- trzeba być idiotą, żeby bez dowodów wysuwać takie oskarżenia. A przewodniczący Rady, co? Na początku października dostał pismo? I nic nikomu nie powiedział w tak ważnej sprawie?!!! Wierzyć się nie chce. A może to zemsta za diety, które być może trzeba będzie oddać? No, ale jak już utrzymuje, że faktycznie dostał pismo na początku października... Przypomina mi się historia ze spalarnią w Policach- wtedy też utrzymywał przy ludziach, że nic nie wie- a jako jedyny od początku o wszystkim wiedział. Tamta informacja też była istotna dla mieszkańców, ale co tam! Dzisiejsza sesja pokaże kto jest kim. Mieszkańcy Gminy Krośnice- dobrze przyjrzyjcie się, kto kocha panią skarbnik i będzie przeciw jej odwołaniu, żebyście za trzy lata nie dali zamydlić sobie oczu czczymi obietnicami. Drobina obiecuje wszystkim, że jeszcze wróci. Nie ma szans, Mirek, zapomnij! Nie rób ludziom wody z mózgu! Weź się lepiej do roboty! Darek cię nie potrzebuje- zostawił cię na lodzie, twoją Marzenkę zresztą też. Sam też jest skończony, bo nie dostał się do senatu. Po 50-ce to on kariery politycznej nie zrobi- i bardzo dobrze! Należy się jemu i jemu podobnym jak psu buda! Nikt w urzędzie za drobinowcami nie tęskni. Wreszcie mamy spokój, nikt na nas nie krzyczy, nikt nas nie przeklina i nikt nas nie gnębi. Skończyły się niezdrowe układy- kto chce to widzi.
 
autor: ~Marzena 
HAHAHA - 2015-10-30 09:37:37
A krzywe kręgosłupy w urzędzie i krótsze nogi, to rozumiem, że pracownicy z miłości tak siebie traktują. A czytanie maili i rozliczanie pracowników z kim spotykają się po godzinach - to faktycznie normalne...
 
autor: ~Maniek 
odwołanie - 2015-10-30 17:03:16
Jeśli ktoś bez podstaw oskarża o takie coś to odrazu wiadomo że nie będzie dalszej współpracy. Więc nie brońcie jej bo jest juz audyt z Gminy i podobno jak czytamy w prasie jest tam dużo zaniedbań co do ściągania kar umownych. A winną jest ten co zarządza finansami czyli skarbnik!. Chyba że wg Was kwoty rzędu kilku tysięcy do nawet 1,5mln zł nie sa ważne dla gminy? I biorąc pod uwagę że w wielu przypadkach chodzi o firmę SILS czyli dotyka to rodziny pani Skarbnik. Jeśli dla was takie zaniedbanie nie jest ważne to powodzenia w życiu. Bo jeśli w domu dbacie o 10zł, 100zł 2000zł to pomyślcie czemu ona o WASZE/NASZE pieniądze nie dbała!
 
autor: ~Mali 
link do Audytu - 2015-10-30 17:27:12
http://krosnice.biuletyn.net/fls/bip_pliki/2015_10/BIPF523513937EC8AZ/Podsumowanie_Audytu_finansowego_w_Urzedzie_Gminy_Krosnice.pdf
 
autor: ~Mali 
AUDYT GMINY KROŚNICE - 2015-10-30 17:29:00
http://krosnice.biuletyn.net/fls/bip_pliki/2015_10/BIPF5235138D7E4DDZ/Sprawozdanie_z_audytu_UG_Krosnice.pdf
 
autor: ~Lodzia 
Miłość w UG Krośnice - 2015-10-30 18:31:39
Wiesz (np.) Grzegorzu, Katarzyno, Piotrze (tu każdy może wpisać swoje imię) musisz być nieszczęśliwym człowiekiem gnębiąc innych w mailach i krytykują np. zrobione zdjęcia, wpisy na fun pagu. Sam(a) nic ciekawego nie pokazujesz - sobą nie reprezentujesz, tylko jak google inwogilujesz wszystkich. Szkoda tylko,że Twój wyjątkowy góru nie reaguje... A co do audytu, to naprawdę profesjonalnie zrobiony - tyle podstaw prawnych podano, że złamano, że aż się chyba nie zmieściły w tym dokumencie. A jak skarbnica - nadal jest skarbnicą?
 
autor: ~Łóś 
Smrodek - 2015-10-30 19:29:54
Ale jaja , a z oczyszczalni jak śmierdziało tak nadal śmierdzi .
 
autor: ~chory 
Ćwiczenia językowe dwa - 2015-10-30 20:37:57
A obecny sekretarzyk do Włoch wyjeżdżał i od wina raczej nie stroił. A jak było wino, to i pewnie opalone włoszki ;-)
 
autor: ~wino włoskie 
zagranica - 2015-10-30 21:42:12
Jezdził, ponieważ żaden dupek z gminy nie znał języka włoskiego. A najlepiej dyskusja odbywała się po wypiciu kilku kieliszków wina. Wówczas nasi promineci dawali popis swojej inteligencji mówiąc łamaną polszczyzną w stylu włoskim. Najlepszy w tym stylu rozmowy z Włochami był starszy majster z ZUK. To był z jego strony majstersztyk!!!!
 
autor: ~Mirek 
prywatnie - 2015-10-30 21:52:47
skupcie sie na tym co oni dla mieszkańców robią a nie plotach i głupotach wymyslanych przez was
 
autor: ~kady 
Kim jesteś komentatorze? - 2015-10-30 22:14:25
Oj ludzie ludzie. Spójrzcie kim jesteście. Szydzicie, spiskujecie, obrażacie. Ciekawe kto z Was byłby w stanie powtórzyć swój komentarz, jeśli wymagany byłby faktyczny podpis. Nikt... Dlaczego? Bo jesteście tchórze. Spójrzcie w lustro komentatorzy i zadajcie sobie pytanie: kim ja tak naprawde jestem? NIKIM patrząc co i jak komentuję.
 
autor: ~Andrzej 
Kundle - 2015-10-30 22:25:15
To są kundle ujadające, gdyż nic innego nie są w stanie dokonać. Tylko bez ładu, składu i sensu szczekać.
 
autor: ~Krośniczanin 
do Obywaleta - 2015-10-30 22:43:09
Duży rozbieg, głowa lekko pochylona w przód i śmiało w ścianę - gorzej już nie będzie, a może coś pomoże.
 
autor: ~- 
Chamstwo - 2015-10-31 12:26:54
Chamstwo I buractwo. Mam propozycje, wezcie wiesniaki zalozcie swoje forum o Krosnicach I tam sie gownem obrzucajcie, bo tu mimo wszystko nieco za wysoki dla was poziom jest obowiazujacy. Na miejscu ludzi tu pomawianych zalozylbym sprawe tym wszystkim, ktorzy sa tacy madrzy ukryci pod pseudonimem. Zalosne kreatury.
 
autor: ~Barni 
Ciekawe - 2015-10-31 14:35:42
Widzę wiele nie prawidłowośći pomiędzy skarbniczką a firmą jej brata SILS. O ile sie nie mylę to tych kar przepadnie ok 2-3mln zł? Czy ktoś mi może wytłumaczyć czemu ta pani jeszcze pracuje w Urzędzie? może da sie jakiś zbiorowy pozew dla niej i byłego wójta od nas mieszkańców za marnotrawienie naszych pieniędzy? i wg mnie to troche wchodzi w sprzeniewieżenia bo wkońcu rodzina
 
autor: ~Spokojny 
zaskakująca - 2015-10-31 16:18:51
była linia obrony p. Skrzypczyka - w pewnym momencie sugerował, że nieprawidłowości nie są w pełni winą p. Skarbnik. Z wypowiedzi wynikało, że odpowiedzialności trzeba szukać gdzie indziej - Drobina, Stasiak (?). Jeżeli jest możliwy dostęp do nagrania to chyba poproszę, takie mp3 w kolekcji... BEZCENNE
 
autor: ~publiczność 
Czytam, czytam i własnym oczom nie wierzę - 2015-10-31 21:29:05
Szambo, szambo, szambo, zapewne nie tylko z krośnickiej oczyszczalni. Takiego chamstwa, prymitywizmu, gnoju moralnego, tępoty i nędzy intelektualnej nie widziałem nigdzie. Ludzie, opamiętajcie się. Przecież żyjecie obok siebie. Codziennie patrzycie sobie w twarze, mówicie dzień dobry, cześć, sie ma lub coś milszego. A na tym forum oblewacie się gównem bo schowaliście się za nickiem. Ja rozumiem, że szpital psychiatryczny, że schizofrenia, że trudne czasy, alkohol czy inne używki. Ale w niedzielę pójdziecie do kościoła, wyznacie swoje grzechy, poprosicie o rozgrzeszenie i co? wieczorem siądziecie do kompa i heja!!! Opluwamy, świnimy..... Amen.
 
autor: ~Duzi 
Chowam się za "nickiem" - 2015-11-02 18:05:08
Wójt chce wymieść skarbniczkę,bo chce mieć "swobodę" w finansach ,a nie chce żeby od razu "opozycja"wiedziała ile chce zarabiać on i członkowie ekipy, albo jakie ma finansowe pomysły.Opozycje skrzętnie przeanalizuje te pomysły przez panią skarbnik i od razu przejdzie do kontruderzenia.To jest pragmatyzm dorwać się bez zahamowań do kasy.Wybierale nie udało się to i skończył jako tylko radny.A audyt to sraudyt taka ściema dla ciemnoty.
 
autor: ~Czarny 
Nic się nie stałooooooo - 2015-11-02 20:03:53
Nie no racja, co tam kilka baniek w jedną czy w drugą stronę. No przecież nic takiego się nie stało. Co za chamstwo totalne, żeby w tak bezczelny sposób starać się przerwać przewalanie kasy. Przecież nic się nie stałoooooooo. Ludzie, nic się nie stałooooo..... Brawo radni ze Skrzypczykiem K. na czele za konsekwencję. "Halo Hjuston, halo Hjuston. Skarbnik zostaje. Stop. Sprawa załatwiona. Stop. Coś próbowali nam tłumaczyć. Stop. Ale i tak nie ogarnęliśmy tematu. Stop. Halo Hjuston. Czy się słyszymy?".
 
autor: ~Różowy 
co za problem... - 2015-11-02 20:31:41
Co za problem. Przecież już za 80 lat ruchome dno się zwróci. Ciekawe po ilu latach zwróci się nowa hala przewodniczącego i jaki skarbnik mu doradza.
 
autor: ~dieta 
Do czarny - 2015-11-03 09:33:01
To daj mi swoje pieniądze z banku co masz, auto i może dom skoro kilka milionów dla Ciebie to mały powódby ją zwolnić. Jak masz firmę to zatrudnił mnie i płać mi więcej niż sobie a ja i tak będę zawalać sprawy, kontrakty i też kary od innych firm. Czarny pasuje ci coś takiego w twoim prywatnym życiu?? Bo właśnie tak wyglądała praca Pani skarbnik. Chociaż my rodziną nie jesteśmy a ona z Sils była
 
autor: ~Mali 
Skok na kasę...... - 2015-11-03 20:46:28
Jaka firma za 20 tyś.przeprowadzi Audyt na niekorzyść strony wnioskującej??Wiadomo wszem i wobec,że Krośnice mają stały dopływ gotówki z magazynów gazu w Wierzchowicach.Biorąc pod uwagę fakt,tragicznej sytuacji sąsiednich samorządów -w świetle prawa i zgodnie z nia-trzeba będzie pomóc(w ten sposób wpłacając powyborcze wsparcie):):)
 
autor: ~obywatel 
Kaziu... - 2015-11-03 22:19:27
Audyt jest dokumentem kupionym na zlecenie za dobre pieniądze. Skoro w gminie są takie nieprawidłowości, czemu wójt nie poinfornuje prokuratury, CBA itp.??? Dlaczego? Odpowiem: bo te wszystkie zarzuty są grubtmi nićmi szyte. Zatrudnianie 80% KSS w spółkach gminnych też jest słabym przykładem Panie Wójcie. I kawał na koniec:
 
autor: ~Andrzej 
kawał - 2015-11-03 22:21:09
Wchodzi Wójt do gminy, a tam skarbniczka :-)
 
autor: ~Andrzej 
czytać ze zrozumieniem... - 2015-11-03 22:41:35
Normalne, że ci co mają wiele do ukrycia będą teraz krzyczeli, że audyt to lipa, że kupiony za ogromne pieniądze - cóż im pozostało... Jeżeli faktycznie urzędnik, który miał prawo i obowiązek wyegzekwować od nierzetelnego wykonawcy kary zapisane w umowie pokrywające poniesione przez Gminę straty i tego nie zrobił, jeżeli nie zrealizował weksla i pozwolił przeleżeć w szafie i do tego (przypadkiem) roszczenia dotyczyły firmy brata tego urzędnika... Myślę, że sprawy trafią do prokuratury i znajdą swój finał w sądzie i tego boją się najbardziej ci co teraz głośno krzyczą i bronią pani Skarbnik, bo pewnie sama na dno pójść nie będzie chciała i pociągnie za sobą jeszcze kilku cwaniaczków - może przynajmniej tak zasłuży się dla gminy.
 
autor: ~- 
czytanie ze zrozumieniem - 2015-11-04 06:35:46
Wiecie co, czemu po przeczytaniu aduytu nikt nie zadał sobie merytorycznego pytania: skoro Gmina wszędzie się chwaliła, że na każdą inwestycję pozyskiwała pieniądze z UE, to co się stało, że w trakcir masy przeprowadzonych kontroli nikt nie zauważył tych nieprawidłowości? Nie wierzę, że jest tak jak napisane w audycie. Ci co dofinansowują projekty mają wszystko: umowy z wykonawcami, rozliczenia z nimi, informacje o zerwaniu umowy. Wymagają sprawozdania wszystkiego popartego dokumentami...więc napewno nie przeoczyliby takich kwot...
 
autor: ~Maniek 
Toster - 2015-11-04 07:13:39
Jak kawały to kawały: https://www.facebook.com/Kro%C5%9Bnice-24-302560959899508/
 
autor: ~Fiolet wpadający w czerwień 
Audyt - 2015-11-04 07:58:57
Czym jest20tys wydanych na audyt przy 3mln których (według was najlepsza) pani skarbnik zaprzepaściła dla firmy swojego brata!mam nadzieję że wszyscy zostaną pociągnięci i ona i Drobina i Stasiak do odpowiedzialności za sprzenieważenie naszych pieniędzy i ich marnotrawstwo!!
 
autor: ~Mali 
no i dalej cisza - 2015-11-04 08:12:30
I dalej nikt nie zadaje sobie pytania, czy na pewno tak było. Projekty dofinansowane z UE były kontrolowane, więc może wcale ta kasa nie była zaprzepaszczona, może są jakieś postępowania egzekucyjne?
 
autor: ~Maniek 
Niewiarygodny audyt - 2015-11-04 10:30:54
Jeszcze raz powtarzam, audyt to zrobiona na zlecenie za spore pieniadze odpowiednio ukierunkowana opinia. Skoro jest tak grubo, nie należało publikować audytu tylko przesłać go do CBA i prokuratury. Proste. W płatne opinie nie wierzę. A jak ktoś ma takie poważne dowody to jego obowiązkiem jest poinformowanie odpowiednich organów. Jak tego nie robi, to te dowody są wyssane z palca stworzone po to, aby pozbyć się ostatniej opozycyjnej pracownicy gminy, która jest ostatnią przeszkodą. Jak jest inaczej, proszę poinformować odpowiednie organy i wyjaśnić sprawę.
 
autor: ~Andrzej 
Cba - 2015-11-04 10:52:39
Mam nadzieję że wójt Biały nie odpuści im i pośle ich za kratki
 
autor: ~Mali 
Jeśli wójt ma uzasadnione podejrzenie... - 2015-11-04 16:32:59
Zgoda Mali. Jeśli wójt ma uzasadnione podejrzenie, że popełniono przestępstwo MUSI o tym natychmiast powiadomić organa ścigania. Za popełnione przestępstwo winni muszą bowiem ponieść karę. Tylko problem w tym, że ta wina musi zostać udowodniona przed niezawisłym sądem i to sąd wyda wyrok. Nie można dokonywać samosądu. Audyt jest tylko przesłanką do tego, by organa ścigania zainteresowały się tą sprawą. Przypomnij sobie czym skończyła się próba samosądu nad Gosią. I co? Chcecie być tacy sami? Chyba jednak nie.
 
autor: ~Duzi 
- - 2015-11-04 17:07:59
Na zgłoszenie do prokuratury jest 30 dni więc spokojnie... Możecie już się zacząć bać...
 
autor: ~- 
Wina - 2015-11-04 17:32:33
Winę określa sąd oczywiście ale nikt nie wyobraża sobie współpracy z kimś komu nie ufa. Szef musi ufać sekretarzowi, sekretarce a przedewszystkim skarbnikow. I gdy ktoś zarzuca mobbing to już te 2 osoby nie będą mogły ze sobą nigdy już współpracować i ufać sobie. Więc zwolnić obecną skarbnik trzeba bo wójt nie ma zaufania i nie wierzy jej. A on nie mówi że ona winna tylko nie chce by ta sprawa stopowała gminę
 
autor: ~Mali 
Błędne myślenie - 2015-11-04 18:18:56
Mali, to co piszesz jest kuriozalne. Oznacza to, że każdy, kto nie pasuje wójtowi musi być zwolniony? Przecież to absurd. Na tą chwilę nic skarbniczce nie udowodniono, nie posiada żadnych zarzutów - tym samym nie ma powodu, aby ją zwalniać. Jedyna jej wina, to zarzuty wobec wójta o mobbing :-) A jeśli faktycznie wójt dręczył skarbniczkę, to co? Wobec prawa każdy jest równy i w Polsce mamy domniemanie niewinności - zarówno skarbniczki, jak i wójta. Brak zgody na zwalnianie kogoś, kogo się nie lubi, bo jest ze środowiska opozycyjnego. Jeśli są podejrzenia popełnienia przestępstwa, należy skierować sprawę do odpowiednich organów, a niezawisły sąd wyda na ten temat wyrok. I wtedy się zwalniać lub odwoływać wójta. Nie ma zgody na ważnych i ważniejszych.
 
autor: ~Andrzej 
Anrdzej - 2015-11-04 20:57:46
Niestety bredzisz Andrzeju. O ile znasz się na postępowaniu procesowym- w co wątpię... to zdajesz sobie sprawę, że TE ciągną się miesiącami, a nawet latami...w czasie "wymierzania sprawiedliwości" Biały współpracuje ze skarbniczką na rzecz DOBRA gminy... Myślenie godne Stasiaka ponieważ większość już wie o tym, że nasza "Jutrzenka" zamierza wrócić do Krośnic i pomścić swego protegowanego (podporządkowanego wójta). Czy taka wizja jest realna? Z takimi jak Ty Andrzeju- wierny żołnierzu niezależnych samorządowców- jak najbardziej... Najważniejsze jednakże, że to mieszkańcy wybierają, a nie forumowicze...
 
autor: ~mały 
Szef musi ufac - 2015-11-04 20:58:01
Szef musi ufać... Taka mantrę powtarzają zausznicy tego szefa. A kontrola? Tych którym musi ufać jest potrzebna. Jak jej nie ma to to nie jest szef a figurant. Pozdrawiam
 
autor: ~Lenin 
Nosił lis razy kilka ... - 2015-11-04 22:57:49
Kontrola jest najwyższą formą zaufania drogi "Andrzeju" (Darku, Mirku, Joanno, Rafale, Reniu ?). Co to znaczy, że skarbnik Lis-Długosz jest "ostatnią opozycyjną pracownicą gminy, ostatnią przeszkodą"? Urzędnicy uzależnieni od polityków to gwarancja wykorzystywania dobra społecznego dla partykularnych potrzeb polityków i ich ugrupowań politycznych. Skarbnik powinien być apolityczny, bezstronny i przede wszystkim UCZCIWY !!! Zatem parafrazując przysłowie - nosił lis razy kilka ....
 
autor: ~Alex 
Coś Wam się porypało z tym zaufaniem. - 2015-11-05 16:14:52
Widzisz Mali tak to jest z samorządami. Wójt jest wybierany raz na cztery lata (albo i częściej). Natomiast skarbnik to urzędnik samorządowy. Skarbnik przypisany jest do urzędu a nie do wójta. Skarbnik ma kontrasygnować wszelkie pomysły wójta. Skarbnik jest po to by wszelkie głupie pomysły wójta i jego przydupasów z KSS zakwestionować i nie dać kontrasygnaty. Zatem dla samorządu lepiej jest gdy wójt i skarbnik raczej nie przepadają za sobą. Zbytnia zażyłość może bowiem kusić do defraudacji. A tak jedno drugiemu patrzy na ręce.
 
autor: ~Duzi 
- - 2015-11-05 16:50:19
No i z audytu wynika, że taka zażyłość była w poprzedniej kadencji. Czytając wpisy na forum to do dzisiaj niektórzy za tą zażyłością tęsknią. Niestety jak ktoś robił lub przymykał oko na przekręty nie będzie teraz uczciwym samorządowcem. Pani Marzena L. miała rok szansy i spisała się widocznie słabo - czas na zmiany...
 
autor: ~- 
Co z kasiorką ? - 2015-11-05 20:57:05
Gówno.Wójt nie ma większości w radzie ,a więc ze skarbnikiem nie rozstaną się.Pierdolenie o dobru gminy tak jedni jak i drudzy mogą sobie wsadzić w dupę.Chodzi o dostęp do koryta .Nie ma żadnego pro publico bono.
 
autor: ~Czarny 
CZARNY ODPOWIESZ? - 2015-11-05 21:09:52
Do czarny - 2015-11-03 09:33:01 To daj mi swoje pieniądze z banku co masz, auto i może dom skoro kilka milionów dla Ciebie to mały powódby ją zwolnić. Jak masz firmę to zatrudnił mnie i płać mi więcej niż sobie a ja i tak będę zawalać sprawy, kontrakty i też kary od innych firm. Czarny pasuje ci coś takiego w twoim prywatnym życiu?? Bo właśnie tak wyglądała praca Pani skarbnik. Chociaż my rodziną nie jesteśmy a ona z Sils była
 
autor: ~Mali 
aaa i jeszcze jedno - 2015-11-05 21:12:18
Czarny twoja kultura a zwłaszcza jej brak powala i pokazuje kim naprawdę jesteś i że nawet jakby są skazał Stasiaka drobine i lisową to byś płakał za nimi i mówił że przekupiony sa i bys dawał do Trybunału Konstytucyjnego albo w strasburgu i do ONZ bo jak to ukarać i źle mówić na BOGA i trójcę przenajświętszą.
 
autor: ~Mali 
wyjaśnienie - 2015-11-06 08:14:40
Wyjaśnienie. Skarbnik ma za zadanie stać na straży gminnych finansów, to oczywiste. Ale Skarbnik nie ma prawa kreować polityki Gminy, od tego jest Rada Gminy i Wójt. Uchwały dotyczące pieniędzy Skarbnik musi podpisać, jeśli się coś nie zgadza to nie podpisuje. Ale jeśli podpisał i Rada przegłosowała to uchwałę należy wykonać a nie wtedy podnosić krzyk. Natomiast patrzenie Wójtowi na ręce to jedno, a celowe paraliżowanie pracy urzędu to drugie. Do tych, którzy tak bronią skarbniczki, gdzie byliście kiedy przez ostatnie lata nie patrzyła Wójtowi Drobinie na ręce? To co, wtedy nie miała obowiązku a teraz ma? Przepisy się nie zmieniły w 2015 roku. A co do audytu to jak najbardziej zostały/zostaną powiadomione odpowiednie instytucje, nic nie zostanie ukryte jak piszą tu niektórzy na zlecenie pewnych osób. A stwierdzenie, że Wójt i Skarbnik nie powinni mieć do siebie zaufania jest kuriozalne.
 
autor: ~Piotr Kubiak 
Stary układ wciąż żyje - 2015-11-06 10:11:48
www.krosnickiestowarzyszenie.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=130:stary-uklad-wciaz-zyje&catid=2&Itemid=101
 
autor: ~Czytamy 
ODPOWIEM MALIZNO - 2015-11-06 10:25:02
Masz Mali "mali"rozumek, ot co i doczytaj do końca co piszę o mojej miłości do Dariusza i s-ki zamiast się niezdrowo podniecać.
 
autor: ~Czarny 
Odp - 2015-11-09 13:28:16
Czy ktoś z Was znalazł działające tabletki na trądzik? Czy tabletki na trądzik pomogą w walce z trądzikiem?
 
autor: ~olka8 


podaj: imię
e-mail
temat
treść
treść z obrazka:

 
 
 
Kalendarz
Kalendarz

środa
19 czerwica 2019

pn wt śr cz pt sb nd
12
3456789
10111213141516
171819 20212223
24252627282930
 
Linki milickieStarostwo PowiatoweGmina MiliczPolicja w MiliczuZespół Szkół
przy ul. Trzebnickiej
Stowarzyszenie
Dolina Baryczy
Gmina CieszkówNadleśnictwo MiliczTechnikum Leśne
w Miliczu
Gmina KrośniceI LO w MiliczuOSiR w MiliczuBank Spółdzielczy
w Miliczu
 
Nasz adres
Redakcja Głosu Milicza
56-300 Milicz
ul. T. Kościuszki 22
tel. 71-3830-021, 71-3831-189
sekretariat@glosmilicza.pl
 
Skład redakcji
Redaktor naczelna:
Jolanta Sławenta
Z-ca redaktor naczelnej:
Grażyna Szczepaniak-Antosik
Dziennikarze:
Bartosz Jakubowski
Agnieszka Kaczmarek
Alicja Szczepańska-Sikorska
Agnieszka Jezierska
Ewa Morozowicz
 
© 2004 Głos Milicza Wszelkie prawa zastrzeżone

Drivers... start Your engines
by jPORTAL 2