.: Na imieniny do: Darii, Mateusza i Wawrzyńca .: Użytkowników online: 7
     | home
      Nie masz jeszcze konta? Możesz !
 

Wiadomości

Z regionu - 9.09.2020

3 Maja- 6.05.2020

Z regionu - 20.11.2019

Z regionu - 6.11.2019

Z regionu - 23.10.2019

Z regionu - 9.10.2019

Z regionu - 2.10.2019

Z regionu - 25.09.2019

Z regionu - 18.09.2019

Z regionu - 11.09.2019

Z regionu - 4.09.2019

Z regionu - 21.08.2019

Z regionu - 7.08.2019


Z regionu - 24.07.2019


Z regionu - 10.07.2019


Z regionu - 26.06.2019


Z regionu - 5.06.2019

 
W galerii
BWO-2018
OOM i MMM-2018
 
Brydż-Turnieje
Turnieje Milickie
 
Milicka Wiosna 2018
Wyniki Turnieju
Galeria foto
 
Informacje
Telefony
 
Statystyki
Użytkowników: 0
Gości: 7
 
Twój adres IP
3.235.137.159
 
Liczba odwiedzin
 
 
Komentarze do "Nestoruk przepytał skarbnika i burmistrza "

Urzędnicy pielgrzymują - 2016-06-02 10:03:00
61 000 zł więcej na delegacje to 72 984 kilometry, 608 wyjazdów do Wrocławia, ponad 2 razy dziennie do Wrocławia. Może zamiast jeździć dwa razy dziennie a 12 w ciągu tygodnia usiądziecie, pomyślicie i pojedziecie w dwie, trzy osoby. Tak robią inni, którzy myślą o swoich wydatkach. Wzrost wydatków na kwiatki, plaże, imprezy, etaty, podróże, promocję a niedługo może plakaty Kim Ir Le Ha to cechy tej niepełnej mam nadzieję kadencji.
 
autor: ~Tony Halik 
Czepianie sie - 2016-06-02 17:32:37
60 000 to sa grosze, jezeli uda sie cos pozyskac, zalatwic dzieki tym wyjazdom to powinno ich byc jeszcze wiecej. A nie zamknac sie w urzedzie I czekac kij wie na co.. liczba wyjazdow swiadczy o aktywnosci. Tylko chwalic. Sikorski za marszalka walil po 30.000 zl pomimo limuzyny z szoferem
 
autor: ~Miliczanin_czystej_krwi 
Miliczanin, co załatwiłeś wyjeżdzając? - 2016-06-02 20:03:36
W dobie technologii internetowej, gdy onlain można wszystko załatwić, wydawać takie pieniądze na podróże to nonsens, wręcz marnotrawstwo pieniędzy społecznych. Gołym okiem widać, że nasi urzędnicy są mało rozgarnięci, zacofani. To nie są czasy, gdy woziło się łapówki, żeby coś załatwić. A Miliczanin czystej krwi to chyba żadnej technologii nie zna, bo zawsze ładował do torby( może karpie) i heja do urzędów.
 
autor: ~Regina 
Miliczanin - 2016-06-02 20:41:18
Dobre to było z tym karpiem. Ja sie śmieje.
 
autor: ~Salve Regina 
pozyskanie kasy przez wyjazdy? - 2016-06-03 10:14:52
A od kiedy to pozyskuje się pieniądze przez wyjazdy? Myślałem, że trzeba wniosek napisać. A roku ubiegłym chyba za dużo konkursów nie było. Więc po co jeździli i z czym?
 
autor: ~obiektywny 
A o wzroście zatrudnienia w gminie to cisza?? - 2016-06-03 11:38:25
a że wzrosło sporo zatrudnienie w gminie, pensja burmistrza na maxa po objęciu stołka (bo co, pensja Wybierały była mu za mała), to już cisza? Lechu, powiedz grzecznie społeczeństwu, bez zatajania i kręcenia, o ile w 2015 więcej kasy wywaliłeś na swoich pracowników? Nieudowlnych zresztą, pościąganych z fundacji czy powiatu...
 
autor: ~iksiński 
Wydatki na podróże służbowe - 2016-06-04 09:35:29
To miała być tajemnica. Ale... Otóż ten gwałtowny wzrost wydatków na podróże służbowe urzędników spowodowany był tym, że gremialnie jeździli oni do Szprotawy na tajne komplety nauczania organizowane przez Wielkiego Mistrza Pozyskiwania Funduszy Unijnych czyli niejakiego pana Darka.
 
autor: ~MiE 
Do iksinskiego - 2016-06-04 10:44:50
Mozna powiedziec, ze.burmistrz osiagnal kolejny sukces redukujac bezrobocie w gminie :-) :-) co sie czepiasz? President Milicza musi tez zarabiac. I blagam nie zestawiaj naszego Presidenta z wybierala. Wybierala byl tylko burmistrzem. Nie mial asystentow, mandarynek, ajfona, ajpoda, bloga I plazy na rynku. I marszalek mu po imieniu nie mowil.. nie ta liga
 
autor: ~Moskit 
Ku roztopności - 2016-06-05 17:37:22
Proponuję aby zapomnieć, że burmistrzem Milicza był niejaki Wybierała. Jego kadencja podobnie jak i kadencja jedynej kobiety, która była burmistrzem naszej gminy, to nie tylko czas stracony. Zapomnieliście o tym jak to b. burmistrz współpracował z Radą ?? Był tak "zapracowany", że do kontaktów z Rada powołał sobie pełnomocnika za skromne ok. 10 tys. PLN na miesiąc. Całe 4 lata kadencji wojował z Radą Gminy podkręcany przez "szefa" urzędującego w Krośnicach !!!!Zapomnieliście jak to budował milicki basen ? Jak długo to trwało?? O ile więcej ta inwestycja kosztowała w stosunku do projektowanego wydatku?? Ile przy okazji podpisano aneksów do umowy ??? Jaka to była organizacja robót i nadzór z jego strony nad robotami kanalizacyjnymi na terenie miasta ?? Trzeba jeszcze kontynuować tę wyliczankę ??? W Miliczu i całej gminie jest wielu, bardzo wielu ludzi kompetentnych. Takich, którzy mogliby zaproponować nową jakość dla gminy, powiatu i mieszkańców tego rejonu. Niestety nigdy nie będzie tak, że do władzy proponowani będą ci, którzy są kompetentni, uczciwi i najlepiej przygotowani. W dojrzałych demokracjach jeżeli ktokolwiek decyduje się na działalność w samorządach, musi pokazać, że jest osobą wartą poparcia i zaufania. Musi przez lata pracować w swoim środowisku, by na to zaufanie zasłużyć. Tymczasem u nas z powodzeniem w wyborach startują marne lumpy, nieroby i kombinatorzy. I są wybierani !!!!!!! Wielu z wyborców zaufaniem obdarza tych, którym zdarzyło się np. kierować po pijanemu. Tak, tak !!! Ponadto regułą jest to, że liderzy lokalnych grup typu partia czy stowarzyszenie budzą się dosłownie kilka miesięcy( najwyżej trzy) przed wyborami i organizują swoiste łapanki kandydatów. Przy takim traktowaniu wyborów pozytywnych efektów oczekiwać może jedynie osoba nierozsądna taka, która nie ma bladego pojęcia o systemie wyborczym i systemie sprawowania władzy w gminie czy powiecie. I właśnie sytuacja w milickim powiecie jest tutaj książkowym przykładem. Za tę sytuację, która realnie zagraża istnieniu powiatu odpowiadają organizacje uczestniczący w wyborach, a ich liderzy w szczególności. Wszyscy bez wyjątku !!!! Wszyscy !!! Oni dbają jedynie o to, by mogli sami się załapać. Niewiele więcej ich interesuje. Bo jak inaczej analizować sytuację kiedy konkretna partia na naszym terenie wygrywa po kolei wybory prezydenckie i następnie parlamentarne, a do Rady Powiatu wprowadza jedynego marnego radnego ?? Do gminy wprowadza dwóch (!!), a dzisiaj nie ma tam poparcia żadnego z nich. I na koniec - nie posługujcie się przykładem Wybierały. Choćby z tego powodu by nie przypominać mieszkańcom, a i wielu przyjezdnym tego okresu, kiedy to gmina na terenie województwa była wyjątkowym pośmiewiskiem. Milicz naprawdę stać na więcej. Dużo więcej. Ale czy to w dzisiejszej sytuacji totalnej wojny, kiedy to wszyscy walczą ze wszystkimi jest możliwe ?????? Tym bardziej, że w zapamiętaniu zapomnieli o co walczą.
 
autor: ~zuzanka 
Do zuzanki - 2016-06-05 18:58:08
Wzruszylem sie.. szczegolnie tym pieknym zrzuceniem z obecnego burmistrza odpowiedzialnisci za stan powiatu. Wiadomo, ze jak winni wszyscy, to wlasciwie winnego nie ma. Kazdy wie ze przez 8 lat osoba kierujaca powiatem byl obecny burmistrz. I to on ponosi PELNA ODPOWIEDZIALNOSC!! zreszta takie chyba bylo haslo wyborcze PO. Nie zmienia to faktu ze koalicjanci typu MWS czy PSL sa wspolodpowiedzialni. Zreszta, sledztwo ktore sie toczy powinno wyjasnic wiele kwestii. Wybierala byl jaki.byl, ale faktycznie zarzadzal gmina, a nie wylacznie swoim wizerunkiem. At
 
autor: ~Moskit 
Pamięć - 2016-06-05 21:15:23
Zuzanna, rozumiem, że nie znosisz Wybierały, ale to Ci nie pozwala na kłamstwa. Basen kosztował tyle, ile cena wyniosła cena ustalona w przetargu, można sprawdzić. Kanalizację budowała spółka Dolina Baryczy, ale nawet w tym wypadku nie wskazała konkretnych zarzutów - bo co według Ciebie było źle robione? Rada to raczej z nim walczyła, bo zebrała się w niej ekipa popierająca ówczesnego starostę, o montazach finansowych którego dzisiaj coraz głośniej. Nie pisz więc nieprawdy, a jak chcesz dowalic, to konkrety proszę.
 
autor: ~... 
Do Moskita i autora - 2016-06-05 23:43:09
Nie mam nic do b. burmistrza, Ponad to, że zdecydował się przyjąć odpowiedzialność, której nie sprostał. I tyle.Zwrócić jednak muszę uwagę, że nie zarządzał gminą, a jedynie wykonywał dyspozycje "szefa" i tzw. p a n e l u !. Wszyscy to widzieli. Zapomnieliście ?? Nie mam do niego nic. Był, przeminął. Dla mnie (zapewniam-nie tylko dla mnie) jest to jednak ważny przyczynek do przemyśleń i oceny. A co, mieszkańcom gminy - wyborcom oceniać nie wolno? Jego środowisko organizacyjne jeżeli kiedykolwiek istniało, dawno się rozpadło. Kto więc poza b. burmistrzem ponosi odpowiedzialność za te cztery lata ?? I jeszcze jedna ważna uwaga. Jeżeli czytacie komentarze, to czytajcie ze zrozumieniem. Mój wcześniejszy tekst jest jasny. Jeżeli chcecie poważnie martwić się stanem spraw powiatu, to na początek proponuję przypomnieć sobie jakie to były składy Rady Powiatu i Zarządu Powiatu w kolejnych kadencjach. Moje spostrzeżenie jest takie, że z kadencji na kadencję te składy były coraz słabsze merytorycznie. Zaś aktualna Rada ze swoim przewodniczącym na czele, to zbiór ludzi, którzy w większości nie wiedzą jeszcze po co tam poszli. Przypomina raczej grupę ludzi rozrywających zdobyczne sukno - każdy po kawałku dla siebie. Przecież są w naszym powiecie ludzie i środowiska, które za to odpowiadają. Nie mam zamiaru zdejmować odpowiedzialności z kogokolwiek. Nikogo też nie osądzam. Raz jeszcze zachęcam - czytajcie od początku do końca. I jeżeli możecie, to ze zrozumieniem.
 
autor: ~zuzanka 
cd. - 2016-06-06 08:04:37
Zuzanno, czyli w sprawie basenu nic, w sprawie kanalizacji nic, no to teraz panelem pojedziemy. Byleby po Wybierale 😂 Piszesz o środowisku. No więc w Miliczu jest jedno środowisko, najbardziej trwałe - środowisko własnych interesów i wzajemnej adoracji. I z nim Wybierała przegrał. Ale skutki działania tego kręgu, któremu obecnie przewodzi Lech można oglądać w powiecie, a za jakiś czas (jak wyda całą kasę) i w gminie.
 
autor: ~... 
... - 2016-06-06 08:31:28
Wybierala rzadzilby dlugie lata w Miliczu gdyby nie otaczal sie ludzmi pokroju sekretarza Krosnic, czy pelnomocnik za 10 tys, ktorzy popchnelii go w konflikt ze wszystkimi. I gdyby szanowal ludzi, szczegolnie pracownikow. Historie z urzedu do dzis chodza po miescie. Lech jest z tego co wiem duzo lepszym pracodawca. Nie zwalnia tylko zatrudnia. I jezeli jeszcze troche zatrudni to sami urzednicy I Ich rodziny wybiora go na druga kadencje, bo zle nie maja. W przypadku wybieraly wielu urzednikow glosowalo przeciw I przy okazji robila mu zly PR na miescie.. I to moim zdaniem przewazylo.
 
autor: ~Moskit 
Dopłaty do basenu - 2016-06-06 10:35:46
A dlaczego wielka cisza w mediach, że burmistrz zabrał dopłatę do basenu dla emerytów. Takie to nie marketingowe - więc cisza...
 
autor: ~ggg 
Nieudacznicy przywróceni do pracy. - 2016-06-06 15:48:16
Zuzanka i Moskit kim byście nie byli, to tylko się ośmieszacie, a z takimi pokrzywdzonymi, co swoje żale wylewają i obiektywizmu za grosz nie mają, to dziwię się, że ktoś chce dyskutować. A swoją drogą, w urzędzie to rzeczywiście teraz ELDORADO, nic nie trzeba robić, aż chce się iść i poodpoczywać i pieniążki całkiem fajne za to urzędowanie się dostaje. Ha ha ha!!! Dobrze, że Wybierała, teraz gdzie indziej, z nieudacznikami użerać się musi.
 
autor: ~Regina 
Urzędnicy - 2016-06-07 00:54:27
Wybierała kładł nacisk na jakość pracy i gonił do pracy towarzystwo. Lechowi zależy na głosach więc nie patrzy jak pracują urzędnicy. Pozatrudniał nowych bo nieważna jakość ale jakoś to będzie byleby do wyborów. Zgadzam się z Reginą, że mają Eldorado.
 
autor: ~Mario 
Brawo Zuzanka - 2016-06-20 07:52:52
Łatwiej jest oceniać, niż doceniać ....
 
autor: ~Wsiowa 


podaj: imię
e-mail
temat
treść
treść z obrazka:

 
 
 
Kalendarz
Kalendarz

poniedziałek
21 września 2020

pn wt śr cz pt sb nd
123456
78910111213
14151617181920
21 222324252627
282930
 
Linki milickieStarostwo PowiatoweGmina MiliczPolicja w MiliczuZespół Szkół
przy ul. Trzebnickiej
Stowarzyszenie
Dolina Baryczy
Gmina CieszkówNadleśnictwo MiliczTechnikum Leśne
w Miliczu
Gmina KrośniceI LO w MiliczuOSiR w MiliczuBank Spółdzielczy
w Miliczu
 
Nasz adres
Redakcja Głosu Milicza
56-300 Milicz
ul. T. Kościuszki 22
tel. 71-3830-021, 71-3831-189
sekretariat@glosmilicza.pl
 
Skład redakcji
Redaktor naczelna:
Jolanta Sławenta
Z-ca redaktor naczelnej:
Grażyna Szczepaniak-Antosik
Dziennikarze:
Bartosz Jakubowski
Agnieszka Kaczmarek
Alicja Szczepańska-Sikorska
Agnieszka Jezierska
Ewa Morozowicz
 
© 2004 Głos Milicza Wszelkie prawa zastrzeżone

Drivers... start Your engines
by jPORTAL 2