.: Na imieniny do: Celestyny, Iwony i Piotra .: Użytkowników online: 3
     | home
      Nie masz jeszcze konta? Możesz !
 

W galerii
BWO-2018
OOM i MMM-2018
 
Brydż-Turnieje
Turnieje Milickie
 
Milicka Wiosna 2018
Wyniki Turnieju
Galeria foto
 
Informacje
Telefony
 
Statystyki
Użytkowników: 0
Gości: 3
 
Twój adres IP
54.234.227.202
 
Liczba odwiedzin
 
 
Komentarze do "Jolanta Szczuraszek nowym szefem PiS"

Pół kroku w przód i krok wstecz - 2017-11-24 11:04:40
To musiało Janusza zaboleć... Na pewno nowa Przewodnicząca ociepli wizerunek milickiego PISu, po czasach panowania nadętego Janusza. Ale te dziadeczki z Ligii Polskich Rodzin oraz innych kółeczek dalej będą ciągnąć milicki PIS w dół. W tym całym gronie brakuje ludzi wykształconych, charyzmatycznych, aktywnych....A tu tylko same dziadeczki... I jak oni chcą tu budować opozycje przeciwko Lechom? Ktoś kiedyś tutaj napisał, że to najwygodniejsza i najbezpieczniejsza opozycja w gminie i ja się pod tym podpisuję.
 
autor: ~Macharadża 
zmiana - 2017-11-24 14:34:11
Dobrze się stało, bo myślę że "Janusz polityki" po prostu odstraszał potencjalnych zainteresowanych dołączeniem do PiSu. Co prawda nadal PiS ma problem bo ma dosyć skostniałych członków że tak powiem i też kilku po prostu skompromitowanych przy których lepiej się nie odzywać bo mogą jeszcze nagrać i potem podłożyć świnię. Irek dalej w PiSie jest swoją drogą ? Teraz natomiast nowe władze lokalne PiSu muszą w jakiś sposób przyciągnąć nieco młodszych członków którzy mogli by rozruszać milicki PiS, niestety jeśli jednak nie pozbędą się takich ludzi jak Irek to wątpię by ktoś się w takie towarzystwo chciał włączyć.
 
autor: ~pol 
Zakupy - 2017-11-24 20:42:51
Oj żona Pana Janusza bedzie musiala z zakupów niedzielnych w Biedronce zrezygnować bo partia męża przegłosowala zmiany - a tak lubi buszować w niedziele po markecie wracajac z kościoła... ;-)
 
autor: ~mil 
:)) - 2017-11-25 09:13:45
Mama Muminka :)
 
autor: ~M12 
Kino - 2017-11-27 16:30:02
Kino już ruszyło, tym razem Kultura zaprasza nas do kina na milicki rynku. Mamy jeszcze jakieś atrakcje zaplanowane na ten rok?
 
autor: ~Kinoman 
kino - 2017-11-27 17:27:41
Kino to dopiero będzie jak kiedyś przyjdzie normalny burmistrz i zobaczy finanse gminy z bliska... tylko to już nie będzie komedia, to będzie dramat, a może nawet i thriller kryminalny.
 
autor: ~pol 
Pani Przewodnicząca - 2017-11-27 18:15:19
Przed Panią trudne zadanie - poskromić nie tylko obecną władzę w Miliczu, ale i uzdrowić milicki PiS. Myślę, że uda się to Pani. wszystkiego dobrego.
 
autor: ~aNDRZEJ 
~Macharadża - 2017-11-27 21:38:55
"W tym całym gronie brakuje ludzi wykształconych, charyzmatycznych, aktywnych" - to tak jak w całym pisie. hue hue Banda oszołomów i przemalowanych perelowskich leśnych dziadków.
 
autor: ~po milicku 
po milicku - 2017-11-28 11:22:47
"Po milicku" czyli g..wno w cieście. Nawet człowieku poprawnie napisać peerelowskich nie umiesz. Mamy właśnie przykłady w Powiecie i Gminie inteligentów. Dwóch musiało kończyć polonistykę aż na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Opolu, żeby teraz rozdupcyć finanse, puścić powiat z torbami, a teraz jeszcze gminę. Z dwojga złego wolę leśnych dziadków niż pudrowane dupska, które nie mają żadnych kompetencji ani wiedzy by robić to czym się obecnie zajmują, a raczej rujnują. A reszta klakierów, poklaskiwaczy, Facebookowych podlizywaczy mam głęboko - zmieni się opcja, będą wyć jak wilki do księżyca z tęsknoty i bólu za posadkami i przywilejami danymi przez obecnie panujących.
 
autor: ~Macharadża 
samorządy - 2017-11-28 15:02:17
Ale taki Gołąbek, nie dość, że namieszał w Wińsku, to jeszcze teraz pofrunął do urzędu marszałkowskiego. Samorządy w Polsce to zakała kraju. Trzeba zmienić ustawę o samorządach, bo inaczej nigdy nie dojdzie do rozwoju. Zobaczcie sami - Wrocław zadłużony, Milicz - zadłużony, Wołów zadłużony, a i inne samorządy to samo. A kto pełni "zaszczytne funkcje" w nich? Nie rodzina, krewni, kolesie, przyjaciele króliczka?
 
autor: ~aNDRZEJ 
aNDRZEJU - 2017-11-28 15:48:12
Tak jak lubię się z Tobą poróżnić tak racje przyznać muszę.
 
autor: ~M12 
....Ci chłopcy - 2017-11-28 16:02:06
Ach te ananasy z Wińska i okolic
 
autor: ~Driver 
aNDRZEJ - 2017-11-28 17:48:15
Nie przesadzaj,dzieki tej ustawie ob samorządach mamy dynamiczny rozwój wielu rejonów i miast.Chyba nie chcesz zeby znów centralnie decydowano co ma się dziać w każdej gminie.Przykłady decetralizmu już widac/teatry,muzea /.Natomiast o tym kto będzie rządził w tych samorządach,zdecydują mieszkańcy w wyborach,o ile nikt nie pomajstruje w ordynacjii wyborczej.
 
autor: ~obserwator 
Tak czytam sobie.. - 2017-11-28 18:09:38
i tracę nadzieję, że coś się zmieni w naszym grajdołku. Ludzie "wykształceni, charyzmatyczni, aktywni" albo wyjechali, albo robią swoje - angażują się w pracę, hobby i chcą być jak najdalej od polityki. Mam znajomego, którego bardzo cenię i zapytałem kiedyś, czy nie wystartowałby na radnego, bo moim zdaniem by się nadawał. Wtedy jego żona, która się przysłuchiwała od razu stwierdziła, że, gdy wystartuje "od razu się z nim rozwiedzie". Coś w tym jest. Gość ma pozycję, kasę, rodzinę, hobby... po co mu ten cały syf, robienie za semafora, albo za wroga publicznego nr 1, którego trzeba oczernić, zmieszać z błotem jego i jego rodzinę. Po co mu to? Ani splendor, ani kasa, ani nic. Zresztą uczciwy człowiek nie ma szans w tym towarzystwie, więc mamy to, co mamy..
 
autor: ~mieszkaniec 
do mieszkaniec - 2017-11-28 19:38:34
Tak? To podaj przykłady tych "inwestycji". Od wielu lat inwestuje się w markety, ścieżki rowerowe, schetynówki orliki itp. rzeczy. Gdzie masz w Miliczu inwestycje samorządową, która dawałaby pracę mieszkańcom gminy? Nawet jak są strefy ekonomiczne, to idzie z inwestycji państwa. W co inwestują samorządy? w dożynki, bo można za darmo pobawić się, w świetlice wiejskie - bo to samo. Dlaczego samorządy nie przejęły w 91 r ciuchci? Jak jej już nie ma, inwestują w kilkaset metrów kolejki jeżdżącą od święta. A reszta w ścieżkę rowerową. A zobacz jak zrobiono drogę w ubiegłym roku do Sławoszowic? Kto jest odpowiedzialny? Nie samorząd? I co, komuś coś się stało, poleciał z urzędu? Nie.
 
autor: ~aNDRZEJ 
Obserwator, nie mieszkaniec - 2017-11-28 19:40:46
Sorki, to jest do obserwatora
 
autor: ~aNDRZEJ 
Tytuły - 2017-11-29 15:03:33
Podoba mi się dzisiejszy GM - powiat tonie, a gmina zapowiada 30 mln na wydumane inwestycje - jaka bedzie okładka za rok - powiatu nie ma, a gmina tonie w długach....
 
autor: ~As 
Radny Wojewódzki i kolejna wtopa - 2017-11-29 16:17:36
http://m.wroclaw.eska.pl/komunikacja/dolny-slask-zalali-dziury-na-drodze-wojewodzkiej-asfaltem-zamiast-ulozyc-na-nowo-granitowa-kostke-zdjecia-audio/621596
 
autor: ~As 
do ~aNDRZEJA - 2017-11-29 18:34:27
Są wyjątki co do aktywnie tworzonych stref ekonomicznych przez samorządy, np. Nowa Sól. Ale co do reszty to muszę się z Wami zgodzić. Ch...jowina tatrzańska z całokształtem działań. Bieda-gminy i bieda-powiaty, które głównie w kulawy sposób administrują dotacjami szkolnymi i pieniędzmi na świadczenia. Odnoszę wrażenie, że takie starostwo powiatowe jest tylko po to, żeby wykupić mapkę z geodezji lub zarejestrować samochód... Milicz ma ten problem, że jest na uboczu szlaków i nijak nie zrobisz tu centrów logistycznych, stref ekonomicznych czy zakładów produkcyjnych. I kwestia druga, kapitał społeczny. Kto miałby tu pracować w strefie ekonomicznej?
 
autor: ~Qwerty 
Qwerty - 2017-11-29 19:25:30
Skoro samorząd np. milicki nie może wiele zrobić, a narobił długów, to oznacza, że źle inwestowano, źle zarządzano pieniędzmi. Ok. Ile w takim razie pozyskano środków unijnych i na co? Na stworzenie np. infrastruktury turystycznej - gdzie jak gdzie, ale w Miliczu to mogło wystrzelić. Sprawa druga - skoro nie ma na miejscu możliwości zarobkowania, co samorząd zrobił, by ułatwić dojazdy do pracy np. do Wrocławia? Linia kolejowa - pamiętam jak funkcjonowała nieźle jeszcze na początku lat 90. Teraz - kompletne dno. A pociągi są w gestii marszałka, czyli tez samorządu. Przewozy autobusowe - żenada. dwa autobusy na krzyż, do Żmigrodu połączenie zlikwidowane. A przecież Sułów, Łąki i inne miejscowości to też powiat milicki. Jak ludzie mają stamtąd dojechać np. do lekarza, czy do pracy. Nie każdy musi mieć samochód. Zamiast tego ścieżka rowerowa do Wrocka. Pomysł niezły, ale to nie zastąpi dojazdów, rowerem do pracy we Wrocławiu lub Trzebnicy raczej ciężko. Dalej. Czy w Miliczu wszystkie obiekty podłączone są do sieci kanalizacyjnej i ciepłowniczej? Wątpię, nawet w centrum, w rynku opala się węglem i drewnem, bo nie ma podłączenia. zamiast tego, jest wyremontowany rynek, ale tylko raczej przypudrowany. Wystarczy pójść 20 metrów poza - PRL i to bardzo głęboki. Żeby tu miał ochotę ktoś inwestować, trzeba mu zapewnić odpowiednią infrastrukturę. W Miliczu zamiast tego jest hala, za która trzeba dwa razy zapłacić, brak pomysłu na spalarnię, którą ktoś pozwolił postawić i teraz jak mówić inwestoreom, ze jest ekologicznie, skoro taki syf się spala. Dalej - megalomańskie pomysły w rodzaju nowego kina. Było stare z tradycjami. Nie było pomysłu na wykorzystanie go. A może np. jakieś festiwale filmów niszowych w starym kinie - to jest trend na Zachodzie, w Miliczu kino z tradycjami i trafił go szlag. Przy okazji - kto zajął się neonem, aparatura, fotelami itp. ? Jest tez parę dobrych pomysłów, np. zlot samochodów amerykańskich, czy siatkówka. to jednak za mało. Utarczki Lecha z wojewodą i kuratorem oświaty mają podtekst polityczny. Jak może urzędnik samorządowy uczestniczyć w demonstracji antyrządowej? Jedźcie gdziekolwiek, nigdzie tak nie ma. za takie coś - wyp....j z urzędu. ty masz być niezależny i masz przestrzegać prawa i masz mieć szacunek dla demokratycznej władzy. A nie - wypad. Taj jest w KAŻDYM KRAJU UE. Trochę trzeba pojeździć i poczytać coś na ten temat, a nie wciskać ludziom kit i traktować ich jak bydło.
 
autor: ~aNDRZEJ 
Macharadża - 2017-11-29 20:41:16
Nie będzie mnie hindus zamiatający gówna po słoniach uczył jak i co sie pisze. Jak Ty naprawde człowieku hundusie myślisz że ta cały zgraja, wygłodniała sie nie rzuci w gminie i powiecie na stołki i nie pozamienia tamtych na swoich jak to zrobili w centralce, to nie ma o czym mowic i zajmij sie lepiej powozeniem sloni i Ganges sobie oczysc, albo więcej do niego nie sraj.
 
autor: ~po milicku 
Radny wojewódzki - 2017-11-29 20:42:48
Radny wojewódzki na każdym odcinku wyremontowanej w powiecie milickim drogi, robi sobie zdjęcia. Wiecie po co? No ,że to on i dzięki niemu. Ale jakoś nie widać jego zdjęć na "słynnej" już drodze w Sułowie. Bo jak źle to nie ŁON i basta!
 
autor: ~WS 
Ryszard - 2017-11-30 05:37:09
A Ryszard nie ma jeszcze wyroku komisji dyscyplinarnej kuratorium? Tam jakieś Przewalanki były z podpisami za przepracowane godziny które się nie odbyły. Ciekawe.
 
autor: ~Kazo 
krótko do "po milicku" i show must go on - 2017-11-30 12:41:43
PO milicki ignorant, kolejny cymbał, który nie odróżnia kultury społecznej od kultury fizycznej i w dodatku głąb, bo nie dość że pisać nie umie, to jeszcze ślepy bo nie widzi, że mu słownik tekst na czerwono zakreśla,a na dokładkę rasista. Kończąc rozwodzenie się nad tą miernotą, interesujący filmik z obrad 32 Rady Powiatu nieprawdaż??? Uważnie oglądać, aby później pamiętać niektóre twarze przy urnie wyborczej!
 
autor: ~Macharadża 
Ryś wędrowniczek - 2017-11-30 12:44:25
WS, Rysio tylko pozuje do zdjęcia z asfaltem. Nic więcej...Taki tam fetysz... Ktoby sobie tam zdjęcia na dziurawej drodze robił???
 
autor: ~Macharadża 
znikające posty - 2017-11-30 13:41:57
dziekuję szanowna redakcjo za kasowanie moich postów
 
autor: ~As 
PiS - 2017-12-06 07:25:28
a co partyjni koledzy z PiSu Biernat i Łabuda robią w komitecie Lecha? Tomilicki PiS już oficjalnie go wspiera, czy chłopaki mają parcie na szkło?
 
autor: ~... 
Kabaret - 2017-12-07 12:16:49
Dokładnie zadaje sobie to samo pytanie, chociaż odpowiedź znam. Tak samo jak syn Biernata i synowa noszą Lecha na rękach i ustach i mało co nie upuszczą - w końcu dał synowej pracę. Takie to.....ehhh nie będę kończył
 
autor: ~Macharadża 


podaj: imię
e-mail
temat
treść
treść z obrazka:

 
 
 
Kalendarz
Kalendarz

niedziela
19 maja 2019

pn wt śr cz pt sb nd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 
Linki milickieStarostwo PowiatoweGmina MiliczPolicja w MiliczuZespół Szkół
przy ul. Trzebnickiej
Stowarzyszenie
Dolina Baryczy
Gmina CieszkówNadleśnictwo MiliczTechnikum Leśne
w Miliczu
Gmina KrośniceI LO w MiliczuOSiR w MiliczuBank Spółdzielczy
w Miliczu
 
Nasz adres
Redakcja Głosu Milicza
56-300 Milicz
ul. T. Kościuszki 22
tel. 71-3830-021, 71-3831-189
sekretariat@glosmilicza.pl
 
Skład redakcji
Redaktor naczelna:
Jolanta Sławenta
Z-ca redaktor naczelnej:
Grażyna Szczepaniak-Antosik
Dziennikarze:
Bartosz Jakubowski
Agnieszka Kaczmarek
Alicja Szczepańska-Sikorska
Agnieszka Jezierska
Ewa Morozowicz
 
© 2004 Głos Milicza Wszelkie prawa zastrzeżone

Drivers... start Your engines
by jPORTAL 2