.: Na imieniny do: Eustachego, Faustyny i Renaty .: Użytkowników online: 4
     | home
      Nie masz jeszcze konta? Możesz !
 

Wiadomości

Z regionu - 18.08.2021

Z regionu - 4.08.2021

Z regionu - 21.07.2021

Z regionu - 7.07.2021

Z regionu - 23.06.2021

Z regionu - 16.06.2021

Z regionu - 9.06.2021

Z regionu - 9.06.2021

Z regionu - 2.06.2021

Z regionu - 26.05.2021

Z regionu - 26.05.2021

Z regionu - 19.05.2021

Z regionu - 9.12.2020

Z regionu - 2.12.2020

 
W galerii
BWO-2018
OOM i MMM-2018
 
Brydż-Turnieje
Turnieje Milickie
 
Milicka Wiosna 2018
Wyniki Turnieju
Galeria foto
 
Informacje
Telefony
 
Statystyki
Użytkowników: 0
Gości: 4
 
Twój adres IP
3.230.144.31
 
Liczba odwiedzin
 
 
Komentarze do "Uchybienia w finansach gminy Milicz"

Burmistrz - 2021-08-22 21:06:18
Czyli można łamać przepisy bo kary za te błędy jak widać nie ma.
 
autor: ~Bronisława 
Wolność mediów a la TVN - 2021-08-23 12:35:43
W Miliczu miała miejsce demonstracja w obronie TVN. Pod szyldem wolności mediów, miliccy aparatczycy mogli do woli pluć na PiS. Dzisiaj Frasyniuk, guru milickich obrońców demokracji, nazywa polskich żołnierzy psami i innym inwektywami. I co wy na to, miliccy obrońcy wolności słowa? Jak się dzisiaj zachowacie? Jak zachowa się dyrektor szkoły po przejściach, nauczycielka szkoly odpowiedzialna za wychowanie dzieci i młodzieży, jak zachowa się Zbyniu Drzewiecki, ten, który zbłaźnił się wysyłaniem pomocy w ilości jeden stary namiot, parę opakowań makaronu i kilka koszulek?
 
autor: ~Roman 
Wolność mediów a la TVN - 2021-08-26 13:19:03
Panie ~Roman, ależ od Pana zionie tą PiSowską nienawiścią. Aparatczycy? Na prawdę jest Pan w stanie być fanem pisu i co rano spojrzeć w lustro, mając świadomość tego, jak pis zabija samorząd, zabija demokrację, zabija wszystkie wartości, o które Polacy walczyli? Na prawdę tak pragniecie gnić w biedzie ze słomą w butach i nieskalani intelektem składać pokłony bożkom, którzy zagarniają wszystko zasłaniając się pod płaszczykiem jakieś chorej, groteskowej martyrologii? Brzydzę się wami. Oby Milicz nie trafił w wasze ręce.
 
autor: ~Cezary 
Demokracja - 2021-08-26 13:57:36
Ten cały samorząd to jest do zaorania. Na przykładzie naszej wspaniałej gminy widać jak na dłoni, że zamiast demokracji i samorządności mamy zamordyzm i kliki.. Król miasta i jego świta lubią sobie demokracja pyski wycierać, choć bliżej im do Białoruskich standardów. . Obsadzanie wszystikego swoimi przydupasami, kpiny w żywe oczy podczas tzw konkursów,. I te pseudo wybory co kilka lat, w których wybieramy klikę nr 1 czy klikę nr 2 absolutnie nic nie zmieniają.. Aa.. No i całe starostwo do likwidacji. Na co komu rada powiatu? Starosta?
 
autor: ~Madame 
do Cezary - 2021-08-27 08:49:16
Panie Cezar, że tak się wyrażę, pan zapewne jest jednym z uczestników tego cyrku pod nazwą protest. A wiesz pan o co właściwie chodzi? Doczytałeś pan projekt do końca, czy tylko opierasz pan swoją wiedzę o doniesienia medialne GW lub TVN? A co do braku demokracji pod rządami PiS... Gdyby tak było, pan nie pisałbyś bzdur, bo siedziałbyś w pierdlu za swoje poglądy. Tymczasem pana polityczni ziomkowie, także zatrudniani w milickich urzędach samorządowych, co jakiś czas uczestniczą w tzw protestach, wykrzykując wulgryzmy na ulicach. Co do faktów... To pan Duszyński, wybrany na stanowisko dyrektora szkoły podstawowej w Miliczu ma za sobą alkoholowy period. To pan Drzewiecki, jeden z organizatorów protestu, "popisał" się swego czasu brakiem umiejętności w zbiraniu darów dla potrzebujących, za co zresztą wywalono z roboty we Wrocławiu po zdaje się jednym dniu pracy. To kilka lat temu urząd gminy w Miliczu dal zatrudnienie dyrektorowi kultury, który z kulturą nie mial wiele wspólnego, co zakończyło się "bonanzą" na ulicy. Takie są te wasze osiągnięcia jako zwolenników tzw opozycji liberalnej.
 
autor: ~Roman 
A - 2021-08-27 14:58:26
Cała prawda.
 
autor: ~bronek biały 
jawność i transparentność - 2021-08-31 14:54:39
Chętnie odniosę się do każdego z problemów poruszonych przez Romana i Madame, jeśli zaczniecie się podpisywać imieniem i nazwiskiem. Inaczej to najczęściej w najlepszym razie są półprawdy i anonimowe "odważne" opluwanie tych, którzy, może słabo, ale jednak pod własnym nazwiskiem i imieniem próbują zmieniać rzeczywistość i mówić w co wierzą, co chcą zmienić i dlaczego. Jestem pewien, że zarówno Madame jak i Roman idziecie przez życie od sukcesu do sukcesu, zawsze wszystko wam wychodziło, ale po prostu jesteście tak skromni i pokornego ducha, że nie chcecie ujawniać nam grzesznikom swoich znakomitych imion i nazwisk. Stać was na anonimowe łajanie. Gratuluję odwagi.
 
do pana Drzewieckiego - 2021-09-01 07:14:21
Jest takie stare polskie przysłowie: "Nie czyń się orłem, skoroś kur." Panie Drzewiecki, jeśli formuła wypowiedzi dopuszcza możliwość komunikowania bez podawania nazwiska, korzystam z tego. Tak samo, jak pan korzystasz z przywilejów demokracji i uczestniczysz w szopkach twierdząc, że demokracji nie ma. Powtarzam więc raz jeszcze - gdyby nie było demokracji, siedziałbyś pan w pierdlu a nie uczestniczył w protestach. Co do mojej odwagi... Panie Drzewiecki, ja ze swojej odwagi zdawałem egzamin w latach 80., kiedy można było być relegowanym ze studiów, stracić pracę, zdrowie, a nawet życie. wszystko po to, abyś pan dzisiaj miał możliwość protestowania. To tyle w tym temacie.
 
autor: ~Roman 
Re - 2021-09-01 07:37:35
Panie Zbyszku, pan się tak nie gorączkuje, szkoda zdrowia. Jak rozumiem, zamiast argumentów merytorycznych woli Pan personalne wycieczki w kierunku adwersarzy? Proszę odnosić się do meritum sprawy, jezeli ma Pan argumenty. Ja mam. Wystarczy spojrzeć na Pana kolegów że stowarzyszenia i ostatnie nominacje. Jeżeli ktoś pcha się do polityki, startuje w wyborach, organizuje wiece, marsze, protesty a potem się dziwi że po nazwisku go ludzie wywoluja, oceniają i komentują, to jest nieco oderwany od rzeczywistości. Jako obywatele mamy prawo oceniać władze i osoby publiczne. Także anonimowo. Tak to działa. Był Pan kiedyś dziennikarzem i powinien Pan rozumieć, że Pana działalność publiczna podlega ocenie. Pan to nazywa opluwaniem? Troszkę histeryczna reakcja jak na dorosłego faceta. Moim zdaniem pluciem (by dosadniej nie nazwać) były hasła z jakimi nie tak dawno pan maszerował po ulicach. Ale jest demokracja, więc jakoś to przeżyje. Zasadniczo nie chce się wyzlosliwiac nad Pana postulatami, bo szkoda mi trochę czasu na to, ale w większości to tezy prosto z TVN powtarzane metoda kopiuj- wklej, bez śladu autorefleksji. Sądzę, że stać Pana na więcej. Swoją drogą wchodzenie na anonimowe forum i domaganie się od komentujących podawania nazwisk to jakas skrajna naiwność.. Żeby nie powiedzieć dosadniej. Pozdrawiam
 
autor: ~Madame 
Do Madame i Romana - 2021-09-01 08:52:12
No dlatego właśnie taka rozmowa nie ma sensu:) Ja się nie gorączkuję, ale dziękuję za troskę. Jak chcecie rozmawiać ze mną jak obywatele, w duchu demokracji, na agorze, to nie możecie mieć zakrytych twarzy, po prostu, tak to działa:) Gdy Grecy rozmawiali ze sobą, to nie było tak, że część chowała się za kurtyną, a inni się musieli wystawiać ku uciesze gawiedzi. Nie namawiam do ujawniania się tutaj, skoro to taki zaporowy warunek. Zapraszam na spotkanie w dowolnym miejscu, czasie, chętnie się skonfrontuję z Waszym sposobem myślenia o świecie. Ale dopóki to się toczy anonimowo z Waszej strony z mojego punktu widzenia jest bezproduktywne. Bo nie ponosząc żadnej odpowiedzialności za słowo, nie czujecie jego wagi, i ukryci zza murkiem pouczacie, by się nie gorączkować:)
 
Re - 2021-09-01 09:29:13
Wygodna postawa. Powiedzmy szczerze- Pana działalność jest obliczona pod kątem zrobienia kariery politycznej (choćby na skalę Milicza), a nie pod kątem "zmieniania rzeczywistości" jak Pan dumnie wygłasza.. Skąd taki mój wniosek? Ano stąd, że gdyby Pan faktycznie chcial coś zmienić, to zamiast bronić TVN na milickim rynku, robić skwery praw kobiet, czy milickie obchody rocznicy zabójstwa prezydenta Gdańska, to np. szepnąłby Pan swojemu koledze z problemem alkoholowym, że może nie powinien pchać się na stołek.. I już nasza rzeczywistość byłaby lepsza i bardziej przejrzysta. I Jeszce taka moja uwaga ogólna.. Na Twitterze część osób występuje pod nazwiskami, czesc pod pseudonimami i nie przeszkadza to w debacie. Jakoś można. Miłego dnia.
 
autor: ~Madame 
do pana Drzewieckiego - 2021-09-01 09:30:20
Panie Drzewiecki, to nie ja jestem autorem formuły komunikowania w GM. Ja tylko korzystam z takiej możliwości. Skoro pan uważa, że taka forma nie ma sensu, w jakim celu pan zabiera głos? a przy okazji, demokracja grecka (chodzi zapewne panu o Ateny) do której pan nawiązuje, obejmowała taką znikomą ilość osób uprawnionych do jej korzystania, że ja dziękuję za to. Aha, w tej greckiej demokracji kobiety nie miały prawa głosu, inaczej niż np w monarchicznej Sparcie. tam kobiety także nie miały prawa głosu, za to miały możliwość dziedziczenia majątków po śmierci męża, czego nie było w postępowych i demokratycznych Atenach. Ciekawym, którą opcję wybrałyby obecne panie, organizujące tzw strajk kobiet w Miliczu? Przy okazji, podczas tych protestów, padały słowa powszechnie uznawane za wulgarne, typu "wyp..ć", "je.ć PiS" itd. Tego typu wulgaryzmy w przestrzeni publicznej z ust kobiet, do tej pory kojarzyły mi się w paniami nie za ciężkich obyczajów i to raczej już takich na równi pochyłej. Jak pogodzić zatem używanie takiego słownictwa (cały czas podkreślam - w przestrzeni publicznej), z faktem, iż organizatorkami tych protestów były nauczycielki? Może to taka nowa zasada wychowania przez opierd....nie?
 
autor: ~Roman 
do Madame i Roman - 2021-09-09 22:47:34
Do Madame: Gdyby moja działalność była obliczona na "karierę polityczną", to raczej nie zajmowałbym publicznie stanowiska w sprawach nie zwiększających popularności, a zwiększających elektorat negatywny. Mnie nie interesują kariery, interesuje mnie odrobinę lepszy świat, który po nas zostanie. Lub nie. Staram się, na miarę moich skromnych zdolności, by został. I by był lepszy:) Co do szeptanie koledze, by nie pchał się na stołek - nie mam zwyczaju szeptać do kolegów, powiedziałem mu otwarcie, że ta sytuacja jest bardzo trudna do obrony moim zdaniem. I nie jest problemem problem alkoholowy, bo o wiele lepsi są trzeźwiejący alkoholicy od ukrytych, problemem jest natomiast sposób, w jaki ten konkurs przeprowadzono, co gorsza - wpisuje się on w pewną złą praktykę, i to niedobrze. Jest oczywiście jeden problem - nikt inny nie startował. Natomiast co do potencjału i dobrych chęci obecnego dyrektora nie mam na powodów by w nie wątpić. Do Romana: Jasne, nie jesteś autorem formułu komunikowania, ale przyznasz, że jak łajasz kogoś z nazwiska, to miło by było, byś swoje ujawniał, szczególnie w tak małej społeczności. I tylko tyle. Twitter to było ulubione medium Trumpa, nie bez przyczyny, uważam, że anonimowość niszczy demokrację i utrudnia debatę. (nie w głosowaniach rzecz jasna). Słowo zawsze należy rozpatrywać w kontekście w którym pada. W protestach na przeciw aparatu państwa, stały uzbrojone jedynie w słowa kobiety. Miały pełne prawo używać słów, które oddawały ich emocje. Sądy i językoznawcy podzielają tę opinię powszechnie. Natomiast gdy mówisz o "paniach nie za ciężkich obyczajów i to raczej już takich na równi pochyłej", to odnosisz się z pogardą do ludzi, którzy bardzo ciężko zarabiają na swój chleb, i bardzo rzadko ich obyczaje mają z tym coś wspólnego. I często używają języka bardzo sprawnie, dosłownie i w przenośni. Także analogia chybiona:)
 
do pana Drzewieckiego - 2021-09-10 20:03:39
Panie Drzewiecki, w którym miejscu odnoszę się do pań z pogardą? Proponuję przeczytać ze zrozumieniem raz jeszcze ten fragment: "Tego typu wulgaryzmy w przestrzeni publicznej z ust kobiet, do tej pory kojarzyły mi się w paniami nie za ciężkich obyczajów i to raczej już takich na równi pochyłej." To nie ja traktuję te panie z pogardą, to te panie, używając słów powszechnie uznawanych za wulgarne, na takiej pozycji się ustawiły. Ponadto, to nie emocje mają odpowiadać za słowa i czyny, ale rozum. Co więcej, nie znam wszystkich tych pań, które organizowały strajk kobiet. Ale niektóre tak. Są w moim wieku. Co robiły w latach 80, kiedy było uzasadnionym protestować przeciwko systemowi komunistycznemu? Odpowiem panu, panie Drzewicki. Nie ruszyły palcem. Może się bały, może miały inne poglądy, może zamiast protestować jeździły do Niemiec na handel. To był ich wybór. Dzisiaj, kiedy niczym nie ryzykują, odwaga tych pań wzrosła. Do tego stopnia, ze można "kur...ać" na ulicy. Panie Drzewiecki, w latach 80 kiedy my protestowaliśmy, panie także brały w nich udział. Zapewniam pana, nikt nie wykrzykiwał na ulicach "Jaruzelski to h.j" albo "PZPR wyp.....ać". jednak klasa wtedy została zachowana. Co do kwestii ujawniania swoich danych - dokonałem wyboru, skoro jest taka możliwość. To jedna z zasad demokracji, do której się pan odwołujesz, panie Drzewiecki.
 
autor: ~Roman 


podaj: imię
e-mail
temat
treść
treść z obrazka:

 
 
 
Kalendarz
Kalendarz

poniedziałek
20 września 2021

pn wt śr cz pt sb nd
12345
6789101112
13141516171819
20 212223242526
27282930
 
Linki milickieStarostwo PowiatoweGmina MiliczPolicja w MiliczuZespół Szkół
przy ul. Trzebnickiej
Stowarzyszenie
Dolina Baryczy
Gmina CieszkówNadleśnictwo MiliczTechnikum Leśne
w Miliczu
Gmina KrośniceI LO w MiliczuOSiR w MiliczuBank Spółdzielczy
w Miliczu
 
Nasz adres
Redakcja Głosu Milicza
56-300 Milicz
ul. T. Kościuszki 22
tel. 71-3830-021, 71-3831-189
sekretariat@glosmilicza.pl
 
Skład redakcji
Redaktor naczelna:
Jolanta Sławenta
Dziennikarze:
Bartosz Jakubowski
Agnieszka Kaczmarek
Alicja Szczepańska-Sikorska
Agnieszka Jezierska
Ewa Morozowicz
 
© 2004 Głos Milicza Wszelkie prawa zastrzeżone

Drivers... start Your engines
by jPORTAL 2