.: Na imieniny do: Dalidy, Juliusza i Łucji .: Użytkowników online: 3
     | home
      Nie masz jeszcze konta? Możesz !
 

W galerii
BWO-2018
OOM i MMM-2018
 
Brydż-Turnieje
Turnieje Milickie
 
Milicka Wiosna 2018
Wyniki Turnieju
Galeria foto
 
Terminarz sportowy
Brydż - Klub Nauczyciela
Czwartek - turniej par 1730
 
Informacje
Telefony
 
Statystyki
Użytkowników: 0
Gości: 3
 
Twój adres IP
34.228.41.66
 
Liczba odwiedzin
2 222 171
 
 
  Sad ustanowił syndyka Dromilu - 2011-11-10 12:02:10

W piątek 4 listopada Sąd Gospodarczy we Wrocławiu ogłosił upadłość powiatowej spółki drogowej Dromil i ustanowił syndyka masy upadłościowej, którym został Paweł Dłużniewski. Na mocy postanowienia Sądu prezesem Dromilu przestał być Augustyn Bombała.Przypomnijmy, iż w związku ze złą sytuacją finansową spółki Dromil nowym prezesem z dniem 1 lipca został były dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim Augustyn Bombała. Po zapoznaniu się ze stanem finansów przedsiębiorstwa prezes 11 lipca złożył do Sądu wniosek o ogłoszenie upadłości spółki z możliwością zawarcia układu z wierzycielami przy tzw. zachowaniu zarządu własnego. W związku z tym w spółce pojawił się nadzorca sądowy Paweł Dłużniewski, który negatywnie ocenił wniosek prezesa o postępowanie układowe z wierzycielami. Tym samym Sąd Gospodarczy nie umorzył wniosku o upadłość spółki i zapowiedział, że albo Powiat Milicki do 4 listopada dokapitalizuje spółkę kwotą 800 tys. zł, albo na skutek długów ogłosi jej upadłość likwidacyjną.

Na skutek odrzucenia projektu uchwały o dokapitalizowaniu spółki przez Radę Powiatu, prezes Bombała nie mógł na rozprawie w piątek 4 listopada przedstawić dokumentów potwierdzających przelanie przez powiat kwoty 800 tys. zł. Na skutek tego sąd ogłosił upadłość Dromilu z likwidacją majątku i ustanowił syndyka masy upadłościowej Pawła Dłużniewskiego, który wcześniej był w spółce nadzorcą sądowym.

44-letni Paweł Dłużniewski uzyskał licencję syndyka wydaną przez Ministra Sprawiedliwości w lipcu 2010 r. Od tego czasu prowadził lub dalej prowadzi likwidację spółek, m.in.: Gemet, Eceler, Alba i Spowar. Wcześniej pełnił funkcje kierownicze oraz był członkiem rad nadzorczych w kilku spółkach akcyjnych.

W rozmowie telefonicznej syndyk Dromilu poinformował nas, że w najbliższych dniach będzie się zapoznawał z sytuacją spółki oraz opracuje plan i harmonogram likwidacji. Jak udało nam się też ustalić, Paweł Dłużniewski jeszcze do niedawna przez kilkanaście miesięcy był mieszkańcem Milicza, gdzie mieszkał w blokach przy ul. Kościuszki.

Z pracownikami Dromilu, którzy w dalszym ciągu chodzą do pracy i wykonują swoje obowiązki, w tym tygodniu spotkać ma się starosta Piotr Lech. – To, jak będzie wyglądać najbliższa przyszłość Dromilu, będzie zależeć przede wszystkim od syndyka. To on zadecyduje, czy będzie chciał jeszcze przez jakiś czas prowadzić normalną działalność, czy też pójdzie inną drogą i skróci czas likwidacji. Jeżeli podejmie on decyzję o kontynuacji swojej działalności, to będziemy Dromilowi zlecać zimowe utrzymanie dróg – powiedział nam starosta, który jednocześnie zarzekał się, że Zarząd Powiatu nie planuje żadnej reaktywacji i powstania nowego zakładu czy też spółki drogowej. Powiat po likwidacji Dromilu będzie ogłaszać przetargi na utrzymanie zimowe i letnie dróg powiatowych, które będzie opracowywał Wydział Dróg Powiatowych w Starostwie Powiatowym.

dodał: jsl
 
 
Kalendarz
Kalendarz

czwartek
13 grudnia 2018

pn wt śr cz pt sb nd
12
3456789
10111213 141516
17181920212223
24252627282930
31
 
Linki milickieStarostwo PowiatoweGmina MiliczPolicja w MiliczuZespół Szkół
przy ul. Trzebnickiej
Stowarzyszenie
Dolina Baryczy
Gmina CieszkówNadleśnictwo MiliczTechnikum Leśne
w Miliczu
Gmina KrośniceI LO w MiliczuOSiR w MiliczuBank Spółdzielczy
w Miliczu
 
Nasz adres
Redakcja Głosu Milicza
56-300 Milicz
ul. T. Kościuszki 22
tel. 71-3830-021, 71-3831-189
sekretariat@glosmilicza.pl
 
Skład redakcji
Redaktor naczelna:
Jolanta Sławenta
Z-ca redaktor naczelnej:
Grażyna Szczepaniak-Antosik
Dziennikarze:
Bartosz Jakubowski
Agnieszka Kaczmarek
Alicja Szczepańska-Sikorska
Agnieszka Jezierska
Ewa Morozowicz
 
© 2004 Głos Milicza Wszelkie prawa zastrzeżone

Drivers... start Your engines
by jPORTAL 2