.: Na imieniny do: Dalidy, Juliusza i Łucji .: Użytkowników online: 5
     | home
      Nie masz jeszcze konta? Możesz !
 

W galerii
BWO-2018
OOM i MMM-2018
 
Brydż-Turnieje
Turnieje Milickie
 
Milicka Wiosna 2018
Wyniki Turnieju
Galeria foto
 
Terminarz sportowy
Brydż - Klub Nauczyciela
Czwartek - turniej par 1730
 
Informacje
Telefony
 
Statystyki
Użytkowników: 0
Gości: 5
 
Twój adres IP
54.226.36.60
 
Liczba odwiedzin
2 222 440
 
 
  KS Milicz bez powiatu - 2012-10-31 10:16:39

22 października zarząd II-ligowego Klubu Siatkarskiego Milicz otrzymał pismo ze Starostwa Powiatowego w Miliczu informujące, że powiat wypowiada umowę o sponsorowaniu klubu. Powodem tej decyzji ma być brak promocji samorządu powiatowego przez klub. Z zarzutami Starostwa nie zgadza się zarząd klubu.Gdy ponad rok temu decyzję o rezygnacji ze współpracy z III-ligowym KS Milicz ogłosił dotychczasowy główny sponsor Stanisław Dziekan, klub z Milicza stanął przed widmem bankructwa. Wówczas na skutek starań m. in. poprzedniego prezesa Adama Chołodeckiego, stery w klubie zgodził się objąć miłośnik siatkówki i jednocześnie właściciel biura rachunkowego Leksus Henryk Lech. Nowy prezes zorganizował w swojej firmie spotkanie z burmistrzem Pawłem Wybierałą oraz starostą Piotrem Lechem, będącym jednym z założycieli KS Milicz. Wówczas umówiono się, że powiat oraz gmina wesprą po równo KS Milicz kwotami 30 tys. zł, dzięki czemu klub będzie mógł dalej funkcjonować i walczyć o awans do II ligi.

Brak promocji powiatu

Po kilku miesiącach Rada Powiatu jednogłośnie przegłosowała uchwałę o wsparciu Klubu Siatkarskiego przez powiat kwotą 30 tys. zł. Natomiast burmistrz miał przekazać klubowi 30 tys. zł ze środków na promocję. Ostatecznie powiat do tej pory w 2 transzach przekazał klubowi 22,5 tys. zł z przeznaczeniem na wykorzystanie tych środków przez młodzież z terenu powiatu milickiego. Jak nam powiedział prezes Henryk Lech, podobną kwotą milicki klub wsparła gmina Milicz. W ciągu roku KS osiągnął duży sukces, awansując w pięknym stylu do II ligi. Zarząd klubu reaktywował także przed sezonem 2012/2013 sekcję kadetów oraz utworzył od nowa sekcję kadetek. Na skutek działań prezesa udało się także podpisać umowę sponsorską z konsorcjum trzech firm budowlanych z Wrocławia, dzięki której KS mógł zakontraktować zawodników grających kiedyś w I lidze oraz z miejsca stał się jednym z najsilniejszych klubów w II lidze. Celem KS Milicz w tym sezonie jest awans do I ligi.

Władze klubu zaskoczyła informacja z 22 października o natychmiastowym wypowiedzeniu umowy sponsorskiej przez powiat milicki, co wiąże się z nieprzelaniem na konto klubu ostatniej transzy obiecanej gotówki w wys. 7,5 tys. zł. W oficjalnym piśmie jako główny powód rozwiązania umowy sponsorskiej podano brak promocji przez klub samorządu powiatowego. Pismo do KS-u z upoważnienia starosty podpisał kierownik Wydziału Oświaty i Promocji Dariusz Duszyński. – Jednym z warunków wsparcia finansowego KS Milicz przez powiat było promowanie naszego samorządu. Ten warunek niestety nie został należycie spełniony, bo choćby np. na plakatach meczowych, jak i koszulkach nie ma naszego loga, a pojawiają się za to inne symbole – wyjaśnia starosta Piotr Lech. Członkowie Zarządu Powiatu mają żal, że przy okazji meczów KS Milicz mocno promowana jest gmina Milicz oraz burmistrz Paweł Wybierała, a oprócz wiszącego od dawna w hali baneru Starostwa nie ma żadnej reklamy powiatu. Ponadto na koszulkach klubu w II lidze widnieje tylko logo gminy Milicz, podczas gdy jeszcze rok temu w III lidze na koszulkach siatkarzy obok herbu gminy naszyty był także emblemat powiatu. – Tak się nie postępuje. Naprawdę, trudno dawać pieniądze przy braku odpowiedniej promocji – tłumaczy starosta.

Nie było z kim rozmawiać

Z zarzutami władz powiatu nie zgadza się prezes klubu Henryk Lech, który po otrzymaniu pisma z powiatu o rozwiązaniu umowy sponsorskiej nakazał ściągnąć w milickiej hali stary baner reklamowy Starostwa. Do tej pory baner powiatu wisiał na środku hali w Miliczu obok identycznej wielkości reklamy gminy Milicz. Logo powiatu zniknęło ponadto także ze strony internetowej KS Milicz.

O całej sytuacji związanej z rezygnacją powiatu ze wsparcia KS-u zarząd klubu debatował na posiedzeniu 26 października. Podczas obrad rezygnację z funkcji złożył wiceprezes KS-u Paweł Herl, który był przedstawicielem starosty w zarządzie klubu. Decyzji powiatu nie rozumie prezes Henryk Lech (niespokrewniony ze starostą Piotrem Lechem – przyp. red.), który przekonuje, iż klub z nawiązką realizował zapisy w umowie z powiatem. Jak tłumaczy prezes, koszulki KS-u na sezon 2012/2013 nie mają nadrukowanego loga powiatu, ponieważ ze strony Starostwa nie było nikogo z kim można byłoby porozmawiać na temat wsparcia klubu także w 2013 r. – Ja dzwoniłem do starosty wielokrotnie, ale niestety nigdy nie oddzwonił. Chodziłem też do jego sekretariatu i nigdy nie mogłem go zastać. Ponadto starosta nie był na żadnym naszym meczu ani nawet na przedsezonowej prezentacji. Z nikim z powiatu nie mogłem porozmawiać, czy w przyszłym roku dalej będziemy współpracować i czy w związku z tym drukować logo powiatu na koszulkach – wyjaśnia prezes Henryk Lech, który nie może zrozumieć, że Starostwo wypowiedziało umowę sponsorską, wcześniej nie informując zarządu klubu o jakichkolwiek oczekiwaniach dotyczących promocji powiatu. – Burmistrz w przeciwieństwie do starosty jest prawie na każdym naszym meczu i zadeklarował, że będzie z nami współpracował w przyszłym roku. Zresztą te 7,5 tys. zł nie jest najważniejsze w całej sprawie. Bardziej boli nas brak zaangażowania w KS przez powiat. Sama argumentacja jest absurdalna, bo powiat dostał o wiele większą reklamę niż oczekiwał. My nie rozumiemy tej decyzji, choć oczywiście ją szanujemy – mówi prezes.

Rezygnacja ze wsparcia powiatu w klub jest przede wszystkim dużym ciosem wizerunkowym dla KS-u. Jak przyznaje nawet sam prezes, zaangażowanie samorządów jest mile widziane przez sponsorów, którzy często uzależniają swoje wsparcie finansowe od dobrych kontaktów klubu z lokalnymi władzami.

dodał: jsl
 
 
Kalendarz
Kalendarz

czwartek
13 grudnia 2018

pn wt śr cz pt sb nd
12
3456789
10111213 141516
17181920212223
24252627282930
31
 
Linki milickieStarostwo PowiatoweGmina MiliczPolicja w MiliczuZespół Szkół
przy ul. Trzebnickiej
Stowarzyszenie
Dolina Baryczy
Gmina CieszkówNadleśnictwo MiliczTechnikum Leśne
w Miliczu
Gmina KrośniceI LO w MiliczuOSiR w MiliczuBank Spółdzielczy
w Miliczu
 
Nasz adres
Redakcja Głosu Milicza
56-300 Milicz
ul. T. Kościuszki 22
tel. 71-3830-021, 71-3831-189
sekretariat@glosmilicza.pl
 
Skład redakcji
Redaktor naczelna:
Jolanta Sławenta
Z-ca redaktor naczelnej:
Grażyna Szczepaniak-Antosik
Dziennikarze:
Bartosz Jakubowski
Agnieszka Kaczmarek
Alicja Szczepańska-Sikorska
Agnieszka Jezierska
Ewa Morozowicz
 
© 2004 Głos Milicza Wszelkie prawa zastrzeżone

Drivers... start Your engines
by jPORTAL 2