.: Na imieniny do: Libuszy, Wacławy i Wacława .: Użytkowników online: 1
     | home
      Nie masz jeszcze konta? Możesz !
 

Wiadomości

Z regionu - 23.09.2020

Z regionu - 9.09.2020

3 Maja- 6.05.2020

Z regionu - 20.11.2019

Z regionu - 6.11.2019

Z regionu - 23.10.2019

Z regionu - 9.10.2019

Z regionu - 2.10.2019

Z regionu - 25.09.2019

Z regionu - 18.09.2019

Z regionu - 11.09.2019

Z regionu - 4.09.2019

Z regionu - 21.08.2019

Z regionu - 7.08.2019


Z regionu - 24.07.2019


Z regionu - 10.07.2019


Z regionu - 26.06.2019


Z regionu - 5.06.2019

 
W galerii
BWO-2018
OOM i MMM-2018
 
Brydż-Turnieje
Turnieje Milickie
 
Milicka Wiosna 2018
Wyniki Turnieju
Galeria foto
 
Informacje
Telefony
 
Statystyki
Użytkowników: 0
Gości: 1
 
Twój adres IP
3.235.137.159
 
Liczba odwiedzin
 
 
  Pierwsze spotkania Ziemi Milickiej - 2014-11-06 09:58:39

W pierwszych zebraniach wyborczych zorganizowanych przez kandydata na burmistrza Piotra Lecha oraz kandydata na radnego Bartłomieja Szmigla w czwartek 30 października uczestniczyło we Wszewilkach i w Gogołowicach w sumie 50 mieszkańców. Na spotkaniu w Gogołowicach Piotr Lech zadeklarował, że jako przyszły burmistrz nie dopuści do tego, by uczniowie SP 2 w Miliczu uczyli się na drugą zmianę.W zebraniu we Wszewilkach wzięło udział 35 mieszkańców sołectwa Wszewilki (w tym sołtys Mieczysław Romańczuk i radny Ryszard Ochowicz) oraz gościnnie sołtys Stawca Zofia Solatycka. W spotkaniu uczestniczył również radny Rady Powiatu Stanisław Szocik, który ubiega się o reelekcję z listy komitetu wyborczego wyborców Piotra Lecha „Ziemia Milicka”.

Będzie remont drogi

Podczas spotkania we Wszewilkach kandydat na radnego Bartłomiej Szmigiel deklarował ścisłą współpracę z sołtysem i radą sołecką, a także obiecał zabiegać w gminie o montaż nowych lamp oświetleniowych, remonty dróg oraz budowę boiska. Piotr Lech dodawał, że gmina Milicz sprzedała we Wszewilkach wiele gminnych działek, a w ślad za tym nie poszły inwestycje w infrastrukturę drogową. P. Lech mówił mieszkańcom także o planowanej w przyszłym roku przebudowie brukowanej drogi powiatowej we Wszewilkach. – Ta inwestycja jest przygotowana do realizacji w przyszłym roku. Niestety, konserwator nie wyraża zgody na wylanie na kostkę warstwy asfaltu. Dlatego będziemy musieli wyciągać kostkę, wzmocnić podbudowę oraz układać tę samą kostkę na nowo – informował Piotr Lech. Starosta przypominał też, że powiat milicki remontował drogi ze środków z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych m.in. w Praczach, Potaszni i Słącznie. – Szansę na uzyskanie rządowych dofinansowań zwiększa współpraca pomiędzy powiatem a gminą. Niestety, od 4 lat nasze wnioski nie uzyskują podczas oceny merytorycznej dodatkowej punktacji za współpracę z gminą Milicz – mówił P. Lech dodając, że ostatnie wspólne projekty powiat realizował z gminą, kiedy żył jeszcze burmistrz Ryszard Mieloch. – Nie rozumiem też, dlaczego gmina Milicz wzorem innych samorządów gminnych z całego województwa nie złożyła nawet wniosków do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Ulice takie jak Zielona czy Osadnicza idealnie kwalifikowałyby się do dofinansowań – mówił kandydat Ziemi Milickiej na burmistrza.

Ścieżki rowerowe i drugi zalew

Piotr Lech informował mieszkańców Wszewilek, że jednym z celów powiatu i gminy w nowej kadencji powinna być budowa ze środków unijnych sieci ścieżek rowerowych. – Jako powiat planujemy budowę ścieżki rowerowej wzdłuż drogi powiatowej z Wszewilek przez Godnową do Średziny i dalej do Gór w gminie Cieszków – mówił P. Lech dodając, że w nowej kadencji musi powstać także chodnik łączący Stawiec z Wszewilkami. Głos podczas spotkania zabierał także m.in. radny Rady Miejskiej Ryszard Ochowicz, który przypominał, iż gmina miała we współpracy z powiatem wybudować 3 zalewy przy ul. Wojska Polskiego. – Powiat zgodnie z umową z burmistrzem Mielochem wybudował swój zalew od strony ul. Wojska Polskiego. Natomiast burmistrz Wybierała zaprzepaścił ten projekt i nie przyjął od Agencji Nieruchomości Rolnych ok. 30 ha darmowych gruntów po drugiej stronie Młynówki. Dziś jest tam ugór – mówił radny Ochowicz dopytując się. P. Lecha, czy widzi szansę, by zalewy po drugiej stronie Młynówki powstały po zmianie na stanowisku burmistrza.

Piotr Lech informował, że przeprowadził już w tej sprawie rozmowy z nową dyrektor Agencji Nieruchomości Rolnych Iwoną Najdą, która zadeklarowała przekazanie gminie gruntów po drugiej stronie Młynówki z przeznaczeniem na cele edukacyjne i turystyczne. – Pozyskanie tego gruntu przez gminę jest realne. Problemem jest natomiast zaprzepaszczenie przez obecnego burmistrza pozyskania środków na budowę drugiego zalewu pod łódki ze środków unijnych z Programu Operacyjnego „Ryby”. Powiat wybudował swój zalew przy udziale 85 proc. dofinansowania z PO „Ryby”. Gmina swoją szansę na tak wysokie dofinansowanie niestety utraciła – mówił P. Lech.

Milicka podstrefa ekonomiczna

Kandydat na burmistrza w odpowiedzi na pytania mieszkańców potwierdził, że planuje w Miliczu utworzyć milicką podstrefę Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, gdzie powstawać mogłyby nowe zakłady pracy. – Prawdopodobnie jeszcze w tej kadencji na sesji nadzwyczajnej Rady Powiatu przekażemy do strefy powiatowy grunt przy ul. Powstańców Wielkopolskich, na który mamy już dwóch chętnych inwestorów – mówił P. Lech deklarując, że jeśli zostanie burmistrzem włączy do strefy także grunty pomiędzy Miliczem a Gogołowicami. Jeden z mieszkańców zapytał się kandydata Ziemi Milickiej, czy jako burmistrz zrealizuje w przyszłym roku inwestycję oświetlenia dróg gminnych i remontu klubu we Wszewilkach, które to zadanie wygrało głosowanie w budżecie obywatelskim. – W administracji samorządowej musi być kontynuacja urzędu i zamierzeń poprzedników – mówił P. Lech dodając, że szanuje zaangażowanie mieszkańców włożone w zbieranie głosów i także dlatego zrealizuje zwycięskie inwestycje. Podczas spotkania we Wszewilkach P. Lech deklarował także, że nie będzie likwidował małych szkół wiejskich, a wprost przeciwnie, będzie inwestował w ich remonty.

Nie będzie drugiej zmiany w SP 2

Z kolei w zebraniu w Gogołowicach wzięło udział 15 mieszkańców, w tym sołtys Ewa Kamińska. W spotkaniu uczestniczyli także m. in. kandydatka na radną Rady Powiatu Krystyna Ryczek oraz kandydat PSL na burmistrza Władysław Szydełko, który przysłuchiwał się dyskusji. W Gogołowicach Piotr Lech informował, że jako burmistrz kilkukrotnie zwiększy nakłady gminy na sport. – Środki, które obecny burmistrz przeznacza na finansowanie OSiR-u i gazety samorządowej, przeznaczę na sport. Nie może być tak, że nasze lokalne kluby ledwo co przędą, a piłkarze Baryczy Milicz grają w klasie B z małymi wioskami. To nie jest normalne – mówił P. Lech.

Podczas spotkania w Gogołowicach jedna z matek pytała się Piotra Lecha czy zamierza wzorem obecnego burmistrza wprowadzić w SP2 edukację na drugą zmianę. Piotr Lech deklarował, że jako burmistrz nie dopuści do utworzenia w SP2 nauki na drugą zmianę. – Razem z moimi współpracownikami analizowaliśmy tę sytuację i uważam, że gminy nie stać na budowę nowej szkoły za ponad 10 mln zł. Ponadto na wykonanie tej inwestycji zabrakłoby nam czasu. Uważam, że najlepszym rozwiązaniem byłoby przeniesienie najstarszych roczników z SP2 do Gimnazjum w Miliczu. Z kolei uczniowie Gimnazjum mogliby się uczyć w I LO i Zespole Szkół. Do wdrożenia tej idei w życie konieczne jest jednak porozumienie pomiędzy gminą a powiatem – mówił Piotr Lech.

 

 

dodał: jsl
 
 
Kalendarz
Kalendarz

poniedziałek
28 września 2020

pn wt śr cz pt sb nd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28 2930
 
Linki milickieStarostwo PowiatoweGmina MiliczPolicja w MiliczuZespół Szkół
przy ul. Trzebnickiej
Stowarzyszenie
Dolina Baryczy
Gmina CieszkówNadleśnictwo MiliczTechnikum Leśne
w Miliczu
Gmina KrośniceI LO w MiliczuOSiR w MiliczuBank Spółdzielczy
w Miliczu
 
Nasz adres
Redakcja Głosu Milicza
56-300 Milicz
ul. T. Kościuszki 22
tel. 71-3830-021, 71-3831-189
sekretariat@glosmilicza.pl
 
Skład redakcji
Redaktor naczelna:
Jolanta Sławenta
Z-ca redaktor naczelnej:
Grażyna Szczepaniak-Antosik
Dziennikarze:
Bartosz Jakubowski
Agnieszka Kaczmarek
Alicja Szczepańska-Sikorska
Agnieszka Jezierska
Ewa Morozowicz
 
© 2004 Głos Milicza Wszelkie prawa zastrzeżone

Drivers... start Your engines
by jPORTAL 2