.: Na imieniny do: Ady, Aleksandra i Dagmary .: Użytkowników online: 6
     | home
      Nie masz jeszcze konta? Możesz !
 

W galerii
BWO-2018
OOM i MMM-2018
 
Brydż-Turnieje
Turnieje Milickie
 
Milicka Wiosna 2018
Wyniki Turnieju
Galeria foto
 
Terminarz sportowy
Brydż - Klub Nauczyciela
Czwartek - turniej par 1730
 
Informacje
Telefony
 
Statystyki
Użytkowników: 0
Gości: 6
 
Twój adres IP
54.221.147.93
 
Liczba odwiedzin
2 222 037
 
 
   - 2015-06-11 09:14:13

Ośrodek Sportu i Rekreacji w sobotę 20 czerwca planuje inaugurację sezonu na kąpielisku na Karłowie. Obecnie gminna spółka kończy prowadzony systemem gospodarczym remont basenu. Niecka jest już napełniona wodą, której czystość potwierdził milicki Sanepid.Odnowienie milickiego kąpieliska po rocznej przerwie kosztować będzie spółkę OSiR ok. 40 tys. zł. Największą zmianą na basenie Karłów jest umiejscowienie pomiędzy dwoma odnowionymi brodzikami dla dzieci piaszczystej plaży. Plaża została oddzielona od wody betonowych murkiem, który został podobnie jak brodziki pomalowany na niebiesko. Prace te na zlecenie spółki OSiR wykonała sławoszowicka firma budowlana Novbau, która odnawia obecnie przebieralnie.

Co najważniejsze, niecka basenu jest już praktycznie w stopniu optymalnym napełniona wodą, która jest czysta do tego stopnia, że widać dno. – Zrobiliśmy wiele, aby woda na basenie była czysta i spełniała pod względem epidemiologicznym surowe wymogi dla miejsca wyznaczonego do kąpieli, co potwierdził nam już zresztą Sanepid. Dlatego też zleciliśmy wyczyszczenie rowu doprowadzającego wodę do basenu. Ponadto dzięki pomocy strażaków obcięliśmy gałęzie drzew rosnących przy niecce, które już tak nie zanieczyszczają wody. Cały czas monitorujemy też pracę systemu filtrującego wodę – mówi prezes spółki OSiR Jarosław Milian dodając, że spółka stosuje także środki chemiczne dla utrzymania mikrobiologicznego składu wody.

W ramach wykonywanych prac odświeżających teren wokół kąpieliska wyrównana została plaża trawiasta znajdująca się przy brodzikach. Usunięto również znajdujący się przy basenie żywopłot oraz zardzewiały płot. Obecnie pracownicy odchwaszczają i doprowadzają do używalności kort do tenisa ziemnego. – Lada dzień przyjedzie do nas specjalistyczna firma, która wykona konserwację dużej zjeżdżalni. Fachowcy przeprowadzą naprawę konserwacyjną ślizgu, wypolerują wannę oraz zamontują dodatkowe bandy ochronne na najbardziej newralgicznych zakrętach – mówi prezes Jarosław Milian dodając, że jeszcze przed planowanym na 20 czerwca otwarciem kąpieliska dostarczone zostaną ławostoły dla gości kąpieliska. Aby poprawić estetykę otoczenia w bezpośrednim sąsiedztwie basenu ustawione zostały gazony ogrodowe z nasadzonymi kwiatami.

Oficjalne otwarcie sezonu na kąpielisku Karłów zostało zaplanowane na sobotę 20 czerwca. Od tego dnia miliczanie i turyści będą mogli kąpać się na strzeżonym przez ratowników wodnych kąpielisku. 24 czerwca planowane jest przeprowadzenie kolejnej imprezy otwarcia sezonu pływackiego. Karnet rodzinny na cały sezon ma kosztować ok. 100-120 zł, a pojedynczy bilet normalny 3-5 zł. Przy basenie działał będzie też punkt gastronomiczny Naszej Karczmy Bogusławy Berger, który mieścił się będzie w ogródku zamkniętej kawiarni Relax.

Spółka OSiR cały czas czeka na obiecane przez burmistrza Piotra Lecha dofinansowanie kąpieliska kwotą 300 tys. zł. – Dużą część tej kwoty chciałbym odłożyć na wykonanie nowego dna kąpieliska, co będzie możliwe po zakończeniu tego sezonu. Chciałbym wylać grubą warstwą betonu całą nieckę, którą następnie pomalowalibyśmy wzorem brodzików antypoślizgową niebieską farbą – mówi o swoich planach prezes OSiR J. Milian.

dodał: jsl
 
 
Kalendarz
Kalendarz

środa
12 grudnia 2018

pn wt śr cz pt sb nd
12
3456789
101112 13141516
17181920212223
24252627282930
31
 
Linki milickieStarostwo PowiatoweGmina MiliczPolicja w MiliczuZespół Szkół
przy ul. Trzebnickiej
Stowarzyszenie
Dolina Baryczy
Gmina CieszkówNadleśnictwo MiliczTechnikum Leśne
w Miliczu
Gmina KrośniceI LO w MiliczuOSiR w MiliczuBank Spółdzielczy
w Miliczu
 
Nasz adres
Redakcja Głosu Milicza
56-300 Milicz
ul. T. Kościuszki 22
tel. 71-3830-021, 71-3831-189
sekretariat@glosmilicza.pl
 
Skład redakcji
Redaktor naczelna:
Jolanta Sławenta
Z-ca redaktor naczelnej:
Grażyna Szczepaniak-Antosik
Dziennikarze:
Bartosz Jakubowski
Agnieszka Kaczmarek
Alicja Szczepańska-Sikorska
Agnieszka Jezierska
Ewa Morozowicz
 
© 2004 Głos Milicza Wszelkie prawa zastrzeżone

Drivers... start Your engines
by jPORTAL 2