.: Na imieniny do: Geraldy, Honoriusza i Wery.: Użytkowników online: 4
     | home
      Nie masz jeszcze konta? Możesz !
 

Wiadomości

Z regionu - 23.09.2020

Z regionu - 9.09.2020

3 Maja- 6.05.2020

Z regionu - 20.11.2019

Z regionu - 6.11.2019

Z regionu - 23.10.2019

Z regionu - 9.10.2019

Z regionu - 2.10.2019

Z regionu - 25.09.2019

Z regionu - 18.09.2019

Z regionu - 11.09.2019

Z regionu - 4.09.2019

Z regionu - 21.08.2019

Z regionu - 7.08.2019


Z regionu - 24.07.2019


Z regionu - 10.07.2019


Z regionu - 26.06.2019


Z regionu - 5.06.2019

 
W galerii
BWO-2018
OOM i MMM-2018
 
Brydż-Turnieje
Turnieje Milickie
 
Milicka Wiosna 2018
Wyniki Turnieju
Galeria foto
 
Informacje
Telefony
 
Statystyki
Użytkowników: 0
Gości: 4
 
Twój adres IP
34.200.236.68
 
Liczba odwiedzin
 
 
  Wyjdziemy z kulturą do ludzi - 2015-10-15 09:54:38

Dlaczego zdecydował się Pan na udział w konkursie na dyrektora Ośrodka Kultury w Miliczu?

Paweł Leśko, 29 lat, pochodzi z Baszyna w gminie Wińsko, obecnie mieszka we Wrocławiu. Ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu. W latach 2012-2014 dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wińsku, następnie, w 2014 r., manager Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego i koordynator projektu Singing Europe. Obecnie instruktor gry na fortepianie w wołowskim Ośrodku Kultury. Żonaty. Żona Magdalena jest nauczycielem muzyki w Szkole Atut we Wrocławiu, 3-letni synek Michał.Powiatu Wołowskiego „Kurier Gmin” i postanowiłem spróbować swoich sił jako osoba posiadająca odpowiednie doświadczenie, przez dwa lata byłem dyrektorem Ośrodka Kultury w Wińsku, później prowadziłem i odpowiadałem za projekty w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, a także wykształcenie - ukończyłem Akademię Muzyczną we Wrocławiu, specjalizacja: edukacja muzyczna oraz prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych.

Czy na Pana decyzję miał wpływ pochodzący również z Wińska zastępca kierownika oświaty w milickim magistracie Michał Gołąb, z listy którego startował Pan na radnego gminy Wińsko?

Absolutnie nie. Michała Gołąba poznałem podczas kampanii, startowaliśmy pod jednym szyldem. Wcześniej się nie znaliśmy.

Przez 2 lata, w latach 2012-2014, był Pan dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Wińsku. Dlaczego zrezygnował Pan z tego stanowiska?

Po 2 latach zrezygnowałem, bo przyjąłem propozycję pracy w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, którą traktowałem jako awans. Wcześniej, jako dyrektor Ośrodka w Wińsku, rozbudowałem znacznie ofertę programową Ośrodka o nowe, dodatkowe sekcje: fotograficzna, nauka gry na instrumentach i inne, doposażyłem w sprzęt nagłaśniający, a jeżeli wymagały tego okoliczności byłem konferansjerem, a nawet didżejem, np. na dożynkach, Święcie Cukru czy Lipcówce. Jedną z naszych najbardziej udanych imprez było Święto Plonów i Winobrania zorganizowane w 2013 r. z bardzo obszerną ofertą zarówno dlamłodzieży, jak i osób starszych.

Podczas konkursu w Miliczu otrzymał Pan maksymalne noty od wszystkich członków komisji konkursowej. Czy Pana koncepcja funkcjonowania ośrodka kultury dotyczyła konkretnie Milicza, czy też ogólnie działania tej kulturalnej placówki?

Moja koncepcja dotyczyła oczywiście Ośrodka Kultury w Miliczu. Postawiłem w niej na szeroką współpracę z lokalnymi liderami, którzy chcą coś zorganizować, mają pomysł, ale brakuje im zaplecza i środków, a także na współpracę z młodzieżą. Jestem już po rozmowie z przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miejskiej w Miliczu Olimpią Kosakowską, chcę się też spotkać z przedstawicielami Samorządów Uczniowskich wszystkich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na terenie gminy Milicz i dowiedzieć się, jakie są ich potrzeby, jak widzą ofertę Ośrodka. Przygotujemy też ofertę dla pozostałych mieszkańców gminy. Naszą pracę chcielibyśmy oprzeć też o stowarzyszenia i pozostałe organizacje pozarządowe, których na terenie gminy Milicz funkcjonuje bardzo wiele. Chciałbym także reaktywować świetlice wiejskie. W tym celu już niebawem chcemy powołać zespół odpowiedzialny za kształcenie animatorów, którzy następnie będę prowadzić zajęcia w świetlicach wiejskich. Chciałbym również organizować konkursy na pomysły, na realizację różnych ciekawych przedsięwzięć kulturalno-sportowych. Zwycięzcy otrzymywaliby od nas środki finansowe, pomoc, zaplecze i wszelkie wsparcie przy organizacji swojego wydarzenia.

W jaki jeszcze sposób zamierza Pan przyciągnąć miliczan do Ośrodka Kultury i wzbudzić ich zainteresowanie ofertą Ośrodka?

Dzisiaj nie tylko Ośrodek Kultury w Miliczu, ale ośrodki w ogóle, muszą odpowiedzieć sobie na pytanie, jak przyciągnąć mieszkańców, jak zachęcić ich do skorzystania z oferty? My będziemy to robić poprzez banery, telewizję internetową, powiadomienia sms-owe, a także lokalną prasę. Chcemy, by nasza oferta była jak najbardziej różnorodna. Uważam, że wydarzenia kulturalne wcale nie muszą ograniczać się do budynku Ośrodka Kultury, dlatego będziemy chcieli z kulturą wychodzić do przestrzeni miejskich. Letnie koncerty widziałbym nie tylko na milickim Rynku, ale także w wielu innych punktach miasta, np. wieczorową porą przy Ptasim Trakcie. W drodze do Urzędu Miejskiego w Miliczu mijam ptasi trakt i jestem nim zachwycony, to doskonałe miejsce właśnie na taki wieczorny koncert. Również z wystawami można wyjść na zewnątrz, ustawiając sztalugi z pracami także w kilku ważnych miejscach miasta i organizując „spacer z kulturą” po Miliczu. W naszej ofercie znajdą się też imprezy biletowane - takie jak kabarety, recitale i inne.

Czy Dni Ziemi Milickiej wrócą do kalendarza imprez gminy Milicz?

Zdecydowanie chcemy przywrócić Dni Ziemi Milickiej, choć w nieco zmienionej formie niż w latach ubiegłych. Pierwszy dzień Dni chciałbym, aby odbywał się pod znakiem szeroko rozumianego sportu. Drugi dzień z kolei obfitowałby w wydarzenia kulturalne tj. festiwal światła czy teatr muzyczny. Uważam, że wydarzenia zaproponowane podczas Dni powinny obejmować zarówno te z udziałem naszych, lokalnych artystów, jak i tych spoza naszego miasta. Uważam, że miliczanie mają aspiracje, aby to, co dzieje się we Wrocławiu, działo się również i u nas, w Miliczu.

Funkcję dyrektora Ośrodka Kultury w Miliczu objął Pan w piątek 9 października. Czy zdążył się pan już zapoznać z placówką?

Tak, rozmawiałem już z pracownikami Ośrodka Kultury, odwiedziłem filię Ośrodka Kultury w Sułowie. Wspólnie współtworzyliśmy już pierwsze wydarzenie - koncert akordeonowy, który odbył się w minioną sobotę w naszym Ośrodku Kultury w Miliczu. Na koncert przybyło ok. 100 osób, w różnym przedziale wiekowym. Był to nasz pierwszy sprawdzian organizacyjny oraz komunikacyjny, wniosłem trochę uwag i podpowiedzi co do samej organizacji. Ustaliłem też, iż nasz pracownik, Natalia Rogowiec, będzie producentem tego wydarzenia i będzie za nie odpowiedzialna od początku do końca, począwszy od przygotowania garderoby dla artystów, weryfikację poprawnego zrealizowania riderów po powitanie artystów na scenie, słowo wstępne i przedstawienie ich publiczności. Pragnę także zaznaczyć, iż ze swojego zadania Pani Natalia wywiązała się w stu procentach.

Jakie będą Pana pierwsze decyzje?

Pierwsze decyzje podjąłem co do najbliższych wydarzeń kulturalnych. Mogę podzielić się z  państwem informacją, że jesteśmy w trakcie przygotowań do Dnia Seniora. Wciąż zbieramy pomysły. Milicki Dzień Seniora odbędzie się dwuetapowo. Część pierwszą stanowić będzie dancing z muzyką lat młodości uczestników tej zabawy, część druga, w późniejszym terminie to koncert w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Miliczu, z udziałem znanej gwiazdy, adekwatnej repertuarem do Naszych seniorów. Jedną z propozycji jest występ Haliny Kunickiej.

Rozpoczęliśmy też przygotowania do obchodów święta 11 Listopada. Osobiście uważam, iż jest to najważniejsze święto w naszej historii dlatego zależy nam na profesjonalnym przygotowaniu obchodów tego święta, zgodnie z rangą wydarzenia. Liczę, iż uda nam się zaskoczyć tym mieszkańców Milicza.

Dziękuję za rozmowę

Alicja Szczepańska-Sikorska

dodał: jsl
 
 
Kalendarz
Kalendarz

środa
30 września 2020

pn wt śr cz pt sb nd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
 
Linki milickieStarostwo PowiatoweGmina MiliczPolicja w MiliczuZespół Szkół
przy ul. Trzebnickiej
Stowarzyszenie
Dolina Baryczy
Gmina CieszkówNadleśnictwo MiliczTechnikum Leśne
w Miliczu
Gmina KrośniceI LO w MiliczuOSiR w MiliczuBank Spółdzielczy
w Miliczu
 
Nasz adres
Redakcja Głosu Milicza
56-300 Milicz
ul. T. Kościuszki 22
tel. 71-3830-021, 71-3831-189
sekretariat@glosmilicza.pl
 
Skład redakcji
Redaktor naczelna:
Jolanta Sławenta
Z-ca redaktor naczelnej:
Grażyna Szczepaniak-Antosik
Dziennikarze:
Bartosz Jakubowski
Agnieszka Kaczmarek
Alicja Szczepańska-Sikorska
Agnieszka Jezierska
Ewa Morozowicz
 
© 2004 Głos Milicza Wszelkie prawa zastrzeżone

Drivers... start Your engines
by jPORTAL 2