.: Na imieniny do: Michaliny, Michała i Rafała .: Użytkowników online: 3
     | home
      Nie masz jeszcze konta? Możesz !
 

Wiadomości

Z regionu - 23.09.2020

Z regionu - 9.09.2020

3 Maja- 6.05.2020

Z regionu - 20.11.2019

Z regionu - 6.11.2019

Z regionu - 23.10.2019

Z regionu - 9.10.2019

Z regionu - 2.10.2019

Z regionu - 25.09.2019

Z regionu - 18.09.2019

Z regionu - 11.09.2019

Z regionu - 4.09.2019

Z regionu - 21.08.2019

Z regionu - 7.08.2019


Z regionu - 24.07.2019


Z regionu - 10.07.2019


Z regionu - 26.06.2019


Z regionu - 5.06.2019

 
W galerii
BWO-2018
OOM i MMM-2018
 
Brydż-Turnieje
Turnieje Milickie
 
Milicka Wiosna 2018
Wyniki Turnieju
Galeria foto
 
Informacje
Telefony
 
Statystyki
Użytkowników: 0
Gości: 3
 
Twój adres IP
3.226.248.180
 
Liczba odwiedzin
 
 
  Starosta chce odwołania wicestarosty - 2016-03-31 15:18:10

Starosta Jan Krzysztofik w środę 23 marca złożył do Biura Rady Powiatu wniosek o odwołanie ze stanowiska wicestarosty Władysława Szydełki. Starosta zarzucił swojemu podwładnemu m.in. wykonywanie prac na rzecz spółki Eco-ABC oraz zaniedbania przy przygotowaniu i realizacji inwestycji przebudowy drogi we Wszewilkach.Starosta Jan Krzysztofik swój wniosek o odwołanie wicestarosty motywuje utratą zaufania do Władysława Szydełki, co uniemożliwia jakąkolwiek współpracę obu włodarzy.

4 zarzuty

dla wicestarosty

W swoim piśmie do Rady Powiatu starosta Krzysztofik formułuje wobec wicestarosty 4 zarzuty. Jak wskazuje w swoim piśmie starosta, W. Szydełko w czasie gdy pełnił funkcję wicestarosty, wykonywał jednocześnie prace projektowe na rzecz spółki Eco-ABC z Bełchatowa, która prowadzi w Miliczu spalarnię odpadów medycznych i weterynaryjnych. Jan Krzysztofik w swoim piśmie podnosi, że prowadzone postępowania wyjaśniające w sprawie działania spalarni należącej do spółki Eco-ABC winny mieć zapewnioną gwarancję pełnego współdziałania organu, jakim jest Zarząd Powiatu Milickiego. Według starosty, nie do pogodzenia z tym założeniem jest dalsze pełnienie przez W. Szydełkę funkcji wicestarosty i członka Zarządu Powiatu.

Ponadto starosta wskazuje, że W. Szydełko uczestniczył co najmniej w 15 postępowaniach jako projektant lub osoba biorąca udział w procesie inwestycyjnym po stronie inwestora, jednocześnie pełniąc funkcję wicestarosty. W. Szydełko miał więc brać udział w postępowaniach zarówno po stronie podmiotów ubiegających się o decyzje administracyjne, jak i po stronie podmiotu te decyzje wydającego. Według starosty zachodzi więc uzasadnione podejrzenie naruszenia art. 30 ustawy o pracownikach samorządowych, co stanowi podstawę do odwołania W. Szydełki ze stanowiska.

Kolejnym argumentem podawanym przez J. Krzysztofika za odwołaniem swojego zastępcy jest istnienie uzasadnionego podejrzenia, iż Władysław Szydełko prowadził działalność gospodarczą w zakresie usług projektowych, czego nie wykazał w oświadczeniach majątkowych.

Ostatnim czwartym argumentem starosty był skandal z wykonaniem przebudowy drogi powiatowej we Wszewilkach, za wykonanie której to inwestycji osobiście odpowiadał wicestarosta Szydełko. Jak wskazuje J. Krzysztofik, wicestarosta przy tej inwestycji odpowiadał zarówno za wprowadzone do pierwotnej dokumentacji zmiany projektowe, przygotowanie i zatwierdzenie objazdu na czas remontu, jak i za dopilnowanie realizacji tego zadania.

Czy wniosek będzie głosowany?

Starosta Jan Krzysztofik (komitet Ziemia Milicka) w rozmowie z nami przyznał, że nie wyobraża sobie dalszej współpracy z Władysławem Szydełką (PSL) i dlatego wnioskuje o jego natychmiastowe odsunięcie od wykonywania funkcji wicestarosty. – Zamierzam zgłosić do porządku obrad czwartkowej sesji wniosek o odwołanie wicestarosty – poinformował nas Jan Krzysztofik dodając, że o szczegółach swojego wniosku zamierza rozmawiać z radnymi na sesji i odmówił dalszej rozmowy na ten temat. Z kolei sam wicestarosta Władysław Szydełko stwierdził, iż jest przejęty wnioskiem starosty i przyznał, że sytuacja polityczna we władzach powiatu jest obecnie trudna. – Rozmawiałem ze starostą Krzysztofikiem na temat jego wniosku. Uważam, że starosta skupił się na animozjach personalnych, a nie programowych – mówi W. Szydełko dodając, iż wniosek Jana Krzysztofika jest bezzasadny, gdyż na najbliższej sesji Rady Powiatu w czwartek 31 marca padnie wniosek o odwołanie całego Zarządu Powiatu, a więc nie tylko wicestarosty, ale także starosty.

Fakt zbierania podpisów wśród radnych o odwołanie całego Zarządu Powiatu potwierdził nam przewodniczący Rady Powiatu Marek Warkocz (Ziemia Milicka). – Myślę, że nawet jeśli starosta złoży podczas sesji wniosek o wprowadzenie do porządku sesji wniosku o odwołanie wicestarosty, to grupa radnych złoży dalej idący wniosek o odwołanie całego Zarządu – mówi Marek Warkocz dodając, że według niego wniosek starosty o odwołanie W. Szydełki nie będzie na sesji głosowany.

Kandydaci na starostę

Sytuacja polityczna w powiecie milickim jest obecnie mocno niepewna. Na dziś pewne jest jedynie odwołanie całego Zarządu Powiatu, do czego potrzebnych jest 9 głosów radnych.

Problemem może się potem okazać powołanie nowego Zarządu, do czego potrzebnych będzie 8 głosów w liczącej 15 radnych Radzie Powiatu. Według naszych informacji koalicjanci z Ziemi Milickiej proponowali, by starostą został radny Marek Maciejak z PSL, a wicestarostą osoba wskazana przez Ziemię Milickę. Zarząd Powiatowy PSL nie przyjął jednak tej propozycji. – Sytuacja jest dynamiczna i dziś tak naprawdę nie wiadomo, kto będzie za miesiąc starostą ani wicestarostą. Wydawało się, że wicestarostą pozostanie Władysław Szydełko, bo tego chce PSL, ale po poważnych zarzutach sformułowanych przez starostę dziś nie jest to już takie pewne – komentuje całą sytuację radny Stanisław Szocik.

Jeden z radnych koalicji przyznał nam, że propozycję wejścia do Zarządu Powiatu otrzymał radny opozycyjny Piotr Zajiczek, który miał ją odrzucić. – Był tam jakiś koleżeński głos na zasadzie „słuchaj, może chciałbyś?”. Ale tak naprawdę nie doszło do żadnych poważnych rozmów i negocjacji w sprawie mojego ewentualnego wejścia do Zarządu Powiatu – powiedział nam radny Zajiczek, według którego w obliczu obecnej fatalnej sytuacji finansowej coraz bardziej realne jest wprowadzenie do Starostwa Powiatowego komisarza, którego powołuje wojewoda.

Koalicja chce jednak zrobić wszystko, by powiatem milickim nie zarządzał komisarz, a władzę nadal sprawowały środowiska polityczne, które wygrały wybory samorządowe w 2014 roku. Jeśli PSL nadal będzie sprzeciwiał się propozycji objęcia stanowiska starosty przez Marka Maciejaka, wtedy starostą zostanie kandydat związany z komitetem Ziemia Milicka. W kuluarach mówi się, że kandydatką Ziemi Milickiej na funkcję starosty zostanie w takiej sytuacji była kierownik ARiMR Alicja Przybylska, która w kadencji 2006-2010 była radną powiatową, a w kadencji 2010-2014 radną gminy Milicz.

dodał: jsl
 
 
Kalendarz
Kalendarz

wtorek
29 września 2020

pn wt śr cz pt sb nd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829 30
 
Linki milickieStarostwo PowiatoweGmina MiliczPolicja w MiliczuZespół Szkół
przy ul. Trzebnickiej
Stowarzyszenie
Dolina Baryczy
Gmina CieszkówNadleśnictwo MiliczTechnikum Leśne
w Miliczu
Gmina KrośniceI LO w MiliczuOSiR w MiliczuBank Spółdzielczy
w Miliczu
 
Nasz adres
Redakcja Głosu Milicza
56-300 Milicz
ul. T. Kościuszki 22
tel. 71-3830-021, 71-3831-189
sekretariat@glosmilicza.pl
 
Skład redakcji
Redaktor naczelna:
Jolanta Sławenta
Z-ca redaktor naczelnej:
Grażyna Szczepaniak-Antosik
Dziennikarze:
Bartosz Jakubowski
Agnieszka Kaczmarek
Alicja Szczepańska-Sikorska
Agnieszka Jezierska
Ewa Morozowicz
 
© 2004 Głos Milicza Wszelkie prawa zastrzeżone

Drivers... start Your engines
by jPORTAL 2