.: Na imieniny do: Dory, Olgi i Teodora .: Użytkowników online: 4
     | home
      Nie masz jeszcze konta? Możesz !
 

W galerii
BWO-2018
OOM i MMM-2018
 
Brydż-Turnieje
Turnieje Milickie
 
Milicka Wiosna 2018
Wyniki Turnieju
Galeria foto
 
Informacje
Telefony
 
Statystyki
Użytkowników: 0
Gości: 4
 
Twój adres IP
107.23.176.162
 
Liczba odwiedzin
 
 
  Gmina Krośnice ogłosiła konkurs na sport - 2016-12-29 14:00:30
Do piątku 13 stycznia 2017 roku lokalne stowarzyszenia mogą składać oferty na działalność sportową na rzecz dzieci i młodzieży z gminy Krośnice. Na ten cel gmina planuje przeznaczyć 40 tys. zł.

Gmina Krośnice od nowego roku po raz pierwszy w historii będzie przekazywała lokalnym klubom sportowym całość pieniędzy na działalność sportową w formie dotacji, z której później kluby będą musiały się rozliczyć. W przeszłości kluby były dotowane bezkonkursowo w formie wsparcia finansowego przez CETS. Tylko raz, w 2014 roku, gmina ogłosiła jednostkowy konkurs na organizację imprez sportowych, dzięki której np. stowarzyszenie Aktywne Łazy zorganizowało mini obóz sportowy dla 40 dzieci z terenu gminy Krośnice.
Konkurs na sport dzieci i młodzieży wójt Andrzej Biały ogłosił we wtorek 20 grudnia. Gminna dotacja będzie przyznawana na organizację zajęć sportowych i aktywnych wypoczynkowo; organizację i przeprowadzenie imprez sportowych; a także organizację i przeprowadzenie systematycznych treningów oraz organizację i udział w rozgrywkach sportowych zgodnie z kalendarzem imprez odpowiednich związków sportowych w sportach dzieci i młodzieży.
W ogłoszeniu o konkursie nie ma zastrzeżenia, iż o dotacje mogą starać się jedynie stowarzyszenia z terenu gminy Krośnice. Mogą być to stowarzyszenia spoza gminy, pod warunkiem że dotowane zadanie realizowane będzie na rzecz dzieci i młodzieży z gminy Krośnice. Jest to ukłon m.in. w stronę klubu zapaśniczego Bizon Milicz, który w Krośnicach ma sekcję zapaśniczą oraz szkółki piłkarskiej Free Kids Zawonia, prowadzącej w Bukowicach treningi dla dzieci z Bukowic i okolicznych wsi.
Jako załączniki do oferty klubu muszą przedstawić m.in. statut oraz wydruk z Krajowego Rejestru Sądowego lub z ewidencji Starostwa Powiatowego, a także sprawozdanie merytoryczne i finansowe stowarzyszenia za poprzedni rok.
Zgodnie z treścią ogłoszenia z dotacji nie będzie mógł być finansowany sport seniorski, co będzie oznaczało duże problemy finansowe dla seniorskich klubów piłkarskich KS Łazy i Płomień Krośnice oraz klubów tenisa stołowego LZS Sady Wierzchowice i Orion Branda Bukowice, których dotychczasowa działalność była finansowana głównie ze środków CETS.
– To nie jest ostatnie słowo pana wójta, jeżeli chodzi o finansowanie sportu w 2017 roku. Ogłoszony konkurs na sport dzieci i młodzieży traktujemy poglądowo. Chcemy zobaczyć, jakie będzie zainteresowanie i jakimi możliwościami organizacyjnymi dysponują nasze kluby. Jeżeli popyt na dotacje będzie dużo większy, to wójt będzie się zastanawiał nad dodatkowymi środkami i ogłoszeniem kolejnego konkursu, w tym na sport seniorski – informuje sekretarz gminy Adam Głowiński przypominając, że gmina Krośnice oprócz finansowania działalności klubów dużą część swojego budżetu przeznacza na utrzymanie obiektów sportowych, takich jak chociażby basen, hala sportowa i boiska przy CETS. Na ten cel w przyszłorocznym budżecie zarezerwowano kwotę 2,76 mln zł.
(bar)dodał: jsl
 
 
Kalendarz
Kalendarz

wtorek
26 marca 2019

pn wt śr cz pt sb nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526 2728293031
 
Linki milickieStarostwo PowiatoweGmina MiliczPolicja w MiliczuZespół Szkół
przy ul. Trzebnickiej
Stowarzyszenie
Dolina Baryczy
Gmina CieszkówNadleśnictwo MiliczTechnikum Leśne
w Miliczu
Gmina KrośniceI LO w MiliczuOSiR w MiliczuBank Spółdzielczy
w Miliczu
 
Nasz adres
Redakcja Głosu Milicza
56-300 Milicz
ul. T. Kościuszki 22
tel. 71-3830-021, 71-3831-189
sekretariat@glosmilicza.pl
 
Skład redakcji
Redaktor naczelna:
Jolanta Sławenta
Z-ca redaktor naczelnej:
Grażyna Szczepaniak-Antosik
Dziennikarze:
Bartosz Jakubowski
Agnieszka Kaczmarek
Alicja Szczepańska-Sikorska
Agnieszka Jezierska
Ewa Morozowicz
 
© 2004 Głos Milicza Wszelkie prawa zastrzeżone

Drivers... start Your engines
by jPORTAL 2