.: Na imieniny do: Gerwazego, Protazego i Sylwii .: Użytkowników online: 7
     | home
      Nie masz jeszcze konta? Możesz !
 

Wiadomości

Z regionu - 5.06.2019Z regionu - 19.09.2018Z regionu - 19.09.2018Z regionu - 26.09.2018


.
Z regionu - 26.09.2018


.
Z regionu - 3.10.2018Z regionu - 3.10.2018


.
Z regionu - 10.10.2018Z regionu - 10.10.2018Z regionu - 17.10.2018Z regionu - 17.10.2018
 
W galerii
BWO-2018
OOM i MMM-2018
 
Brydż-Turnieje
Turnieje Milickie
 
Milicka Wiosna 2018
Wyniki Turnieju
Galeria foto
 
Informacje
Telefony
 
Statystyki
Użytkowników: 0
Gości: 7
 
Twój adres IP
18.215.161.19
 
Liczba odwiedzin
 
 
  Zawalił się sufit w Milickiej Fali - 2018-08-30 08:32:28
W sobotni wieczór 25 sierpnia zawalił się podwieszany sufit krytej pływalni Milicka Fala. Trzytonowa konstrukcja spadła z dużej wysokości na główny hol obiektu. Całe szczęście, że   basen był w tym czasie zamknięty, gdyż trwała planowa przerwa technologiczna. Inaczej mogłoby dojść do tragedii. W Milickiej Fali przebywał o tej porze jedynie pracownik OSiR-u, który widząc co się dzieje, zdążył wybiec z budynku. Postępowanie w tej sprawie wszczęła milicka policja oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. 

Pływalnia Milicka Fala czynna jest przez cały tydzień do godz. 22. Teraz obiekt jest całkowicie zamknięty, bo trwa w nim coroczna przerwa technologiczna. W tym czasie prowadzone sądrobne prace konserwatorskie przygotowujące pływalnię do użytkowania w nowym roku szkolnym, w czasie którego z basenu licznie korzystają uczniowie i przedszkolaki z całej gminy Milicz i nie tylko. 
W miniony sobotni wieczór, kilka minut po godz. 19, w budynku Milickiej Fali przebywał jedynie konserwator, który malował ścianę. W pewnym momencie pracownik usłyszał dobiegające z holu niepokojące i dziwne odgłosy. Gdy poszedł zobaczyć, co się dzieje, zauważył, że coś jest nie tak z konstrukcją nad holem, która zaczyna się odrywać. Na szczęście natychmiast wybiegł na zewnątrz budynku. Wtedy cała trzytonowa konstrukcja podwieszanego sufitu, znajdująca się wysoko nad głównym holem, runęła pod własnym ciężarem, tuż obok kas biletowych. 
– Szczęście w nieszczęściu, że na terenie obiektu w chwili katastrofy przebywał jedynie konserwator. Strach pomyśleć, że do tej katastrofy mogłoby dojść w czasie roku szkolnego lub w dniu, gdy z basenu korzystają inni użytkownicy – mówi burmistrz gminy Milicz Piotr Lech dodając, że przez cały okres użytkowania Milickiej Fali co rusz pojawiały się mniejsze i większe usterki. – Wcześniej mieliśmy do czynienia z przeciekającym dachem, pękającymi szybami, zaciekaniem, odpadającymi tynkami oraz kafelkami, ale z tak poważnym zagrożeniem dla zdrowia i życia mamy do czynienia po raz pierwszy. I trzeba zrobić wszystko, by winni zostali pociągnięci do odpowiedzialności. Będziemy konsekwentnie dochodzić odpowiedzialności za tę budowlaną fuszerkę – zapewnia włodarz. 
– Nie chcę wyprzedzać opinii ekspertów, którzy już pojawili się na terenie pływalni i oglądali to gruzowisko, ale z tak wykonanym podwieszanym sufitem spotykam się po raz pierwszy. Moim zdaniem został on źle wykonany. A cały obiekt na pewno nie był źle użytkowany. To cud, że do zarwania nie doszło wcześniej – mówił z kolei prezes OSiR-u Jarosław Milian, który w sobotę powiadomił o całym zdarzeniu burmistrza Piotra Lecha, pracowników Urzędu Miejskiego oraz pozostałe służby. W tym czasie zasłonięto też okna w holu obiektu, aby nie wzbudzać niepotrzebnej sensacji. 
W poniedziałek obiekt wizytował Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Roman Wnuk, który w sprawie zarwanego sufitu podwieszanego wszczął postępowanie wyjaśniające. – Nie traktuję tego jak katastrofy budowlanej w sensie prawnym – powiedział naszej gazecie, dodając, że nie ma podstaw, aby obiekt wyłączać z użytkowania. Oceniając przyczyny zarwania się sufitu, inspektor Wnuk stwierdza, że wstępnie można mówić o błędach w wykonawstwie. – W projekcie był przewidziany taki sufit, więc sądzę, że winne jest złe jego zamocowanie. Do tej pory nie miałem takiego zdarzenia – mówił akcentując, że zarządca skrupulatnie dokonywał rocznych przeglądów stanu technicznego obiektu i tu dopięte było wszystko na ostatni guzik. 
We wtorek 28 sierpnia na terenie basenu rozpoczęła działalność komisja złożona z biegłych z zakresu budownictwa, przedstawicieli ubezpieczyciela obiektu i przedstawicieli gminy Milicz. Zadaniem komisji będzie ocena rozmiaru katastrofy i wstępna wycena strat. Przybyli też policjanci. Jak wyjaśniał nam oficer prasowy KPP Milicz, policjanci na podstawie informacji medialnych podjęli z własnej inicjatywy czynności służbowe zmierzające do ustalenia przyczyn okoliczności tego zdarzenia. W trakcie czynności w komendzie KPP Milicz prezes OSiR-u Jarosław Milian złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na narażeniu innych osób na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. 
Kryty basen Milicka Fala oddany został do użytku 4 lata temu, 25 kwietnia 2014 roku, i była to największa inwestycja byłego burmistrza gminy Milicz Pawła Wybierały. Wykonawcą inwestycji była wrocławska firma Sport Halls, a koszt budowy wyniósł ok. 13 mln zł.

Alicja 
Szczepańska-Sikorska

dodał: jsl
 
 
Kalendarz
Kalendarz

środa
19 czerwica 2019

pn wt śr cz pt sb nd
12
3456789
10111213141516
171819 20212223
24252627282930
 
Linki milickieStarostwo PowiatoweGmina MiliczPolicja w MiliczuZespół Szkół
przy ul. Trzebnickiej
Stowarzyszenie
Dolina Baryczy
Gmina CieszkówNadleśnictwo MiliczTechnikum Leśne
w Miliczu
Gmina KrośniceI LO w MiliczuOSiR w MiliczuBank Spółdzielczy
w Miliczu
 
Nasz adres
Redakcja Głosu Milicza
56-300 Milicz
ul. T. Kościuszki 22
tel. 71-3830-021, 71-3831-189
sekretariat@glosmilicza.pl
 
Skład redakcji
Redaktor naczelna:
Jolanta Sławenta
Z-ca redaktor naczelnej:
Grażyna Szczepaniak-Antosik
Dziennikarze:
Bartosz Jakubowski
Agnieszka Kaczmarek
Alicja Szczepańska-Sikorska
Agnieszka Jezierska
Ewa Morozowicz
 
© 2004 Głos Milicza Wszelkie prawa zastrzeżone

Drivers... start Your engines
by jPORTAL 2