www.glosmilicza.pl

:: Kończą budować basen w Miliczu
Wiadomość dodana przez: jsl (2013-07-04 09:53:49)

Firma Sport Halls z Wrocławia kończy budować krytą pływalnię przy SP2 w Miliczu, którą wykonuje na zlecenie gminy Milicz za ok. 13 mln zł. Roboty wykończeniowe powinny zakończyć się do końca lipca, natomiast w sierpniu rozpoczną się procesy odbioru obiektu.Budowany przez gminę milicki basen składa się z trzech części. W piwnicy mieści się centrum sterowania, a więc filtry, pompy, kotłownia, pomieszczenie chemii basenowej oraz cała aparatura niezbędna do funkcjonowania basenu. Piwnica krytej pływalni ucierpiała w trakcie ulewy, jaka przeszła nad Miliczem rankiem 25 czerwca. Piwnicę zalała woda z wybudowanej przez spółkę PGK „Dolina Baryczy” sieci kanalizacyjnej. Woda opadowa napłynęła do jednego kolektora, którym płynie deszczówka oraz ścieki sanitarne. Sieć nie była w stanie przyjąć olbrzymiej ilości wody deszczowej, przez co przyłączem sanitarnym zalane zostały pomieszczenia piwnicy basenu. – Woda w piwnicy sięgała ok. 1,5 metra. Zalane zostały czekające na zamontowanie skrzydła drzwiowe, składowane części do windy oraz zaprawy w workach. Zalane zostały także centrale wentylacyjne, które zostały już osuszone. Szacujemy, że koszt poniesionych strat to ok. 100 tys. zł – mówi inżynier budowy w firmie Sport Halls miliczanin Tomasz Wnuk. Na szczęście budowa była ubezpieczona od nieszczęśliwych wypadków. Kierownictwo Sport Halls zwróciło się także z pismem z roszczeniami do PGK „Dolina Baryczy”.

Obecnie najwięcej prac budowlanych prowadzonych jest na parterze, gdzie mieści się basen, składający się z 25-metrowej pływalni, małego basenu rekreacyjnego do nauki pływania połączonego z wychodzącą na zewnątrz budynku zjeżdżalnią. Gotowe są już trybuny, na których zamontowane zostaną 72 plastikowe krzesełka. Obecnie kończone jest kładzenie płytek na basenie oraz w jego bezpośrednim sąsiedztwie, a więc w szatniach. Gotowa jest sauna fińska wykładana elementami drewnianymi z cedru kanadyjskiego. Prowadzone są jeszcze prace w krytej glazurą niewielkiej łaźni parowej. W sumie całość wygląda bardzo efektownie.

Na piętrze znajdują się obecnie wykańczane pomieszczenia sali fitness oraz siłowni z przeszkloną ścianą z widokiem na basen. Po wykończeniu wykonawca zamontuje także urządzenia w siłowni, które wybierze zarządca obiektu, a więc gminna spółka OSiR. Na piętrze praktycznie wykończone są także 3 pomieszczenia administracyjne. Prace trwają też na dachu, gdzie montowane są elementy instalacji odgromowej. Na dachu fachowcy prowadzą także obróbki blacharskie zadaszenia wejścia głównego. – Na budowie pracuje ok. 50-60 pracowników. W sumie zleciliśmy prace kilkunastu podwykonawcom. Prace postępują i powinniśmy zakończyć roboty wykończeniowe do końca lipca. Z początkiem sierpnia chcemy rozpocząć procedury odbiorowe – informuje inż. Tomasz Wnuk.
adres tej wiadomości: www.glosmilicza.pl/news.php?id=4655