www.glosmilicza.pl

:: OsiR szkaluje radnych
Wiadomość dodana przez: jsl (2014-06-20 10:03:29)

Na ogrodzeniu zamkniętego w tym roku przez spółkę OSiR kąpieliska na Karłowie, tuż przy głównej bramie wejściowej na teren ośrodka, we wtorek 17 czerwca spółka zamieściła ogromny baner o wymiarach 2x2 metry o następującej treści: “Ośrodek Sportu i Rekreacji w Miliczu informuje, że w roku 2014 Kąpielisko Karłów będzie nieczynne. Radni Rady Miejskiej w Miliczu podczas głosowania na sesji w dniu 15 listopada 2013 r. odmówili jego finansowania.Przeciw przeznaczeniu środków finansowych na utrzymanie kąpieliska byli:” Tu widnieją zdjęcia 10 radnych opatrzone imieniem i nazwiskiem: Piotr Czajkowski (PSL), Stefan Hołobyn, Zbigniew Jasiński (PSL), Stanisław Kuśnierz, Andrzej Nestoruk, Ryszard Ochowicz (SLD), Halina Smolińska (PO), Damian Stachowiak (MWS), Wojciech Wencek (PO) i Krzysztof Zmuda.
Wywieszenie banera ze zdjęciami radnych, który obarcza ich winą za zamknięcie kąpieliska, wzburzyło wskazanych radnych. – To dla nas szok – stwierdziła Halina Smolińska, dodając, że radni na pewno podejmą jakieś kroki przeciw takiemu ich potraktowaniu.
Przypomnijmy, że na sesji 15 listopada 2013 r. burmistrz Paweł Wybierała wystąpił do radnych z propozycją, aby kąpielisko na Karłowie zostało zmodernizowane z budżetu gminy, co w sumie miało kosztować 6,1 mln zł, a dodatkowo gmina miałaby corocznie przeznaczać 200-250 tys. zł na bieżące utrzymanie kąpieliska, którym nadal zarządzałby OSiR. Rada Miejska, głosami 10 radnych, nie wyraziła na to zgody, uznając, że gminy nie stać na tak duże finansowe obciążenia. Podczas sesji ze strony radnych padały też propozycje, by burmistrz wraz z prezesem rozważyli wydzierżawienie bądź sprzedaż kąpieliska. Tymczasem w styczniu prezes OSiR-u Sławomir Jachimowski podjął decyzję o jego zamknięciu.
adres tej wiadomości: www.glosmilicza.pl/news.php?id=4785