www.glosmilicza.pl

:: Hala Sportowa wróciła do Gimnazjum
Wiadomość dodana przez: jsl (2015-02-05 10:34:49)

Od 1 lutego hala sportowa w Miliczu wraz z salą gimnastyczną zmieniły zarządcę. Będąca własnością gminy Milicz hala będzie ponownie zarządzana przez Gimnazjum w Miliczu im. Mikołaja Kopernika, które przejęło halę sportową od Ośrodka Sportu i Rekreacji.Najwięcej na przejęciu hali przez Gimnazjum skorzysta gmina Milicz, która do tej pory płaciła OSiR-owi horrendalnie wysokie faktury za korzystanie z hali popołudniami i w weekendy przez kluby sportowe (150 zł za 1 godz. korzystania z dużej hali i 50 zł za 1 godz. korzystania z małej salki). Teraz gmina nie będzie musiała płacić dodatkowych pieniędzy, gdyż Gimnazjum będzie utrzymywać halę z własnych środków w wys. 230 tys. zł, które dotąd i tak rocznie płaciło spółce OSiR za wynajęcie hali na zajęcia WF-u. – Z moich wyliczeń wynika, że te 230 tys. zł starczy nam na opłacenie mediów, które i tak sami dotąd płaciliśmy, oraz zatrudnienie 5 pracowników – informuje dyrektor szkoły Mirosław Niedbała. Gimnazjum przejęło od OSiR-u dwóch konserwatorów hali: Andrzeja Bucyka i Adriana Liszkę oraz dwie sprzątaczki. Ponadto szkoła zatrudniła nowego kierownika gospodarczego hali, którym został Andrzej Grzelczak.
Do tej pory Gimnazjum płaciło OSiR-owi za wynajęcie hali na WF ok. 230 tys. zł rocznie. Z kolei OSiR miał oddawać szkole ok. 110 tys. zł rocznie za media. Faktury na rzecz Gimnazjum spółka przeważnie płaciła z dużym opóźnieniem. Obecnie zadłużony OSiR ma do zapłacenia szkole ponad 60 tys. zł za zaległe faktury za media.
– Kluby sportowe z naszego terenu będą nadal mogły korzystać z hali sportowej tak jak dotychczas - za darmo. Przejęcie hali jest dla nas o tyle korzystne, że będziemy mogli czerpać dodatkowy dochód z wynajmu pomieszczeń biurowych mieszących się na piętrze oraz z opłat od osób prywatnych za korzystanie z siłowni – mówi dyrektor Mirosław Niedbała.
Jak nas poinformował prezes spółki OSiR Jarosław Milian, w najbliższym czasie będzie rozmawiał z dyrektorem Gimnazjum na temat stawki za wynajęcie pomieszczeń biurowych w hali. – Jeśli stawka czynszu okaże się dla nas za wysoka, to wtedy przeniesiemy nasze biuro do budynku przy stadionie albo do pomieszczeń basenu Milicka Fala – informuje prezes OSiR-u Jarosław Milian.
adres tej wiadomości: www.glosmilicza.pl/news.php?id=4892