www.glosmilicza.pl

:: Sala I LO za darmo
Wiadomość dodana przez: jsl (2015-04-16 11:23:21)

Kluby sportowe z terenu gminy Milicz od 1 kwietnia mogą bezpłatnie korzystać z sali sportowej przy I LO w Miliczu. Umowę w tej sprawie z zarządcą sali - stowarzyszeniem Razem Bliżej - podpisał 31 marca burmistrz Piotr Lech.Kluby sportowe z terenu gminy Milicz dotąd za darmo mogły korzystać jedynie z hali sportowej Gimnazjum w Miliczu, której utrzymanie zapewnia gminna dotacja. – Okazuje się, że obłożenie hali sportowej Gimnazjum, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, jest tak duże, że nie wszystkie kluby mają możliwość odbywania tam zajęć. Dlatego też pozytywnie odniosłem się do wniosków klubów sportowych i od 1 kwietnia wszystkie nasze kluby będą mogły za darmo korzystać także z sali przy milickim ogólniaku – wyjaśnia burmistrz Piotr Lech.
Właścicielem sali sportowej przy I LO cały czas pozostaje Starostwo Powiatowe w Miliczu. Budowa oddanej w 2014 r. do użytku nowej sali sportowej kosztowała powiat 3,9 mln zł, z czego pozyskane dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki wyniosło 1,3 mln zł. Powiat odzyskał ponadto z Urzędu Skarbowego zwrot podatku VAT z budowy sali w wys. 800 tys. zł. Salą początkowo zarządzało I LO, które jednak nie mogło dalej tego robić, gdyż powiat odzyskując VAT z inwestycji, zgodnie z prawem musiał przekazać salę do zarządzania podmiotowi zewnętrznemu. Dlatego też od 1 stycznia powiat przekazał salę do zarządzania działającemu przy powiatowej placówce - Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym - przyszkolnemu stowarzyszeniu Razem Bliżej, które prowadzi m.in. przedszkole „Świat malucha”. Od 1 stycznia I LO za możliwość korzystania z sali podczas zajęć wychowania fizycznego płaci stowarzyszeniu Razem Bliżej 2 tys. zł miesięcznie, a także opłaca media. Natomiast stowarzyszenie zajmuje się sprzątaniem obiektu i jego obsługą.
Jak nas poinformował kierownik Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych Dariusz Duszyński, gmina Milicz za bezpłatne korzystanie przez kluby z sali sportowej przy I LO będzie miesięcznie płacić stowarzyszeniu 6,9 tys. zł (ok. 36 zł za 1 godzinę). W zamian stowarzyszenie Razem Bliżej będzie bezpłatnie udostępniać klubom salę sportową od poniedziałku do piątku w godzinach 17-21, a także w weekendy w godz. od 8 do 21. Z sali sportowej I LO dotąd odpłatnie korzystała choćby Akademia Sportu w Miliczu, a treningi i swoje mecze rozgrywali w niej także kadeci i seniorzy klubu siatkarskiego MUKS Ziemia Milicka. Z ramienia stowarzyszenia Razem Bliżej salą sportową przy I LO administruje Stanisław Kotwicki, u którego kluby bezpośrednio mogą rezerwować obiekt na treningi lub mecze pod nr tel. 603 765 539. 


adres tej wiadomości: www.glosmilicza.pl/news.php?id=4916