www.glosmilicza.pl

:: OSP Milicz zbiera na nowy samochód strażacki
Wiadomość dodana przez: jsl (2015-04-23 09:33:48)

  Stowarzyszenie Ochotnicza Straż Pożarna w Miliczu rozpoczęło publiczną zbiórkę pieniędzy na zakup nowego średniego terenowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Aby zakup nowego auta doszedł do skutku strażacy muszą uzbierać pół miliona złotych.

Koszt zakupu nowego samochodu strażackiego szacowany jest na około 650 tys. zł, przy czym 150 tys. zł miliccy druhowie już mają zapewnione z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, którą przyznaje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

Do uzbierania pozostało więc 500 tys. zł. Strażacy rozpoczęli akcję pozyskania tych środków i w tym celu skierowali wnioski z prośbą o pomoc do fundacji KGHM, Iveco Polska, Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu czy Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie oraz do wielu innych firm. Równolegle na stronie internetowej zrzutka. pl rozpoczęli otwartą zbiórkę publiczną. Każdy chętny może wejść na stronę i wpłacić na podany na stronie numer konta dowolną wpłatę. Minimalna składka wynosi 10 zł. Do tej pory, w przeciągu kilkunastu dni, zebrano 915 zł. Jak informują strażacy, to ostatni moment na zakup nowego auta, gdyż od 1 stycznia 2016 r. podatek VAT wzrasta z 8 do 23 proc., co odbiłoby się zdecydowanie na cenie samochodu.

Strażacy wierzą, że uda im się swój cel zrealizować. – Chcemy sami zawalczyć o środki na nowy samochód dla naszej jednostki, dlatego na ten cel nie przeznaczymy ani złotówki z budżetu strażackiego. Nie chcemy też liczyć tylko na gminę. Uważamy, że wykorzystując wszystkie możliwości na zebranie potrzebnej nam kwoty, uda nam się zrealizować nasz cel – mówi prezes OSP Milicz Grzegorz Duda dodając, że nowy samochód miałby za zadanie wspomagać ich działania ratownicze na terenie miasta Milicz, gminy Milicz oraz całego powiatu milickiego.

Nowy wóz strażacki ma być zakupiony w sierpniu, na jubileusz 70-lecia istnienia OSP w Miliczu.

Obecnie OSP w Miliczu posiada 3 samochody - średni i lekki samochód ratowniczo-gaśniczy oraz jeden samochód z podnośnikiem. Wcześniej milicka jednostka posiadała 4 pojazdy, ale jeden z nich – ciężki Jelcz został milickiej jednostce zabrany i przekazany OSP Czatkowice przez prezydium zarządu gminnego z ówczesnym burmistrzem Pawłem Wybierałą na czele.

Jeśli strażakom uda się kupić nowy wóz strażacki, to będzie to pierwsze nowe auto dla OSP w powiecie milickim od czasów wojny.

- Zakup nowego samochodu będzie dla naszej jednostki krokiem w przyszłość. Obecnie OSP w Miliczu liczy 60 członków, w tym 25 wyszkolonych strażaków czynnie biorących udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych oraz 10 nowych członków, którzy tworzą drużynę młodzieżową. Zachęcamy wszystkich miliczan do aktywnego udziału w zbiórce - mówi prezes OSP Milicz Grzegorz Duda. Zbiórka pieniędzy dostępna jest pod linkiem: https://zrzutka.pl/zakup-nowego-samochodu-ratowniczo-gasniczego-dla-osp-milicz-rccvf3
adres tej wiadomości: www.glosmilicza.pl/news.php?id=4918