www.glosmilicza.pl

::
Wiadomość dodana przez: jsl (2015-06-11 09:14:13)

Ośrodek Sportu i Rekreacji w sobotę 20 czerwca planuje inaugurację sezonu na kąpielisku na Karłowie. Obecnie gminna spółka kończy prowadzony systemem gospodarczym remont basenu. Niecka jest już napełniona wodą, której czystość potwierdził milicki Sanepid.Odnowienie milickiego kąpieliska po rocznej przerwie kosztować będzie spółkę OSiR ok. 40 tys. zł. Największą zmianą na basenie Karłów jest umiejscowienie pomiędzy dwoma odnowionymi brodzikami dla dzieci piaszczystej plaży. Plaża została oddzielona od wody betonowych murkiem, który został podobnie jak brodziki pomalowany na niebiesko. Prace te na zlecenie spółki OSiR wykonała sławoszowicka firma budowlana Novbau, która odnawia obecnie przebieralnie.

Co najważniejsze, niecka basenu jest już praktycznie w stopniu optymalnym napełniona wodą, która jest czysta do tego stopnia, że widać dno. – Zrobiliśmy wiele, aby woda na basenie była czysta i spełniała pod względem epidemiologicznym surowe wymogi dla miejsca wyznaczonego do kąpieli, co potwierdził nam już zresztą Sanepid. Dlatego też zleciliśmy wyczyszczenie rowu doprowadzającego wodę do basenu. Ponadto dzięki pomocy strażaków obcięliśmy gałęzie drzew rosnących przy niecce, które już tak nie zanieczyszczają wody. Cały czas monitorujemy też pracę systemu filtrującego wodę – mówi prezes spółki OSiR Jarosław Milian dodając, że spółka stosuje także środki chemiczne dla utrzymania mikrobiologicznego składu wody.

W ramach wykonywanych prac odświeżających teren wokół kąpieliska wyrównana została plaża trawiasta znajdująca się przy brodzikach. Usunięto również znajdujący się przy basenie żywopłot oraz zardzewiały płot. Obecnie pracownicy odchwaszczają i doprowadzają do używalności kort do tenisa ziemnego. – Lada dzień przyjedzie do nas specjalistyczna firma, która wykona konserwację dużej zjeżdżalni. Fachowcy przeprowadzą naprawę konserwacyjną ślizgu, wypolerują wannę oraz zamontują dodatkowe bandy ochronne na najbardziej newralgicznych zakrętach – mówi prezes Jarosław Milian dodając, że jeszcze przed planowanym na 20 czerwca otwarciem kąpieliska dostarczone zostaną ławostoły dla gości kąpieliska. Aby poprawić estetykę otoczenia w bezpośrednim sąsiedztwie basenu ustawione zostały gazony ogrodowe z nasadzonymi kwiatami.

Oficjalne otwarcie sezonu na kąpielisku Karłów zostało zaplanowane na sobotę 20 czerwca. Od tego dnia miliczanie i turyści będą mogli kąpać się na strzeżonym przez ratowników wodnych kąpielisku. 24 czerwca planowane jest przeprowadzenie kolejnej imprezy otwarcia sezonu pływackiego. Karnet rodzinny na cały sezon ma kosztować ok. 100-120 zł, a pojedynczy bilet normalny 3-5 zł. Przy basenie działał będzie też punkt gastronomiczny Naszej Karczmy Bogusławy Berger, który mieścił się będzie w ogródku zamkniętej kawiarni Relax.

Spółka OSiR cały czas czeka na obiecane przez burmistrza Piotra Lecha dofinansowanie kąpieliska kwotą 300 tys. zł. – Dużą część tej kwoty chciałbym odłożyć na wykonanie nowego dna kąpieliska, co będzie możliwe po zakończeniu tego sezonu. Chciałbym wylać grubą warstwą betonu całą nieckę, którą następnie pomalowalibyśmy wzorem brodzików antypoślizgową niebieską farbą – mówi o swoich planach prezes OSiR J. Milian.
adres tej wiadomości: www.glosmilicza.pl/news.php?id=4939