www.glosmilicza.pl

:: Zamiast kina - mieszkania i usługi
Wiadomość dodana przez: jsl (2015-08-20 14:50:09)

W minionym tygodniu wyburzone zostało dawne poniemieckie kino Capitol przy ul. Kościuszki 9 w Miliczu. W miejsce kina powstanie duży budynek mieszkalno-usługowy, który na zlecenie firmy Deftrans do końca sierpnia 2016 roku wybuduje zakład Filar z Milicza.Zakład ogólnobudowlany Filar Piotr Pichera z Milicza zajmuje się odnowieniem elewacji oraz przebudową dużej kamienicy przy ul. Kościuszki w Miliczu. Inwestycja jest wykonywana w porozumieniu pomiędzy dwiema wspólnotami mieszkaniowymi z ulicy Kościuszki 7 oraz 11, a także firmy PHU Deftrans, która jest właścicielem środkowej części budynku Kościuszki 9.

Firma Filar w ramach inwestycji wykona nową elewację na lokalach Kościuszki 7 oraz 11, a także postawi nowy budynek mieszkalno-usługowy w miejscu dawnego studyjnego kina Capitol. Budowlańcy wyburzyli już prawie cały kompleks starego kina. Ostała się jedynie główna ściana budynku od strony ul. Kościuszki. Nowa elewacja budynku o numerach 7 i 11 ma zostać wykonana do końca października tego roku. Natomiast budynek mieszkalno-usługowy ma być gotowy do końca sierpnia 2016 roku. Na górze budynku mieścić się będą lokale mieszkalne, a na parterze pomieszczenia usługowe.

Budynek dawnego kina Capitol spółka Deftrans kupiła w listopadzie 2008 roku za 272 tys. zł od gminy Milicz. Ostatnie regularne seanse filmowe w kinie odbyły się w 1991 roku. Pożegnalny seans w kinie Capitol został zorganizowany przez Edytę i Tomasza Defratyków 24 listopada 2009 roku. Ostatnim wyświetlonym filmem w milickim studyjnym kinie był kultowy „Rejs” Marka Piwowskiego z 1970 r.
adres tej wiadomości: www.glosmilicza.pl/news.php?id=4972