www.glosmilicza.pl

:: Były burmistrz zastępcą dyrektora departamentu
Wiadomość dodana przez: jsl (2016-04-28 14:22:27)

Paweł Wybierała, były burmistrz gminy Milicz, został 14 kwietnia zastępcą dyrektora departamentu rozwoju regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu.Były burmistrz gminy Milicz Paweł Wybierała po przegranych wyborach samorządowych w 2014 r., w których ubiegał się o reelekcję, znalazł pracę w Starostwie Powiatowym w Lubinie, gdzie w wyniku wygranego konkursu został kierownikiem referatu promocji. Do Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu przeszedł natomiast na zasadzie porozumienia stron między obu tymi samorządami, obejmując stanowisko zastępcy dyrektora departamentu rozwoju regionalnego, które decyzją marszałka Cezarego Przybylsiego utworzone zostało 6 kwietnia, czyli na 8 dni przed powierzeniem go Pawłowi Wybierale.

Objęcie stanowiska zastępcy dyrektora departamentu przez P. Wybierałę stanowi pokłosie zmian we władzach Dolnego Śląskiego – dotychczasowa koalicja PO–PSL straciła władzę na rzecz Bezpartyjnych Samorządowców, nowo utworzonego klubu radnych, do których przeszła część radnych PO, w tym nasz radny wojewódzki Ryszard Lech, jak również marszałek Cezary Przybylski. Jedną z pierwszych decyzji nowej ekipy rządzącej było odwołanie dotychczasowego wicemarszałka Andrzeja Kosiora z PO i powołanie w jego miejsce Tymoteusza Myrdy z Bezpartyjnych Samorządowców. Z tego ugrupowania wywodzi się również Paweł Wybierała.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, również Dariusz Stasiak, były sekretarz gminy Krośnice i obecny sekretarz gminy Ścinawa, który jest liderem Bezpartyjnych Samorządowców w powiecie milickim, również ma objąć jakąś posadę w strukturach Urzędu Marszałkowskiego. Jedną z opcji jest powierzenie mu stanowiska dyrektora Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który podlega pod Urząd Marszałkowski.
adres tej wiadomości: www.glosmilicza.pl/news.php?id=5063