www.glosmilicza.pl

:: SP nr 1 będzie gotowa na przyjęcie uczniów
Wiadomość dodana przez: jsl (2017-03-17 13:27:36)

Dostosowane dla pierwszoklasistów klasy z nowymi meblami, osobna świetlica szkolna i wyremontowane toalety, wszystko na jednej kondygnacji. Na takie warunki mogą liczyć uczniowie, którzy od 1 września rozpoczną naukę w dwóch klasach pierwszych w Szkole Podstawowej nr 1 w Miliczu.

Spotkanie z rodzicami odbyło się na szkolnym korytarzu w budynku gimnazjum, które od 1 września, zgodnie z podjętą uchwałą przez Radę Miejską w Miliczu, zostanie przekształcone w Szkołę Podstawową nr 1 im. Mikołaja Kopernika. 
Licznie zebranych rodziców witali dyrektor gimnazjum i przyszły dyrektor SP 1 Mirosław Niedbała oraz wicedyrektor gimnazjum Aneta Florkowska-Sip. Prowadzący spotkanie zapewniali, że obecne gimnazjum zostanie dostosowane do potrzeb najmłodszych uczniów, dla których wydzielone będzie III piętro. Tam pierwszoklasiści będą mieli dwie przestronne i jasne sale lekcyjne, a obok swoją świetlicę szkolną, w której będą mogli spożywać dostarczany przez firmę cateringową obiad. Świetlica zostanie odpowiednio wyposażona, także w liczne gry planszowe. - Sale lekcyjne dla najmłodszych odmalujemy. Zakupimy do nich stoliki, krzesła i meble. Wyposażymy klasy w tablice interaktywne i pomoce dydaktyczne. Na wydzielonym korytarzu dostosujemy również toalety szkolne dla pierwszoklasistów. Chciałbym zapewnić państwa, że uczniowie nie wejdą do klasy w tej szkole, która nie będzie przygotowana na ich przyjęcie - deklarował dyrektor Mirosław Niedbała. Jak dodał, wkrótce rozpocząć się mają również prace termomodernizacyjne, dzięki którym szkoła zyska nowe oblicze. Wymienione zostaną okna, centralne ogrzewanie oraz panele słoneczne, a cały budynek zostanie docieplony.  
Atutem szkoły, jak podkreślali dyrektorzy, jest bardzo dobre zaplecze sportowe - hala sportowa, siłownia, sala fitness i mała sala gimnastyczna, a także monitoring wewnętrzy i zewnętrzny. W budynku znajduje się gabinet stomatologiczny oraz szafki na korytarzach, w których uczniowie przechowują podręczniki. Szkoła jest ogrodzona i zamykana. Dysponuje dużym parkingiem i zatoczką autobusową. 
- Nie ma mowy, aby lekcje wychowania fizycznego odbywały się u nas na korytarzach czy w klasach. Wszyscy uczniowie będą mieli zapewnione zajęcia na salach gimnastycznych - podkreślał dyrektor dodając, że uczniowie będą również dowożeni na basen kryty przy milickiej dwójce. 
Atuty szkoły omówiła również wicedyrektor, podkreślając, że szkoła dysponuje wykwalifikowaną i profesjonalną kadrą pedagogiczną. Obecnie nie są znani jeszcze nauczyciele, którzy obejmą wychowawstwo w klasach pierwszych. Dyrekcja wybierze ich spośród obecnych nauczycieli klas trzecich w milickiej SP 2. Prawdopodobnie w dwójce powstaną trzy pierwsze klasy, tymczasem klas trzecich jest tam aż 10. Oznacza to, że zabraknie klas aż dla 7 nauczycieli. - Wybór nauczycieli będzie więc bardzo duży. To tylko kwestia dobrego wyboru - zaznaczali prowadzący spotkanie. 
Według Urzędu Miejskiego w Miliczu na terenie obwodu szkolnego Szkoły Podstawowej nr 1 w Miliczu mieszka 56 dzieci, które rozpoczną naukę w klasie pierwszej. Nie wiadomo, ile z nich rodzice zapiszą do Społecznej Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w KOM-ie w Miliczu. Jeśli jednak okaże się, że wszystkie dzieci z obwodu trafią do jedynki, to można liczyć nawet na trzy pierwsze klasy. W klasie bowiem nie może być więcej uczniów niż 25. 
- Zapewniam, że od września będziemy Szkołą Podstawową nr 1 z oddziałami gimnazjalnymi. Nie na odwrót - dodał na koniec dyrektor Niedbała. 
W czasie spotkania wyświetlono rodzicom również prezentację multimedialną ze zdjęciami z życia szkoły i wielu przedsięwzięć, inicjatyw i konkursów. Na koniec każdy rodzic otrzymał karty zapisu do klasy pierwszej swojego dziecka. W karcie rodzice zaznaczają m.in. język obcy, jaki chcieliby, aby ich dziecko uczyło się od września, oraz zajęcia dodatkowe rozwijające zainteresowania i zdolności dziecka. Wypełnione karty rodzice powinni złożyć jak najszybciej w sekretariacie szkoły, najpóźniej do 31 marca. 
Kolejne spotkanie, tym razem dla rodziców uczniów obecnych klas III oraz VI w SP nr 2 w Miliczu, w sprawie tworzenia Szkoły Podstawowej nr 1, odbędzie się w czwartek 16 marca o godz. 17 w auli milickiej dwójki. Natomiast w środę 15 marca o godz. 17 odbędzie się zebranie dla rodziców uczniów mieszkających w obwodzie SP nr 2. 
Alicja Szczepańska-Sikorskaadres tej wiadomości: www.glosmilicza.pl/news.php?id=5234