www.glosmilicza.pl

:: Wojna w Alei Gwiazd Siatkówki
Wiadomość dodana przez: jsl (2017-05-25 09:59:15)

W środę 17 maja Rada Fundacji dokonała zmian w zarządzie Fundacji Aleja Gwiazd Siatkówki, odwołując dwóch miliczan ze stanowisk prezesa i wiceprezesa. Fotel prezesa stracił Paweł Wachowiak, a z funkcji wiceprezesa odwołano Sławomira Jachimowskiego. W ich miejsce do zarządu powołano jako pełniącego obowiązki prezesa Macieja Małeckiego oraz legendarnego brazylijskiego siatkarza Gibę.

Wojna w Alei Gwiazd Siatkówki jest pokłosiem konfliktu pomiędzy przewodniczącym Rady Fundacji Arkadiuszem Jaśkowskim a prezesem Pawłem Wachowiakiem. W swoim oświadczeniu skierowanym do naszej gazety prezes Wachowiak oskarżył przewodniczącego Jaśkowskiego o wyprowadzenie w 2016 r. z Fundacji Aleja Gwiazd Siatkówki ok. 68,6 tys. zł. Chodzi m.in. o zamówienie usług fotograficznych u swojego kolegi podczas Meczu Gwiazd w 2016 r. za kwotę 40 tys. zł oraz wydanie na konsumpcję w restauracjach i kawiarniach ok. 8,7 tys. zł. Ostatecznie 13 lutego przew. Arkadiusz Jaśkowski złożył wniosek o likwidację Fundacji Aleja Gwiazd Siatkówki, który nie został jednak procedowany.
Na skutek konfliktu z Radą Fundacji Paweł Wachowiak i Sławomir Jachimowski 23 marca utworzyli nową fundację o zmienionej nieco nazwie - Fundacja Aleja Gwiazd, przenosząc na nią wszystkie prawa Fundacji Aleja Gwiazd Siatkówki. Jak przyznał w „Gazecie Wrocławskiej” prezes Paweł Wachowiak, prawa do logo Alei Gwiazd i organizacji imprezy odkupił sam od siebie, czyli jako prezes nowej Fundacji Aleja Gwiazd od prezesa starej Fundacji Aleja Gwiazd Siatkówki za kwotę 300 tys. zł.
Ostatecznie to nowo powstała Fundacja Aleja Gwiazd była organizatorem tegorocznej Alei Gwiazd Siatkówki, którą w tym roku po raz pierwszy przeniesiono do Katowic. Ostatni raz Aleja Gwiazd została zorganizowana w Miliczu w 2014 roku. Wtedy to drugie reprezentacje Polski grały mecze siatkarskie w ramach Ligi Europejskiej, a odciski swoich dłoni na milickim Rynku odsłonili m.in. Wilfredo Leon, Andrea Anastasi i Andrea Gardini. Na skutek konfliktu oraz braku porozumienia pomiędzy prezesem Pawłem Wachowiakiem a burmistrzem Piotrem Lechem, impreza nie jest organizowana w Miliczu od 3 lat.
Rada starej Fundacji Aleja Gwiazd Siatkówki w porozumieniem z burmistrzem Lechem chce w przyszłym roku przywrócić siatkarską imprezę Miliczowi i utworzyć w naszym mieście Interaktywne Muzeum Polskiej Siatkówki. Do tego czasu pomiędzy Fundacją Aleja Gwiazd Siatkówki a Fundacją Aleja Gwiazd toczył się będzie spór, który będzie zapewne rozstrzygany na sali sądowej.
(bar)adres tej wiadomości: www.glosmilicza.pl/news.php?id=5263