www.glosmilicza.pl

:: Jolanta Szczuraszek nowym szefem PiS
Wiadomość dodana przez: jsl (2017-11-24 10:01:52)

W poniedziałek 20 listopada w restauracji Parkowa w Miliczu odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze milickiego Prawa i Sprawiedliwości. Członkowie PiS na nową przewodniczącą partii wybrali Jolantę Szczuraszek, która w tajnym głosowaniu pokonała stosunkiem głosów 13:11 dotychczasowego szefa PiS w Miliczu Janusza Łabudę.

W zebraniu wyborczym Prawa i Sprawiedliwości w Miliczu uczestniczyło 24 członków milickiego komitetu partii. Władze regionalne reprezentował pochodzący z Milicza przewodniczący PiS w okręgu wrocławskim poseł Piotr Babiarz.
Zgodę na kandydowanie na stanowisko przewodniczącego milickiego PiS w nowej kadencji wyrazili: dotychczasowy przewodniczący Janusz Łabuda oraz Jolanta Szczuraszek (była kandydatka na burmistrza, kierownik biura powiatowego ARiMR). Ostatecznie wybory stosunkiem głosów 13:11 wygrała Jolanta Szczuraszek i to ona w najbliższej kadencji będzie odpowiadała za losy PiS w powiecie milickim. Skład nowego zarządu partii tworzą: przewodnicząca Jolanta Szczuraszek, Marzanna Łabaczuk, Janusz Łabuda, Stanisław Babiarz, Leszek Szatkowski.
Po wynikach głosowania, które dla części członków PiS były dużym zaskoczeniem, poseł Piotr Babiarz dziękował Januszowi Łabudzie za przewodniczenie milickim strukturom partii w ostatnich trudnych latach, kiedy to, jak mówił, pracy w lokalnych strukturach PiS było bardzo wiele. – Moje działania jako przewodnicząca Prawa i Sprawiedliwości w Miliczu będę kierowała w strone współpracy wszystkich środowisk politycznych, którym zależy na dobrej zmianie w powiecie milickim – mówiła po wyborze nowa szefowa PiS w Miliczu.
Jolanta Szczuraszek ma 57 lat i jest mieszkanką Milicza. Z wykształcenia jest magistrem politologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 18 lutego 2016 r. jest kierownikiem biura powiatowego ARiMR w Miliczu. Wcześniej przez 11 lat pracowała w Dolnośląskim Ośrodku Polityki Społecznej przy Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu. W latach 2003-2011 Jolanta Szczuraszek kierowała pracami zarządu milickiego oddziału Ligi Polskich Rodzin. Jako kandydatka LPR w 2006 r. startowała w wyborach na burmistrza gminy Milicz. Od lutego 2011 roku Jolanta Szczuraszek jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości, od początku swojego członkostwa w partii pracuje w zarządzie milickiego koła. Nowa przewodnicząca PiS jest mężatką. Wspólnie z mężem Sylwestrem wychowali 3 dorosłe córki: Alinę, Monikę i Marzenę.

(bar)
adres tej wiadomości: www.glosmilicza.pl/news.php?id=5349