www.glosmilicza.pl

:: Pierwsi kandydaci na burmistrza
Wiadomość dodana przez: jsl (2018-02-08 09:34:32)

Obecny burmistrz Piotr Lech oraz radna powiatowa Dorota Folmer są pierwszymi oficjalnymi kandydatami na burmistrza gminy Milicz w nadchodzących wyborach samorządowych. Ich kandydatury zostały ogłoszone przez lokalne organizacje polityczne w minionym tygodniu. Wybory samorządowe odbędą się w tym roku na przełomie października i listopada.

Oficjalne ogłoszenie kandydowania Piotra Lecha na stanowisko burmistrza nastąpiło w czwartek 1 lutego podczas zebrania komitetu Ziemia Milicka. Z propozycją ubiegania się o reelekcję przez Piotra Lecha wyszła podczas zebrania przewodnicząca Rady Miejskiej Halina Smolińska, a obecny burmistrz wyraził zgodę na kandydowanie.
Z kolei 29 stycznia porozumienie o wspólnym poparciu kandydatki na burmistrza gminy Doroty Folmer zawarły partia Prawo i Sprawiedliwość oraz stowarzyszenia Milicka Wspólnota Samorządowa (MWS) i Klub Gazety Polskiej.
Piotr Lech ma obecnie 52 lata i od 2014 roku sprawuje funkcję burmistrza gminy Milicz. Wcześniej, w latach 2006-2014, piastował stanowisko starosty milickiego. Piotr Lech z zawodu jest nauczycielem. Z kolei Dorota Folmer ma 58 lat. Funkcję radnej Rady Powiatu piastuje nieprzerwanie od 2006 roku. Zawodowo Dorota Folmer jest pielęgniarką w szpitalu powiatowym MCM. Od 2015 roku Dorota Folmer jest przewodniczącą Milickiej Wspólnoty Samorządowej (MWS).
W czwartek 1 lutego w sali konferencyjnej Nad Zalewem w Miliczu odbyło się spotkanie stowarzyszenia Ziemia Milicka. W trakcie spotkania Piotr Lech publicznie wyraził zgodę na ponowne kandydowanie na stanowisko burmistrza.
W spotkaniu stowarzyszenia Ziemi Milicka wzięło udział około 50 osób, głównie mieszkańców gminy Milicz. Obecni byli włodarze gminy Milicz burmistrz Piotr Lech i wiceburmistrz Sławomir Strzelecki, sekretarz gminy Dariusz Moczulski, przewodnicząca Rady Miejskiej Halina Smolińska, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Kuśnierz, przewodniczący Rady Powiatu Jan Krzysztofik, radni gminy Milicz: Wojciech Wencek, Wiesław Cerazy, Andrzej Leszczyszyn, Włodzimierz Świrkowicz, Piotr Sadowski, Dominika Ugorek i Agnieszka Ochowicz, radni powiatowi: Marek Warkocz i Stanisław Szocik oraz radny Sejmiku Ryszard Lech. Z innych organizacji politycznych w spotkaniu uczestniczyli m.in. członkini PSL Renata Kwaśniewska oraz członek zarządu Bezpartyjnej Inicjatywy Miliczan Andrzej Stanaszek.
Podczas zebrania burmistrz Piotr Lech odniósł się do swojego programu wyborczego sprzed trzech lat, mówiąc o tym, co udało się już zrealizować, a nad czym trzeba jeszcze pracować. Po wystąpieniu burmistrza Halina Smolińska oznajmiła, że w zbliżających się wyborach samorządowych Piotr Lech musi być kandydatem Ziemi Milickiej na burmistrza gminy Milicz. Po tym wystąpieniu Piotr Lech publicznie wyraził zgodę na ponowny start w zaplanowanych na jesień wyborach na burmistrza gminy. Były sekretarz powiatu Adam Aleksandrowicz stwierdził, że Piotr Lech jest naturalnym liderem z wizją rozwoju Milicza i gminy, a najbliższe wybory uznał za bardzo ważne, ponieważ większość podstawowych spraw obywatele załatwiają właśnie w samorządzie terytorialnym, stojącym na straży wartości konstytucyjnych.
(bar)

adres tej wiadomości: www.glosmilicza.pl/news.php?id=5385