www.glosmilicza.pl

:: Były burmistrz będzie startować na burmistrza
Wiadomość dodana przez: jsl (2018-08-16 09:07:50)

Paweł Wybierała, burmistrz gminy Milicz w latach 2010-2014, ubiegać się będzie ponownie o fotel burmistrza gminy Milicz jako kandydat Bezpartyjnej Inicjatywy Miliczan. To czwarty już publicznie zgłoszony kandydat do fotelu burmistrza w jesiennych wyborach samorządowych.

Paweł Wybierała ma 44 lata, mieszka w Miliczu, z wykształcenia jest filozofem, 2 lata temu ukończył też Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu na kierunku zarządzanie. Jest radnym powiatu milickiego obecnej kadencji. Żonaty, ma dwoje dzieci. W latach 2010-2014 był burmistrzem gminy Milicz i w wyborach samorządowych w 2014 r. ubiegał się o reelekcję, lecz przegrał w II turze z obecnym burmistrzem Piotrem Lechem. Obecnie jest zatrudniony w stowarzyszeniu Rzeczpospolita Samorządna z siedzibą w Ścinawie. Założone w kwietniu tego roku stowarzyszenie skupia dolnośląskich samorządowców z kręgu Bezpartyjnych Samorządowców, jego przewodniczącym jest Dariusz Stasiak, były wieloletni sekretarz gminy Krośnice, a obecnie dyrektor departamentu rozwoju w Urzędzie Miejskim w Ścinawie, natomiast wiceprezesami stowarzyszenia są burmistrz gminy Siechnice Milan Ušák oraz Paweł Wróblewski, marszałek województwa dolnośląskiego w latach 2004-2006 i współzałożyciel regionalnego stowarzyszenia Dolny Śląsk XXI.  
Na burmistrza gminy Milicz w nadchodzących wyborach samorządowych Paweł Wybierała startować będzie jako kandydat stowarzyszenia Bezpartyjna Inicjatywa Miliczan, którego jest przewodniczącym. Stowarzyszenie to działa na terenie gminy Milicz już od kilkunastu lat, skupia ponad 20 członków, lecz dopiero w kwietniu 2017 r. zostało formalnie zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym. 
Paweł Wybierała jest już czwartym publicznie zgłoszonym kandydatem na burmistrza gminy Milicz w jesiennych wyborach samorządowych. Jego kontrkandydatami będą obecny burmistrz Piotr Lech, radna powiatowa Dorota Folmer, będąca starszą pielęgniarka koordynującą na oddziale ortopedycznym w szpitalnej spółce MCM w Miliczu, oraz radny gminy Milicz Cezary Sierpiński, emerytowany nadleśniczy Nadleśnictwa Milicz.
Termin wyborów samorządowych ogłoszony zostanie przez premiera na dniach. Pod uwagę brane są trzy kolejne niedziele – 21 października, 28 października oraz 4 listopada. Wraz z ogłoszeniem terminu wyborów ruszy kampania wyborcza, a komitety wyborcze będą mogły rozpocząć rejestrację swoich kandydatów na burmistrzów, wójtów, prezydentów miast oraz na radnych wszystkich szczebli samorządowych. 
(gra)
adres tej wiadomości: www.glosmilicza.pl/news.php?id=5483