www.glosmilicza.pl

:: Wyborczy miting w cieniu Festiwalu Karpia
Wiadomość dodana przez: jsl (2018-09-13 09:05:24)

Burmistrz Piotr Lech w sobotę 8 września zorganizował w Lawendowym Zakątku spotkanie samorządowców i sołtysów, oficjalnie inaugurujące tegoroczny Festiwal Karpia. Podczas trwającej nieco ponad godzinę konferencji omówiono stan realizacji gminnych inwestycji, finansowanie sportu, realizację projektów miękkich i stan wydatkowania pieniędzy z funduszu sołeckiego.

W spotkaniu inaugurującym Festiwal Karpia wzięła udział liczna grupa zaprzyjaźnionych z Piotrem Lechem samorządowców: prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, jako gość honorowy, burmistrz Odolanowa Marian Janicki, burmistrz Twardogóry Zbigniew Potyrała, burmistrz Wołowa Dariusz Chmura, wójt Krośnic Andrzej Biały, wójt Cieszkowa Ignacy Miecznikowski, dyrektorzy departamentów Urzędu Miejskiego we Wrocławiu i Urzędu Marszałkowskiego Robert Adach (były starosta trzebnicki) i Marcin Garcarz. Do tego grona dołączyli lokalni przedsiębiorcy: Edyta i Tomasz Defratykowie (firma Deftrans), Dariusz Nowicki (PW Kosz) oraz Piotr Badłak (Badcar). Z zaproszenia z powodu nawału obowiązków tego dnia nie mógł skorzystać Andrzej Wojtyczka z firmy Art Zbyt. Licznie reprezentowani byli sołtysi – na spotkanie przybyło ich 30 (na 52 zaproszonych) – oraz prezesi klubów sportowych: Bizon Milicz, MUKS, Barycz Milicz i Barycz Sułów. Listę gości zamykało kilku radnych Rady Miejskiej w Miliczu wraz z przewodniczącą Haliną Smolińską. 
Burmistrz Piotr Lech rozpoczął spotkanie od podziękowań dla sportowców, którzy w okresie dzielącym ubiegłoroczny i tegoroczny Festiwal Karpia odnieśli szereg sukcesów. Włodarz mówił też o zrealizowanych w trakcie obecnej kadencji inwestycjach i zapewnił, że rozmach inwestycyjny w kadencji następnej będzie nie mniejszy niż do tej pory, przy czym wiele środków zostanie przeznaczonych dla obszarów wiejskich. Z kolei Halina Smolińska zapewniła, że nadal promowany będzie fundusz sołecki, o którego wydatkowaniu decydują sami mieszkańcy wsi, kontynuowana będzie też Inicjatywa Lokalna, z której korzystają prężnie działające grupy mieszkańców i wspólnoty. Mówiła też o dalszych staraniach w pozyskiwaniu unijnych pieniędzy na realizację wydarzeń lokalnych, szkoleń i zajęć integracyjnych dla dorosłych i dla dzieci. Głos zabrał też Rafał Dutkiewicz, który podkreślił, że ziemia milicka bardzo mu się podoba i robi wiele na rzecz jej promocji jako regionu turystycznego, a sam swój przyjazd do Milicza z okazji Festiwalu Karpia traktuje jako gest przyjaźni wobec Piotra Lecha. Zaapelował przy tym, aby burmistrza Milicza wesprzeć w dziele modernizacji gminy, najlepiej poprzez poparcie go w zbliżających się wyborach samorządowych. 
Po uroczystym spotkaniu grupa kilkunastu samorządowców spoza naszego terenu została oprowadzona po mieście przez Piotra Lecha, który chwalił się, że miasto wyraźnie wypiękniało, co budzi uznanie wśród jego mieszkańców. Kilka godzin później Piotr Lech, Andrzej Biały i Ignacy Miecznikowski oficjalnie otworzyli XIII Festiwal Karpia.    
(gra)         
adres tej wiadomości: www.glosmilicza.pl/news.php?id=5492