www.glosmilicza.pl

:: Prezydent Wrocławia poparł Piotra i Ryszarda Lechów
Wiadomość dodana przez: jsl (2018-10-04 11:58:49)

W sobotę 29 września Milicz odwiedził prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, który podczas spotkania z członkami komitetu wyborczego Ziemia Milicka udzielił w nadchodzących wyborach oficjalnego poparcia burmistrzowi Piotrowi Lechowi oraz radnemu Sejmiku Województwa Ryszardowi Lechowi.

Spotkanie radnych i sympatyków komitetu Ziemia Milicka z prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem odbyło się w budynku Centrum Edukacji Ekologicznej. W spotkaniu wzięło udział około 40 osób. Obecni byli włodarze: burmistrz Piotr Lech i wójt gminy Krośnice Andrzej Biały, sekretarz gminy Milicz Dariusz Moczulski, przewodnicząca Rady Miejskiej Halina Smolińska, wiceprzew. Rady Stanisław Kuśnierz, radny Sejmiku Województwa Ryszard Lech, radni powiatowi Marek Warkocz i Stanisław Szocik oraz radny gminny Włodzimierz Jacek Świrkowicz.
Prezydenta Wrocławia witał w Miliczu burmistrz Lech, który przypomniał, że Rafał Dutkiewicz jest architektem koalicji rządzącej przez 4 lata w samorządzie województwa. Burmistrz przypominał, że dzięki tej koalicji, na czele której stoi marszałek Cezary Przybylski, gminie Milicz udało się w tej kadencji pozyskać ponad 30 mln zł dotacji unijnych na inwestycje o wartości ponad 60 mln zł. – Marszałek Przybylski jest pierwszym marszałkiem województwa w historii, który przetrwał całe 4 lata kadencji. W tak rozchwianym politycznie regionie jak Dolny Śląsk, ale też i Milicz, nie byłoby to możliwe bez mocnego wsparcia i patronatu, który dawał Rafał Dutkiewicz – podkreślał burmistrz Piotr Lech dodając, że bez środków unijnych rozdzielanych przez samorząd województwa gmina Milicz nie wykonałaby wielu inwestycji, m.in. dróg, chodników, żłobka, budynku socjalnego, hali sportowej, stadionu w Miliczu, ścieżki rowerowej czy remontu szkół. – Budżety takich samorządów jak Milicz mają znikomą możliwość inwestycyjną z wielu względów. Tak będzie też w przyszłości i nie ma co się oszukiwać. Dlatego każdy, kto mówi, że oszczędzając należy przypilnować spłatę starego zadłużenia, mówi jednocześnie o tym, że zahamuje inwestycje i absorpcję środków unijnych. To jest bezrozumne działanie przeciwko Miliczowi. Te środki będą dla nas dostępne jeszcze tylko przez kilka lat i trzeba ich ściągnąć jak najwięcej do Milicza na wciąż niedoskonałą infrastrukturę – mówił Piotr Lech, który przypomniał, że w czasach, kiedy był starostą, powiat w miejscu dawnego chlewika wybudował nowoczesne Centrum Edukacji Ekologicznej, w którym odbywało się spotkanie z Rafałem Dutkiewiczem. – Dzięki dotacjom wkład powiatu przy tej inwestycji wyniósł jedyne 52 tys. zł. To jest przykład na to, że warto aplikować o środki unijne. Ci, którzy mówią, że nie i że trzeba za wszelką cenę oszczędzać, opowiadają się za chlewikiem w tym miejscu. Dlatego miliczanie muszą wybrać, jakiej chcą przyszłości. Wybór jest pomiędzy chlewikiem a tym nowoczesnym budynkiem – podkreślał Piotr Lech.
Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz dziękował burmistrzowi za zaproszenie na spotkanie i podkreślił, że w wyborach na stanowisko burmistrza gminy Milicz popiera obecnego burmistrza Piotra Lecha. Z kolei w wyborach do Sejmiku Województwa prosi wszystkich o wspieranie Ryszarda Lecha. – Liczę, że najlepszy z wyników Ryszarda będzie właśnie w Miliczu – mówił Rafał Dutkiewicz przypominając, że Ryszard Lech jest liderem listy komitetu wyborczego wyborców „Z Dutkiewiczem dla Dolnego Śląska” w okręgu podwrocławskim.
Radny Ryszard Lech mówił z kolei, że chce się dostać na drugą kadencję z rzędu do Sejmiku Województwa, gdyż mógłby tam dalej pilnować spraw ważnych dla mieszkańców powiatu milickiego. Radny przypominał, iż dzięki jego zabiegom w tej kadencji przebudowana została po wielu latach droga wojewódzka ze Żmigrodu przez Sułów do Milicza. Ponadto województwo wsparło projekt budowy sieci ścieżek rowerowych w powiecie milickim i trzebnickim. Kolejnym sukcesem radnego jest planowane uruchomienie przez Koleje Dolnośląskie już od 9 grudnia 7 połączeń pociągowych dziennie z Krotoszyna przez Milicz, Wrocław do Jelcza-Laskowic. Jak podkreślał radny Sejmiku, pociągi będą się zatrzymywać we Wrocławiu także na stacji Wrocław Główny. Po blisko godzinnym spotkaniu wszyscy stanęli do wspólnego zdjęcia przed budynkiem CEE, a następnie udali się na inaugurację sezonu klubu MUKS Ziemia Milicka w II lidze siatkówki mężczyzn.
Bartosz Jakubowski
adres tej wiadomości: www.glosmilicza.pl/news.php?id=5501