www.glosmilicza.pl

:: Ulica Działkowa w Miliczu będzie dwukierunkowa
Wiadomość dodana przez: jsl (2019-10-10 09:26:22)

Władze gminy Milicz zamierzają wprowadzić ruch dwukierunkowy na ulicy Działkowej w Miliczu, dzięki czemu kierowcy będą mogli dojechać z ul. Wojska Polskiego na ul. Krotoszyńską, omijając centrum miasta.

Na zdjęciu: Na przełomie roku jednokierunkową obecnie ulicą Działkową kierowcy będą mogli jechać już w obie stron


Obecnie ul. Działkowa w Miliczu, która biegnie wzdłuż placu targowego, jest ulicą jednokierunkową prowadzącą od strony rynku w kierunku ul. Wojska Polskiego. Nie można w nią natomiast wjechać od strony ul. Wojska Polskiego. Ma to się zmienić na przełomie roku, kiedy na ul. Działkowej zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy. Dzięki temu od strony ul. Wojska Polskiego będzie można dostać się w północne rejony miasta, pokonując ul. Działkową, następnie bulwar Jana Pawła II (dawna ul. Mostowa) i wyjeżdżając na ul. Krotoszyńską. Władze gminy już zleciły opracowanie dokumentacji dotyczącej zmiany organizacji ruchu na ul. Działkowej. – Dzięki dwukierunkowej ulicy Działkowej odciążone zostanie centrum miasta, jak również sama ulica Wojska Polskiego oraz skrzyżowanie tej ulicy z ulicą Wrocławską – powiedział nam burmistrz Piotr Lech. 
Zmiana organizacji ruchu w tym rejonie miasta poprzedzona zostanie dokończeniem budowy nawierzchni na bulwarze Jana Pawła II. Obecnie nawierzchnia ta składa się z dwóch wymaganych warstw asfaltowych tylko na odcinku między ul. Krotoszyńską a ul. Kościelną. Natomiast na odcinku od ul. Kościelnej do ul. Działkowej, liczącym ok. 300 m, położona jest na razie tylko jedna warstwa asfaltowa. Gmina Milicz podpisała już jednak umowę z firmą budowlaną Gembiak&Mikstacki z Krotoszyna na położenie brakującej warstwy asfaltowego na tym odcinku. Kosztować to będzie 22 tys. zł, a termin realizacji przewidziano na koniec listopada. 
(gra)
adres tej wiadomości: www.glosmilicza.pl/news.php?id=5602