www.glosmilicza.pl

:: Dyrektor NFZ w szpitalu w Miliczu
Wiadomość dodana przez: jsl (2019-12-05 09:21:38)

W czwartek 28 listopada w szpitalu powiatowym w Miliczu gościła delegacja Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu na czele z nowym dyrektorem Zbigniewem Terkiem. Szef NFZ obejrzał szpital oraz spotkał się z władzami szpitala i włodarzami naszego terenu.
Na zdjęciu: Dyrektor NFZ Zbigniew Terek, wiceprezes MCM A. Sztandera 
oraz B. Kaciczak


W ramach Dni Otwartych do milickiego szpitala 28 listopada przyjechali nowy dyrektor Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Zbigniew Terek wraz z naczelnikiem Wydziału Kadr i Szkoleń NFZ Bogusławą Kaciczak oraz przewodniczący Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność” Kazimierzem Kimso. W spotkaniu w milickim szpitalu uczestniczyli także: prezes MCM Andrzej Oćwieja, wiceprezes MCM Andrzej Sztandera, starosta Sławomir Strzelecki, wicestarosta Halina Góra oraz burmistrz Piotr Lech.
Najpierw goście wzięli udział w spotkaniu w gabinecie prezesa MCM, a następnie odwiedzili pracownię tomografii komputerowej, oddział ginekologiczno-położniczy, ortopedię oraz zakład opiekuńczo-leczniczy dla pacjentów wentylowanych mechanicznie. Tematem rozmów z nowym dyrektorem NFZ, który na stanowisku zastąpił obecnego prezesa MCM Andrzeja Oćwieję, był między innymi przyszłoroczny kontrakt, współpraca z sąsiednimi szpitalami oraz plany na rozwój szpitala w Miliczu.
– Pan dyrektor Zbigniew Terek był pod wrażaniem całego naszego szpitala, zarówno personelu, jak i oddziałów. Powiedział, że szpital w Miliczu musi istnieć i spełnia swoje zadania, mimo, że jest bardzo duży jak na standardy szpitali powiatowych – mówi prezes MCM Andrzej Oćwieja dodając, że nowemu dyrektorowi NFZ podobało się zaangażowanie pracowników Oddziału Położnictwa i Ginekologii w organizację Dni Otwartych. – Pan dyrektor zadeklarował także zwiększenie kontraktu na naszej psychiatrii o 10 łóżek. Teraz musimy tylko spełnić kryteria formalne związane z zatrudnionym personelem. Już dzisiaj rozmawialiśmy z pierwszym potencjalnym nowym psychiatrą, który mógłby rozpocząć pracę w naszym szpitalu – dodaje prezes Oćwieja wskazując, iż jest szansa na odzyskanie w drugiej połowie 2020 roku kontraktu na Odział Terapii Uzależnień. NFZ jest gotowy rozpisać dodatkowy konkurs pod warunkiem, że będzie miał dodatkowe pieniądze w planie finansowym, na co jest szansa w II kwartale 2020 roku. W trakcie spotkania rozmawiano także o możliwości zwiększenia łóżek na ZOL-u dla wentylowanych mechanicznie.
(bar)
adres tej wiadomości: www.glosmilicza.pl/news.php?id=5614