LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Sylwetki Michał Wójcik dziewiąty w Mistrzostwach Polski

W sprzedaży od 20.09.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 763 902

Ostatnie komentarze

Sylwetki

Michał Wójcik dziewiąty w Mistrzostwach Polski

anm - 2021-11-28
469 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Michał Wójcik z Krośnic zajął 9. miejsce w Otwartych Mistrzostwach Polski w biegu ulicznym na 5 km, który odbył się 7 listopada w Warszawie. Dystans 5 km Michał przebieg w czasie 14 minut i 54 sekund.

Trasa Biegu Niepodległa Piątka wiodła wokół Stadionu Narodowego w Warszawie i bieg ten był jednocześnie Otwartymi Mistrzostwami Polski Kobiet i Mężczyzn na dystansie 5 km.Mistrzem Polski na tym dystansie został Patryk Kozłowski z Radomia, który osiągnął czas 14:15. Michał Wójcik dobiegł na metę jako 9. z czasem 14:54.

 

– Trasa biegu była bardzo szybka. Jednak mocny wiatr nie pomagał w szybkim bieganiu, dlatego tym bardziej cieszy mnie wynik poniżej 15 minut. Jest on dobrym prognostykiem przed moim głównym celem w końcówce roku, czyli Przełajowymi Mistrzostwami Polski – mówi 22-letni biegacz z Krośnic.

 

Trenujący bieganie od 3 lat Michał Wójcik w tym roku zajął 4. miejsce w Mistrzostwach Polski do lat 23 w biegu na bieżni lekkoatletycznej na 5 000 metrów, osiągając czas 14:45. Przełajowe Mistrzostwa Polski na dystansie 8 km odbędą się 27 listopada w Tomaszowie Lubelskim. Bieg będzie jednocześnie krajową eliminacją na Przełajowe Mistrzostwa Europy w Irlandii. W ramach przygotowań do tego biegu Michał 14 listopada zajął 3. miejsce z czasem 16:07 na swoich pierwszych przełajowych zawodach Garmin Cross Karkonoski na 5 km w Szklarskiej Porębie.Michała Wójcika wspierają firmy: Deftrans, NAT - Lash&Beauty Centrum Laseroterapii Natalia Skorek, gmina Krośnice, WBM Wytwórnia Betonu Mikołajczyk oraz Galen Milicz Fizjoterapia.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.