LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Sport Wiadomości sportowe Patrycja Giewiada z brązowym medalem Mistrzostw Polski

W sprzedaży od 26.01.2022

IMG

Ostatnie komentarze

Wiadomości sportowe

Patrycja Giewiada z brązowym medalem Mistrzostw Polski

Bartosz Jakubowski - 2021-12-21 73 👁️ 0 💬

Patrycja Giewiada z Krośnic została brązową medalistką Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych na dystansie 100 metrów stylem dowolnym. Jest to pierwszy w historii medal imprezy rangi Mistrzostw Polski w pływaniu dla mieszkańca powiatu milickiego.

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych odbywały się w dniach 17-19 grudnia na pływalni w Olsztynie. W zawodach startowały najlepsze pływaczki i pływacy w Polsce z rocznika 2007, w tym dwie zawodniczki sekcji Black Aqua Krośnice Patrycja Giewiada i Natalia Zakrzewska. Była to pierwsza impreza tej rangi dla 14-letnich pływaczek z Krośnic. Mistrzostwa Polski są bowiem rozgrywane dla zawodników od 14 lat. Młodsi pływacy startują tylko na zawodach regionalnych.


Życiowy sukces odniosła na pływalni w Olsztynie Patrycja Giewiada, która zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych, zajmując 3. miejsce w finale A w wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym. Mieszkanka Krośnic pokonała ten dystans w czasie 59,22 i straciła do mistrzyni Polski z Kraśnika niespełna 2 sekundy. Jest to największy sukces w historii pływaków z Krośnic. Patrycja jest uczennicą Szkoły Podstawowej w Krośnicach, a pływanie trenuje od 5 lat pod okiem trenera Mateusza Grudkowskiego. W konkurencji 100 metrów stylem dowolnym rywalizowało 117 zawodniczek z całej Polski.


W swoich pozostałych startach Patrycja była 6. na 200 metrów stylem dowolnym, 11. na 100 metrów stylem zmiennym, 14. na 50 metrów stylem dowolnym i 22. na 200 m stylem zmiennym.
W środku stawki w swoich konkurencjach plasowała się specjalizująca się w stylu motylkowym druga z krośniczanek Natalia Zakrzewska, która była 28. na 200 m, 48. na 100 metrów i 76. na 50 metrów stylem motylkowym, 71. na 50 m stylem grzbietowym oraz 79. na 50 m stylem dowolnym.
Pływacy z Krośnic trenują przez 5 dni w tygodniu. Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu finansowemu gminy Krośnice.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz...

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.