LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Różności 30 lat milickiej firmy Art-Zbyt

W sprzedaży od 10.08.2022

IMG

Licznik odwiedzin

2 507 605

Ostatnie komentarze

Różności

30 lat milickiej firmy Art-Zbyt

anm - 2022-01-12
204 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 4
2 / 4
3 / 4
4 / 4

Wspólnicy i założyciele spółki Art-Zbyt Andrzej Wojtyczka  i Bogdan Michalak

Dziś, 12 stycznia 30-lecie swojego istnienia obchodzi jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm na terenie naszego powiatu – milicka spółka Art-Zbyt, która zaczynała od sklepu z częściami do samochodów i składu opału, by po latach uruchomić kilka stacji paliw na terenie powiatu, składy materiałów budowlanych, giełdę rzeczy używanych, nowoczesne myjnie samochodów i punkt prania tapicerek samochodowych i dywanów.

Dokładnie 12 stycznia 1992 roku wspólnicy Andrzej Wojtyczka i Bogdan Michalak założyli spółkę Art-Zbyt. Otworzyli wówczas sklep z częściami zamiennymi do samochodów ciężarowych przy ul. 1 Maja w Miliczu oraz skład opału przy ul. Sycowskiej w Miliczu. Kolejne punkty powstawały w Rawiczu, Kępnie, Oleśnicy, Sułowie i w Krośnicach. W 2000 roku uruchomiono stację paliw Lotos w Miliczu, a rok później na jej terenie powstała myjnia samochodowa. Kolejnym przedsięwzięciem było otwarcie punktu prania tapicerek samochodowych i dywanów. W 2003 roku uruchomiono natomiast stację paliw w Sułowie, w 2006 r. powstała Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów. W 2009 przyszedł czas na kolejne inwestycje – stację paliw w Krośnicach oraz warsztat samochodowy w Miliczu. Przy każdej z trzech stacji paliw znajduje się skład opału, gdzie można kupić materiały budowlane, nawozy, pasze i środki do produkcji rolnej.  W 2019 r. podpisano umowy partnerskie, z firmą Lotos na kolejnych 5 lat oraz z firmą Autos w zakresie sprzedaży części zamiennych do samochodów. Rok później podobną umowę zawarto z firmą Majster, dotyczyła ona składów materiałów budowlanych, a skład w Sułowie przeorganizowano na sklep samoobsługowy. W 2021 r. powstały dwie nowoczesne samoobsługowe myjnie dla samochodów osobowych i dostawczych w Miliczu i w Sułowie. W tym samym roku zainstalowano w siedzibie spółki przy ul. Sycowskiej i Poprzecznej panele fotowoltaiczne, które zasilają w prąd wszystkie budynki.
Spółka Art-Zbyt zatrudnia 80 osób. Za sprzedaż paliwa odpowiada koordynator działu paliw Paweł Biskup. Z kolei menedżerem 3 składów budowlanych, rolnych, artykułów metalowych jest Marcin Wojtyczka. Obecnie trwa nabór na stanowisko menedżera sklepów części zamiennych. 


– Naszą działalność na przestrzeni tych 30 lat oparliśmy na fundamentach zbudowanych z rzetelności, solidności, uczciwości i oczywiście na pracy. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że takie podejście do prowadzenia działalności gospodarczej opłaciło nam się. Dla mnie zawsze ważne było też wspieranie i pomaganie społeczności lokalnej. Czuję potrzebę dzielenia się z ludźmi i cieszę się, że mam taką możliwość – mówi Andrzej Wojtyczka, który znany jest ze wspierania wielu inicjatyw społecznych.
Pytamy, jak firma radzi sobie z działalnością w czasie pandemii. – Nie narzekamy na naszą sytuację w czasie pandemii. Ze względu na szeroki wachlarz świadczonych przez nas usług i szeroką gamę produktów w naszym asortymencie  sprzedaż utrzymała się na dotychczasowym poziomie. Nie było też większych problemów z zachorowaniami wśród pracowników i oby dalej tak było – mówi Andrzej Wojtyczka. 

 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.