Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 2
2 / 2

Zwycięska drużyna SP nr 1 w Miliczu. Od lewej: trenerka D. Żołdak, O. Frik, M. Tymoczko i M. Kamińska
Siatkarki Dwójki Milicz z trenerem Sebastianem Koteckim

W sobotę 12 lutego w hali sportowej SP 1 w Miliczu odbył się I Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Trójek Dziewcząt, w którym rywalizowały dziewczynki z klas V. Zmagania wygrała drużyna gospodarzy z milickiej jedynki.

Od lutego rozpoczynają się turnieje wojewódzkie Kinder, które są uważane za Mistrzostwa Dolnego Śląska w minisiatkówce, a dwie najlepsze drużyny finałów uzyskają awans do finałów Mistrzostw Polski. W trójkach rywalizują po trzy zawodniczki z klas V szkół podstawowych. Organizowany po raz pierwszy przez SP nr 1 w Miliczu I Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Trójek Dziewcząt był próbą generalną przed rozpoczęciem 27 lutego rywalizacji w turniejach Kinder.
W milickim turnieju trójek wzięło udział 21 drużyn z Milicza, Poznania, Gostynia, Zbąszynka, Nowej Soli, Głogowa, Krotoszyna i Drzonkowa. Łącznie na 6 boiskach rozegrano 117 meczów.

Pierwsze miejsce zajęły reprezentantki SP nr 1 w Miliczu, które wygrały wszystkie 12 meczów. Trenowana przez Danutę Żołdak drużyna w składzie: Michalina Kamińska, Maja Tymoczko i Oliwia Frik zajęła w ubiegłym roku 12. miejsce w Mistrzostwach Polski dwójek i w tym roku z pewnością powalczy o wysokie pozycje w Mistrzostwach Dolnego Śląska Kinder trójek. Nagrodę dla MVP turnieju odebrała Oliwia Frik. 2. miejsce w turnieju zajął Hetman Poznań, a 3. Kania Gostyń.

Pierwsza drużyna Dwójki Milicz w składzie: Natasza Wilesik, Maja Mazur, Oliwia Sorbicka, Katarzyna Kowalska zajęła 8. miejsce. Druga drużyna Dwójki w składzie: Aleksandra Maj, Lena Bajor, Aleksandra Nawrocka, Amelia Żmijewska była 16., a trzeci zespół Dwójki w składzie: Hanna Kapuścińska, Weronika Kądziołka, Julia Bienkiewicz zajął 21. miejsce. Trenerem dziewcząt z Dwójki jest Sebastian Kotecki.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...