LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz

W sprzedaży od 29.11.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 826 819

Ostatnie komentarze

Wiadomości sportowe

Mateusz Gamrot gościem Bizona

592 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Związany z Miliczem gwiazdor MMA Mateusz Gamrot w środę 23 lutego przebywał w naszym mieście na treningu zapaśników Bizona.

Mateusz Gamrot był zawodnikiem Bizona Milicz w latach 2005-2011. W 2005 roku w wieku 15 lat M. Gamrot jako młody zapaśnik przeprowadził się do Milicza z Kudowy Zdroju. W naszym mieście był uczniem Gimnazjum i Technikum Leśnego, a zapasy trenował w Bizonie Milicz, zdobywając m.in. tytuł międzynarodowego mistrza Polski juniorów. Później przeprowadził się do Poznania, gdzie zaczął trenować MMA. W 2013 roku Mateusz Gamrot został zawodnikiem federacji KSW, a w 2016 roku wywalczył pas mistrza wagi lekkiej tej organizacji. W 2020 roku były zawodnik Bizona Milicz przeszedł z KSW do największej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie - UFC. Obecnie swoje walki od dwóch lat toczy głównie na terenie Stanów Zjednoczonych i jest czołowym zawodnikiem świata w kat. 70 kg.


W środę 23 lutego Mateusz Gamrot odwiedził swoich kolegów w sali zapaśniczej Bizona w SP nr 1 w Miliczu. – Mateusz po ostatniej wygranej walce w grudniu ub. roku przygotowuje się już do następnej walki, która odbędzie się w kwietniu albo w maju w USA. Rano Mateusz był we Wrocławiu na sparingach stójkowych, a później u nas na sparingach zapaśniczych. Mateusz planuje teraz systematycznie nas odwiedzać – mówi trener Bizona Dawid Jędrzejek. Najlepszy polski zawodnik MMA w 2021 roku trenował w Miliczu z dorosłymi zapaśnikami, a po zajęciach pozował do wspólnych zdjęć z młodymi zawodnikami. – Odwiedziny Mateusza Gamrota były wielkim wydarzeniem dla naszych najmłodszych zawodników, którzy śledzą karierę Mateusza przed telewizorami – dodaje trener Jędrzejek.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.