LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Kultura Uniatowski dla miliczanek na Dzień Kobiet

W sprzedaży od 30.11.2022

IMG

Licznik odwiedzin

2 556 228

Ostatnie komentarze

Kultura

Uniatowski dla miliczanek na Dzień Kobiet

238 👁️ 1 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 4
2 / 4
3 / 4
4 / 4

W piątek 11 marca w auli I LO odbył się zorganizowany z okazji Dnia Kobiet przez Ośrodek Kultury w Miliczu koncert Sławka Uniatowskiego. Udany występ artysty trwał ponad 1,5 godziny i zakończył się aż 4 bisami.

Wszystkich przybyłych w auli I LO powitała dyrektor Ośrodka Kultury w Miliczu Sylwia Szydłowska-Małecka, która odczytała list od burmistrza Piotra Lecha, który z przyczyn służbowych nie mógł być obecny na koncercie. Oto jego fragment: „Jak trudny, niewdzięczny i okrutny potrafi być los dla kobiet, obserwujemy właśnie tuż obok nas, za wschodnią granicą, gdzie w strachu o swoich najbliższych, przede wszystkim dzieci, kobieta unosi zdrowie i życie w wielkim pośpiechu i trwodze. Oby ten los nigdy nie dotknął Was, Drogie Panie, i byście styczność z wojną miały tylko i wyłącznie poprzez pomoc udzielaną potrzebującym. Dzisiaj jest też ten moment, kiedy za pomoc niesioną pokrzywdzonym chcę serdecznie podziękować, a życząc wszystkim dobrej przyszłości trzeba zacząć od życzeń pokoju”.


Po tym wstępie na scenie zagościł już Sławek Uniatowski, któremu na fortepianie akompaniował Jacek Szwaj. Uniatowski to wokalista, kompozytor, aktor, autor tekstów i multiinstrumentalista. Szerszej publiczności znany m.in. z roli Leszka w serialu „M jak Miłość”. 


W Miliczu artysta wystąpił z koncertem „The best of”, podczas którego zaśpiewał swoje autorskie piosenki oraz utwory swoich największych idoli: Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy i Franka Sinatry. Wokalista swoim wyjątkowym barytonem wykonywał głównie nastrojowe  piosenki, ale przeplatał je rozmowami z publicznością i anegdotami, po których widownia wybuchała salwami śmiechu. Wykonywane piosenki natomiast gorąco oklaskiwała. Tego wieczoru w LO można było usłyszeć m.in. „Zabiorę Cię dziś na bal”, „Tylko ty, tylko ty” i „Zacznij od Bacha” Wodeckiego, „Come Fly With Me” Sinatry, „Bądź moim natchnieniem” Zauchy oraz autorskie „Każdemu wolno kochać”.
Po udanym koncercie nie mogło obyć się bez bisów. Piosenkarz bisował aż cztery razy. W pierwszym utworze akompaniator i wokalista zamienili się rolami na scenie. Najwięcej emocji wzbudziło jednak wykonanie przez Uniatowskiego utworu znanego wszystkim doskonale z bajki „Gumisie”. Jak się okazało w oryginale śpiewał ją nie kto inny, jak sam Andrzej Zaucha.


W czasie koncertu odbyła się pierwsza zbiórka pieniędzy dla uchodźców z Ukrainy pn. „Kultura dla Ukrainy” prowadzona przez Ośrodek Kultury w Miliczu. Udało się zebrać kwotę 1011,52 zł. Pieniądze do puszek będzie też można wrzucić na koncercie Obywatel Jazz 25 marca o godz. 19 i na koncercie charytatywnym w kościele św. Andrzeja Boboli w Miliczu 3 kwietnia o godz. 15.30. Datki na pomoc dla Ukrainy można też wrzucać do puszek znajdujących się w Starej Rzeźni, w Bibliotece Publicznej w Miliczu oraz filii Ośrodka Kultury w Sułowie.
Bilety na koncert kosztowały 100 zł i 70 zł. 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

admin - 2022-03-16, 10:52
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na komentarze.

Zaloguj się

    Jak Wam się podobał występ Sławka Ulatowskiego?