1 / 4
2 / 4
3 / 4
4 / 4

Lider klasy A Plon Gądkowice w niedzielę 20 marca rozgromił u siebie 14:0 ostatni w tabeli Klub Piłkarski Brzeg Dolny i obronił pozycję lidera klasy A. Punkty straciła Barycz Milicz, która zremisowała 1:1 na wyjeździe ze Spartą Skarszyn. Swój mecz wygrał Sokół Kaszowo, a porażkę poniósł Płomień Krośnice.

W drugim tegorocznym meczu lider klasy A Plon Gądkowice w niedzielę podejmował u siebie ostatni w tabeli KP Brzeg Dolny. Przed meczem burmistrz Piotr Lech, wiceburmistrz Łukasz Rokita oraz prezes OSiR Jacek Biernat podarowali drużynie nowe piłki meczowe i życzyli awansu do klasy okręgowej. Rywale z Brzegu Dolnego nie mieli szans w starciu z drużyną trenera Piotra Jakubowskiego. Już w 7. min Plon na prowadzenie wyprowadził Jakub Rajkiewicz. Później nasza drużyna stwarzała sobie kolejne sytuacje do zdobycia bramki, ale nie potrafiła ich zamienić na bramkę. Od 21. min goście grali w 10, po tym jak czerwoną kartkę za faul na wychodzącym sam na sam z bramkarzem Adrianem Rajkiewicz zobaczył obrońca KP Brzeg Dolny Dawid Pluta. Po czerwonej kartce gra obronna zespołu z Brzegu się całkowicie posypała i kolejne bramki padały jedna za drugą. Do przerwy Plon wygrywał 5:0, a w 2. połowie dołożył aż 9 goli i wygrał mecz 14:0. Po dwie bramki dla gądkowiczan zdobyli: Jakub Rajkiewicz, Sebastian Głownicki, Mateusz Rajkiewicz i Bartosz Hęciak. Po jednym trafieniu dołożyli: Adrian Rajkiewicz, Kamil Skibiński, Piotr Jurczak, Robert Kamieński i Adam Zubek. W 90. min padła samobójcza bramka obrońcy Brzegu Dolnego.

Punkty w sobotę straciła Barycz Milicz, która tylko zremisowała na wyjeździe 1:1 ze Spartą Skarszyn. Do przerwy Barycz mogła strzelić aż 5 bramek, ale trafiła tylko raz w 24. min po wrzutce z rzutu rożnego Artura Schneki i bramce z główki Mateusza Lubańskiego. Drużyna ze Skarszyna zdołała wyrównać w doliczonym czasie gry po bramce Adriana Marka, którego pierwszy strzał zdołał odbić bramkarz Baryczy Dawid Kubiak, ale przy dobitce był już bezradny.

Ważne zwycięstwo odniósł w sobotę Sokół Kaszowo, który po zaciętym boju pokonał na wyjeździe 3:2 Spartę Miłcz ze strefy spadkowej. Gospodarze dwa razy w meczu wygrywali, ale za każdym razem Sokół wyrównywał i ostatecznie w 67. min zdobył bramkę na 3:2 po uderzeniu Tomasza Kiszczaka. Wcześniej bramki dla Sokoła strzelali: Damian Baziuk z rzutu wolnego i Norbert Radgowski po uderzeniu z dystansu w okienko bramki.
Pecha miał za to Płomień Krośnice, który na wyjeździe postraszył wicelidera z Brzeźna. Do 89. min w meczu utrzymywał się bezbramkowy remis. W doliczonym czasie Brzeźno zdołało strzelić dwie bramki i wygrało mecz 2:0.

W najbliższą sobotę w hicie klasy A Barycz Milicz o godz. 17 podejmie u siebie Bresnę Brzeźno. Z kolei w niedzielę o godz. 11 Płomień Krośnice w derbach powiatu podejmie Plon Gądkowice. Także w niedzielę o godz. 11 Sokół Kaszowo zagra u siebie z Orlą Korzeńsko.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...