LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Topili marzannę z twarzą demona-Putina

W sprzedaży od 20.09.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 763 941

Ostatnie komentarze

Aktualności

Topili marzannę z twarzą demona-Putina

anm - 2022-03-23
452 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 4
2 / 4
3 / 4
4 / 4

W pierwszy dzień wiosny 21 marca przebywający w Miliczu gruzińscy, hiszpańscy i ukraińscy wolontariusze z Fundacji Mobilni Polacy wraz z jej prezesem Zbigniewem Drzewieckim utopili w Baryczy marzannę. Wykonana przez wolontariuszy marzanna miała twarz Putina, rosyjskiego agresora, który rozpętał w Ukrainie wojnę, siejąc śmierć i zniszczenie.

Tradycyjne topienie marzanny w wykonaniu wolontariuszy odbyło się przy stanicy kajakarskiej w pobliżu mostu na ulicy Krotoszyńskiej w Miliczu. Według ludowych wierzeń marzanna to słowiańska bogini symbolizująca śmierć, a nawet demona, dlatego w nawiązaniu do toczącej się w Ukrainie wojny kukła marzanny wykonana przez wolontariuszy miała twarz demona-Putina, a barwy jej stroju pokrywały się z barwami rosyjskiej flagi. Wolontariusze z Ukrainy, Gruzji i Hiszpanii przygotowali też kilka transparentów: „Stop terroRussia”, „Stop war”, „New version – PUTLER” oraz zapisane cyrylicą „Путін хуйло”, co według googlowskiego translatora oznacza „Putin palant”. 
Marzannę najpierw podpalono, a następnie palącą się kukłę wrzucono z nieukrywaną satysfakcją w nurt Baryczy. Jednak w chwilę później wolontariusze, mając na względzie czystość środowiska, wyłowili nadpaloną kukłę i wrzucili do kosza na śmieci.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.