LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Dyrektor Ryszard Lech uniewinniony

W sprzedaży od 25.01.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 586 325

Ostatnie komentarze

Aktualności

Dyrektor Ryszard Lech uniewinniony

423 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Sąd Okręgowy we Wrocławiu prawomocnym wyrokiem uniewinnił 29 marca dyrektora Ryszarda Lecha z Zespołu Szkół w Miliczu od zarzutu poświadczenia nieprawdy w celu uzyskania korzyści majątkowej, zmieniając tym samym niekorzystny dla dyrektora wyrok sądu pierwszej instancji.

Prowadzona przeciwko Ryszardowi Lechowi sprawa dotyczyła wydarzeń z lat 2016-2017, a prowadziła ją Prokuratura Rejonowa w Trzebnicy. Dyrektorowi Lechowi, który w swojej szkole prowadził też lekcje języka polskiego dla kilkuosobowej klasy dla dorosłych uczniów, prokuratura postawiła zarzut poświadczenia nieprawdy poprzez udokumentowanie przeprowadzenia w sumie 60 godzin lekcyjnych, podczas gdy faktycznie miało być ich przeprowadzonych mniej. Wskutek tego dyrektor Lech miał też osiągnąć korzyść majątkową, gdyż za nieprzeprowadzone zdaniem prokuratury lekcje pobrał wynagrodzenie. Sprawa rozpatrywana była przed Sądem Rejonowym w Trzebnicy, który w lipcu ub. roku uznał Ryszarda Lecha winnym i skazał go na 1 rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Od tego wyroku Ryszard Lech się odwołał, składając apelację do Sądu Okręgowego we Wrocławiu. Rozprawa odbyła się we wtorek 29 marca. Jak poinformowała naszą gazetę Joanna Podwin z biura rzecznika prasowego Sądu Okręgowego we Wrocławiu, sąd II instancji prawomocnym wyrokiem zmienił zaskarżony wyrok Sądu Rejonowego w Trzebnicy, uniewinniając Ryszarda Lecha od popełnienia przypisanego mu czynu. 


– Sąd Okręgowy we Wrocławiu potwierdził w swoim uzasadnieniu to, co mówiłem wcześniej: ta sprawa nie powinna nigdy trafić na wokandę, a tym bardziej zakończyć się skazaniem. Czemu tak się stało, wie tylko prokurator i sędzia w Trzebnicy, ja się mogę tylko domyślać – komentował tuż po ogłoszeniu wyroku dyrektor Zespołu Szkół Ryszard Lech, dodając: – Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali w tym czasie, rodzinie, bliskim i przyjaciołom. Na szczęście istnieją jeszcze wolne i niezależne sądy!

 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.