LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Pierwszy dyżur posła Śmiszka

W sprzedaży od 21.02.2024

IMG

Licznik odwiedzin

2 879 414

Ostatnie komentarze

Aktualności

Pierwszy dyżur posła Śmiszka

593 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Pierwszy dyżur poselski posła Nowej Lewicy Krzysztofa Śmiszka w biurze poselskim przy ul. Kościuszki 22 w Miliczu odbył się w poniedziałek 28 marca. Zapytaliśmy posła, z jakimi problemami zgłosili się do niego nasi mieszkańcy. Rozmowa zeszła też na temat organizowania pomocy dla uchodźców z Ukrainy.

– W działania pomocowe na rzecz Ukrainy włączyłem się od samego początku. Uważam, że jest to podstawowy obowiązek nie tylko polityka, ale każdego Polaka, bo ta sytuacja jest niezwykle groźna także dla Polski – mówi Krzysztof Śmiszek. – Moje biura poselskie w Miliczu, we Wrocławiu, w Wałbrzychu i w Opolu zbierały wyspecjalizowane materiały medyczne dla Ukrainy. Sam pochodzę ze środowisk pozarządowych i wiem, że nie ma niczego gorszego niż spontaniczna, niekontrolowana pomoc, która może być w dużej części zmarnowana. Ja podszedłem do tego systemowo i skontaktowałem się z bardzo prężną Fundacją Ukraina we Wrocławiu i zapytałem, gdzie są największe braki i jak można z sensem przekazać pomoc, która trafi bezpośrednio na Ukrainę. Dzisiaj, przed przyjazdem na dyżur do Milicza, przekazaliśmy cały samochód produktów do wielkiego magazynu Fundacji Ukraina w Psarach pod Wrocławiem. Mam pewność, że trafią one bezpośrednio do żołnierzy oraz ludności cywilnej, która niestety pada tam ofiarą bombardowań. Nawiązałem też współpracę z Dolnośląską Izbą Aptekarską, która również dostarczyła mi potrzebne rzeczy – mówi poseł Nowej Lewicy, dodając, że także w Sejmie posłowie pracują nad rozwiązaniami, które mają pomóc uchodźcom z Ukrainy. – Na wniosek Lewicy szybko została znowelizowana ustawa o wsparciu uchodźców wojennych z Ukrainy. Na mocy tej ustawy uchodźcy z Ukrainy szybko dostają PESEL, wsparcie finansowe, rzeczowe itd., ale był w tej ustawie zapis, który mówił, że takie wsparcie mogą otrzymać tylko osoby, które bezpośrednio przekroczyły granicę polsko-ukraińską. Tymczasem część rodzin przekroczyła granicę ukraińsko-słowacką, a następnie słowacko-polską i nie mogła już być objęta wsparciem – wyjaśnia Krzysztof Śmiszek. – Mój zespół liczący kilkadziesiąt osób pomaga przybyłym do Polski uchodźcom. Angażują się w pomoc na dworcu głównym we Wrocławiu oraz organizują zbiórki w Internecie.
Na pierwszym dyżurze w Miliczu poseł Nowej Lewicy przyjął 6 mieszkańców naszego powiatu. Jak mówi, mieszkańcy najczęściej zgłaszali problemy związane z brakiem komunikacji publicznej w powiecie, co uniemożliwia wielu osobom dojazd do Milicza i poruszanie się między małymi miejscowościami. 


Dyżury członków zarządu Nowej Lewicy w Miliczu odbywają się w poniedziałki w godz. 12-15 oraz we wtorki w godz. 16-18.

 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.