LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Kultura Bolewski & Tubis zagrali w Ośrodku Kultury

W sprzedaży od 21.02.2024

IMG

Licznik odwiedzin

2 879 325

Ostatnie komentarze

Kultura

Bolewski & Tubis zagrali w Ośrodku Kultury

570 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 2
2 / 2

W piątek 25 marca w Ośrodku Kultury w Miliczu z jazzowym koncertem wystąpił duet Bolewski & Tubis. Koncert z autorskimi kompozycjami i utworami Grzegorza Ciechowskiego bardzo podobał się milickiej publiczności, która nie wypuściła artystów bez dwóch bisów.

Wszystkich przybyłych na koncert do sali widowiskowej powitała dyrektor Ośrodka Kultury Sylwia Szydłowska-Małecka, która przedstawiła też artystów. Bolewski & Tubis to łódzki duet łączący w swojej twórczości piosenkę oraz improwizację. Radosław Bolewski (perkusja i wokal) i Maciej Tubis (klawisze - syntezator) grają jazz i muzykę popularną, a piosenki śpiewają w języku polskim. 


Koncert odbywał się w kameralnej atmosferze, przy stolikach z lampką wina. Zespół podczas koncertu wykonał utwory z projektu „Obywatel Jazz” z 2021 r., z piosenkami Grzegorza Ciechowskiego, jak również z dwóch autorskich płyt: „Lunatyk” i „Bez końca”. W czasie występu można było usłyszeć m.in. takie przeboje Ciechowskiego, jak „Śmierć bikini”, „Tak długo czekam (Ciało)”, „Sexi Doll” czy „Raz na milion lat”. Były też utwory autorskie, m.in. „Granit” z płyty „Lunatyk”, czy też najnowszy debiutancki utwór pt. „Krwiobieg”. 


Na zakończenie muzycy dziękowali za zaproszenie dyrektor Szydłowskiej-Małeckiej i Annie Sobolewskiej z Ośrodka Kultury oraz Markowi Bugajnemu za pracę akustyka i oświetleniowca. 


Koncertu wysłuchało 55 osób, wśród których byli m.in. burmistrz Piotr Lech, prezes Stowarzyszenia Partnerstwo dla Doliny Baryczy Inga Demianiuk-Ozga, prezes Banku Spółdzielczego w Miliczu Katarzyna Wencek oraz menedżer KOM-u Izabela Brymerska.
Bilety były do nabycia w cenie: normalny – 25 zł, dla osób posiadających kartę kulturalniaka – 15 zł i dla właścicieli karty seniora ziemi milickiej – 10 zł.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.