LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz

W sprzedaży od 25.01.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 586 305

Ostatnie komentarze

Aktualności

Rusza kwalifikacja wojskowa

277 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

W poniedziałek 4 kwietnia w powiecie milickim rozpocznie się kwalifikacja wojskowa, która po raz pierwszy odbędzie się w budynku I LO w Miliczu. Kwalifikacja potrwa do 13 kwietnia.

W tym roku do kwalifikacji wojskowej stanie 216 mężczyzn z rocznika 2003 oraz 65 osób z roczników starszych. Są to osoby, które nie mają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej, lub zostały wcześniej uznane za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej. 


W tym roku kwalifikacja wojskowa odbędzie się w I LO w Milicz, a nie, jak dotychczas, w Zespole Szkół. W skład komisji wejdą lekarz Michał Napierała oraz pielęgniarka Teresa Smażewska. Obecni będą też przedstawiciele gminy Milicz, Krośnice i Cieszków oraz Konstancja Jeziorska ze Starostwa Powiatowego w Miliczu, odpowiedzialna z ramienia starosty milickiego za organizację kwalifikacji wojskowej.
Dziennie do kwalifikacji wojskowej stawać będzie ok. 30 osób wezwanych imiennie na kwalifikację przez burmistrza lub wójta. Każdy wezwany  musi obowiązkowo zabrać ze sobą dokument tożsamości i zdjęcie.

 
Kwalifikacja wojskowa zastąpiła pobór. Jest organizowana po to, aby zebrać informacje o stanie zdrowia fizycznego i psychicznego młodych ludzi oraz sprawdzić, czy mają oni predyspozycje do pełnienia służby w wojsku, i nadać im odpowiednią kategorię zdrowia (A, B, D, E). Ponadto, każdej osobie zgłaszającej się do kwalifikacji wojskowej zakładana jest ewidencja wojskowa oraz wydawany jest wojskowy dokument osobisty, czyli książeczka wojskowa.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.