LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz

W sprzedaży od 30.11.2022

IMG

Licznik odwiedzin

2 556 249

Ostatnie komentarze

Wiadomości sportowe

Brydżyści zagrają o II ligę

anm - 2022-04-04
419 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 4
2 / 4
3 / 4
4 / 4

W chwilę po wygranym meczu z Promostem. Od lewej: Józef Sławenta, Łukasz Rokita, Jolanta Sławenta i Ireneusz Szulc

Brydżowa drużyna BKS Miles zagra 24 kwietnia w finale III ligi o awans do II ligi brydża sportowego. Podczas ostatniego weekendu (2-3 kwietnia) miliccy brydżyści najpierw wygrali w sobotę mecz ćwierćfinałowy, a w niedzielę mecz półfinałowy.

Po rundzie zasadniczej nasza drużyna BKS Miles zajęła 5. miejsce i znalazła się w grupie fazy play-off. Jej stawką jest awans do II ligi. W pierwsza rundzie fazy play-off w sobotę 2 kwietnia we Wrocławiu nasi brydżyści grali przeciwko drużynie KBS Kolejarz II Wrocław. Rozegrano 4 segmenty po 12 rozdań w każdym segmencie. Mecz był niezwykle emocjonujący, gdyż walka trwała do ostatniego rozdania. Po pierwszym segmencie, przegranym 11:34, trzy kolejne segmenty po 12 rozdań miliczanie wygrali: 20:12, 30:25, 23:8, pokonując Kolejarza II 84:79.


W niedzielę odbyły się mecze półfinałowe. Miliczanie grali przeciwko drużynie PROMOST KS AZS Wrocław. Nasi przeciwnicy byli wyżej notowani, gdyż w rundzie zasadniczej zajęli 2. miejsce. Jednak nasza drużyna wygrała wysoko pierwsze dwa segmenty 53:12 i 44:4 i przeciwnicy poddali mecz. 


Teraz przed milickimi brydżystami mecz finałowy. Zwycięzca awansuje do II ligi, a przegrany będzie miał jeszcze szansę w barażach o wejście do II ligi. Mecz finałowy odbędzie się w niedzielę 24 kwietnia. Przeciwnikiem BKS Miles będzie drużyna KS Konfeks I Legnica. Nasza drużyna podczas rozgrywek ligowych występowała w następującym składzie: Łukasz Rokita (kapitan), Ireneusz Szulc, Roman Żyto, Ryszard Wojtala, Artur Janoś, Krzysztof Tokar oraz Jolanta i Józef Sławentowie.


Udział milickiej drużyny w rozgrywkach ligowych był współfinansowany przez Gminę Milicz.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.