LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Najbardziej wyszczepiona klasa ze szkoły w Dunkowej

W sprzedaży od 25.01.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 586 322

Ostatnie komentarze

Aktualności

Najbardziej wyszczepiona klasa ze szkoły w Dunkowej

378 👁️ 1 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

W środę 6 kwietnia burmistrz Piotr Lech wraz z prezesem szpitalnej spółki MCM Andrzejem Oćwieją wręczyli w Szkole Podstawowej w Dunkowej uczniom klasy VII bon o wartości 4 tys. zł. To nagroda dla klasy, która uzyskała w gminie Milicz najwyższy wskaźnik zaszczepienia przeciw COVID-19. Uczniowie całej klasy dzięki nagrodzie pojadą w tym roku na dwie wycieczki klasowe.

Gmina Milicz ogłosiła 10 stycznia konkurs dla klas gminnych szkół podstawowych i Przedszkola Samorządowego z nagrodą burmistrza Piotra Lecha dla klasy z najwyższym procentowym wskaźnikiem zaszczepienia przeciw COVID-19. Konkurs trwał do 28 lutego, a jego wyniki miały zostać ogłoszone w pierwszym tygodniu marca podczas spotkania w Starej Rzeźni. Nagrodą za zajęcie 1. miejsca miała być wycieczka o charakterze edukacyjno-sportowym dla zwycięskiej klasy.


W rozmowie z nami burmistrz Piotr Lech przyznał, że ogłoszenie wyników konkursu opóźniło się o miesiąc przez wojnę w Ukrainie i związany z tym kryzys, wynikający z napływu uchodźców wojennych. Burmistrz poinformował nas, że do konkursu zgłosiły się wszystkie gminne szkoły, jedynie Szkoła Podstawowa nr 1 po zgłoszeniu się wycofała z konkursu z powodu braku zgody nauczycieli na zbieranie w swoich klasach informacji o liczbie przeprowadzonych szczepień. 


Rozstrzygnięcie konkursu zostało ogłoszone w środę 6 kwietnia. Tego dnia do szkoły w Dunkowej przyjechali burmistrz Piotr Lech, prezes MCM Andrzej Oćwieja oraz urzędniczka Natalia Rogowiec. Bonem o wartości 4 tys. zł w obecności dyrektor SP Dunkowa Barbary Podedwornej nagrodzona została klasa VII, w której szczepionką przeciw COVID-19 zaszczepiło się ponad 75 proc. uczniów z liczącej 17 uczniów klasy. – W sytuacji dużej rozbieżności wyszczepienia w poszczególnych klasach i szkołach zdecydowaliśmy się wręczyć nagrodę dla klasy VII z SP Dunkowa, która w gminie jako jedyna miała ponad 75-procentowy wskaźnik zaszczepienia uczniów. Szkoła w Dunkowej miała także najwyższy poziom zaszczepienia wśród swoich pracowników. Tylko jeden z pracowników nie zdecydował się zaszczepić – powiedział nam burmistrz Piotr Lech. Dzięki nagrodzie cała zwycięska klasa VII pojedzie na dwie wycieczki, które planowane są na kwiecień i czerwiec. 


Ogłoszony przez gminę Milicz konkurs na najlepiej wyszczepioną klasę wzbudził wiele kontrowersji. Konkurs krytykowało na facebookowym portalu wielu mieszkańców i rodziców, zarzucając burmistrzowi Piotrowi Lechowi segregację dzieci. Tuż po ogłoszeniu konkursu także nasza gazeta w komentarzu w jednym ze styczniowych numerów wyraziła zdanie, że konkurs powinien być skierowany do rodziców uczniów, a nie do dzieci, gdyż to nie one decydują, czy zostaną zaszczepione, czy też nie.


Burmistrz w rozmowie z nami poinformował, że informacje na temat poziomu zaszczepienia były składane przez rodziców, którzy pisemnie wyrazili zgodę na udostępnienie tych danych oraz na publikację wizerunków dzieci. – Jeżeli chodzi o pozyskiwanie informacji o zaszczepieniu, to szkoły miały w tym całkowitą dowolność i autonomię. Gmina niczego tutaj nie narzucała – mówi burmistrz Piotr Lech, który jednocześnie przyznał, że wiele klas nie wzięło udziału w konkursie. Nie podał jednak, ile klas przystąpiło do konkursu i w których szkołach było ich najwięcej. Nie udało nam się również ustalić, w której szkole najwięcej klas nie wzięło udziału w konkursie.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Coomeetmit - 2022-04-13, 14:58
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na komentarze.

Zaloguj się

    Układ pierwiastków chemicznych na lekcji historii ...