LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Różności Młodzież chętnie korzysta ze skateparku

W sprzedaży od 30.11.2022

IMG

Licznik odwiedzin

2 556 175

Ostatnie komentarze

Różności

Młodzież chętnie korzysta ze skateparku

244 👁️ 0 💬
1
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 4
2 / 4
3 / 4
4 / 4

Otwarty z pompą 3 maja skatepark nad zalewem w Miliczu cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Wybudowany obiekt ma zainstalowany monitoring, a o czystość na jego terenie dba spółka PGK Dolina Baryczy.

Nowy skatepark o powierzchni ok. 698 m kw. ma kształt prostokąta o wymiarach 50 x 14 metrów. Skatepark ma dwa poziomy i wykonany jest z żelbetonu. Ma wbudowanych kilka przeszkód, które podnoszą jego atrakcyjność. Są to dwie rampy, schody z poręczą, pochylnia, platformy i podjazdy.

 

Skatepark na zlecenie gminy Milicz za kwotę 377,6 tys. zł wybudowała w tym roku firma Skateparki.pl ze Zgierza. Ponadto gmina wyłożyła ok. 40 tys. zł na wykonanie prac ziemnych przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Dawida Pawlaka z Milicza oraz 30 tys. zł na uporządkowanie terenu oraz uformowanie ścieżek i dojść przez spółkę PGK Dolina Baryczy.

 

Obecnie z nowego skateparku chętnie korzystają dzieci i młodzież, które w weekendy i po południu jeżdżą na nim na hulajnogach, deskorolkach, łyżworolkach i rowerach. Bardziej zaawansowani skaterzy wykonują różne ewolucje i triki na pochylniach i platformach.

 

Zgodnie z opracowanym przez gminę Milicz regulaminem, dzieci poniżej 12. roku życia mogą korzystać ze skateparku pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego. Użytkownicy skateparku powinni mieć założone na głowach kaski, ale póki co mało kto przestrzega tego nakazu. Korzystanie z nowego obiektu odbywa się na własną odpowiedzialność.

 

Skatepark nad zalewem powstał w ramach budżetu obywatelskiego. Inwestycja wygrała głosowanie głównie dzięki głosom młodych mieszkańców Milicza i samorządów uczniowskich naszych szkół. Przy skateparku zainstalowana jest kamera z monitoringiem, do którego dostęp mają pracownicy Urzędu Miejskiego. O czystość na obiekcie dba gminna spółka PGK Dolina Baryczy.

 

Jest to drugi skatepark na terenie gminy Miliczu. Pierwszy został wybudowany około 10 lat temu na terenie Parku im. Tadeusza Suchorowskiegow Sułowie.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

1
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.