LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Co z remontem ulicy Dąbrowskiego?

W sprzedaży od 22.06.2022

IMG

Licznik odwiedzin

2 488 164

Ostatnie komentarze

Aktualności

Co z remontem ulicy Dąbrowskiego?

115 👁️ 0 💬
1
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Kierowcy jadący ulicą Dąbrowskiego w Miliczu, która jest dogodnym łącznikiem pomiędzy ulicami Wojska Polskiego i Powstańców Wielkopolskich, od lat skarżą się na złą jakość nawierzchni. Natomiast piesi od lat skarżą się na brak chodnika. A tymczasem codziennie idą tamtędy do szkoły uczniowie Społecznej Szkoły im. Astrid Lindgren, w tym także dzieci z edukacji wczesnoszkolnej, które chodzą albo jezdnią, albo zarośniętym poboczem.

Remont ulicy Dąbrowskiego w Miliczu jest ujęty w budżecie gminy Milicz na 2022 rok. Na jego wykonanie zarezerwowano kwotę 850 tys. zł, z której lwia część pochodzić ma jednak z programu Polski Ład. Gmina złożyła już wniosek o dofinansowanie i aktualnie czeka na jego rozpatrzenie. Inwestycja jest pilna do wykonania, gdyż nawierzchnia ulicy Dąbrowskiego jest bardzo zniszczona, a chodnik znajduje się tylko na dwóch niewielkich odcinkach – pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Zielonej a zjazdem do KOM-u oraz przy skrzyżowaniu z ulicą Grunwaldzką. Tymczasem ulica Dąbrowskiego jest jedyną drogą dojazdową do Społecznej Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Miliczu. Uczniowie, w tym także małe dzieci z edukacji wczesnoszkolnej, którzy sami idą pieszo do szkoły, chodzą więc albo ruchliwą jezdnią, albo zarośniętym poboczem ciągnącym się od strony Jednostki Wojskowej, co stwarza dla nich duże niebezpieczeństwo.


O szanse na wyremontowanie w tym roku ulicy Dąbrowskiego zapytaliśmy wiceburmistrza Łukasza Rokitę, który w gminie Milicz odpowiada za inwestycje. Jak nam powiedział, mieszkańcy od dawna domagają się od gminy remontu ulicy Dąbrowskiego i budowy chodnika wzdłuż ulicy. – Remont generalny ulicy Dąbrowskiego chcemy wykonać najszybciej jak to możliwe. Inwestycja uzależniona jest jednak od uzyskania dofinansowania z programu Polski Ład. Nabór ma być rozstrzygnięty do końca maja – mówi wiceburmistrz Rokita dodając, że jeśli gmina otrzyma dofinansowanie, szybko ogłosi przetarg na wykonanie inwestycji. – Dokumentacja projektowa zakłada przebudowę jezdni oraz budowę chodnika po stronie szkoły i jednostki wojskowej na całym odcinku ulicy Dąbrowskiego – od ulicy Powstańców Wielkopolskich do ulicy Wojska Polskiego. Projekt zakłada również wytyczenie ścieżki rowerowej na pasie jezdni – informuje wiceburmistrz. Jak dodaje, w tym roku powiat milicki będzie modernizował ulicę Powstańców Wielkopolskich i władze gminy chciałyby skoordynować realizację obu inwestycji – powiatowej i gminnej. Dzięki modernizacji ulica Dąbrowskiego stałaby się też prawdziwym łącznikiem pomiędzy ulicą Wojska Polskiego a południową częścią miasta.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

1
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.