2 617 779
Angel: Panie Zbigniewie Nahajowski czy Panu nie wstyd .Za kilka ściętych i wywiezionych przez złodziei dr...
pir2: Nie długo będą lepić kary za parkowanie po Ostoją.
Zew: Cóż za kontrowersyjna sprawa! Trudno powiedzieć, kto ma rację w sporze między burmistrzem Piotre...
Zew: Czytając artykuł, nie mogę nie zauważyć pewnej sprzeczności w argumentach przedstawionych przez...
pir2: Nie ma takiego leśnictwa w Polsce, w którym nie podkradano by drewna. ... i tylko za taki jeden inc...
Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.
Sztafeta znawców drewna, dendrologiczna ciuciubabka, jesienna brudna robota, czy też wyzwanie drwala – to tylko niektóre konkurencje, które zorganizowano dla uczniów milickiego Technikum Leśnego w ramach obchodzonego 17 maja Dnia Patrona Szkoły prof. Władysława Jedlińskiego.
Dzień Patrona Szkoły w Technikum Leśnym w Miliczu rozpoczął się od uroczystego apelu na świeżym powietrzu. Po odegraniu dźwięków przez zespół sygnalistów i wniesieniu szkolnego sztandaru głos zabrała dyrektor Justyna Żarczyńska, która podkreśliła, że Technikum Leśne w Miliczu jest jedyną placówką edukacyjną w Polsce noszącą imię wybitnego leśnika prof. Władysława Jedlińskiego. Życiorys patrona przybliżył drugoklasista Jordan Nowicki.
Władysław Jedliński, który żył w latach 1886-1934, był twórcą i propagatorem doświadczalnictwa leśnego w Polsce, profesorem SGGW, założycielem i redaktorem „Doświadczalnictwa Leśnego”; prekursorem badań nad przyrodniczymi podstawami produkcji leśnej w Polsce, popularyzatorem dorobku polskiego leśnictwa za granicą, głównie na łamach „Forstliche Rundschau”, autorem prac z różnych działów leśnictwa, w tym szczególnie z ekonomiki leśnej.
Podczas obchodów Dnia Patrona Szkoły milickie Technikum Leśne zapoczątkowało nową szkolną tradycję – Turniej Międzyklasowy o klupę prof. Władysława Jedlińskiego. Celem turnieju było uczczenie pamięci patrona oraz integracja i wspólna zabawa. Poszczególne klasy zmierzyły się w następujących konkurencjach: konkurs wiedzy o prof. Władysławie Jedlińskim i historii Technikum Leśnego w Miliczu, sztafeta znawców drewna, dendrologiczna ciuciubabka, próba młodego entomologa, jesienna brudna robota, klasy urządzeniowca, wyzwanie drwala oraz quiz wiedzy leśnej.
Laureatami konkursu zostali uczniowie kl. III d, do których powędrowała nagroda główna – klupa prof. Władysława Jedlińskiego (klupa to przyrząd do mierzenia grubości drzew na pniu lub ściętego drewna okrągłego). Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie kl. II b, na na trzecim – kl. I a.
Turniej, który zorganizowany został przez nauczycieli przedmiotów zawodowych – Rafała Rogowskiego, Macieja Kędzię, Annę Szynkiewicz-Wronek, Ernesta Wronek, Salomeę Bienkiewicz, Grzegorza Panka i Krzysztofa Salatę – dostarczył wszystkim mnóstwo wrażeń i emocji.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.
Brak komentarzy do tej publikacji.