LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Nietrzeźwi rowerzyści z mandatami po 2,5 tys. zł

W sprzedaży od 22.06.2022

IMG

Licznik odwiedzin

2 488 194

Ostatnie komentarze

Aktualności

Nietrzeźwi rowerzyści z mandatami po 2,5 tys. zł

anm - 2022-06-08
94 👁️ 0 💬
1
1

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

W sobotę 4 czerwca miliccy policjanci przeprowadzili na terenie powiatu milickiego szeroko zakrojone działania ukierunkowane na rowerzystów, u których sprawdzali trzeźwość. Zatrzymano dwóch nietrzeźwych rowerzystów, których ukarano mandatem w wysokości 2,5 tys. zł dla każdego.

W weekendy ruch rowerowy na milickich drogach i ścieżkach rowerowych znacznie się nasila, głównie ze względu na coraz większe rzesze turystów zwiedzających milickie zakątki właśnie na dwóch kółkach. Stąd w weekendy nasilone akcje prewencyjne milickich stróżów prawa, którzy wyrywkowo w różnych częściach powiatu milickiego sprawdzają u rowerzystów m.in. trzeźwość. 


W ten sposób tylko w minioną sobotę nasi policjanci skontrolowali kilkunastu rowerzystów i, jak się okazało, dwóch z nich było nietrzeźwych. Obaj byli naszymi mieszkańcami. Najpierw o godz. 10.30 na drodze publicznej między Niesułowicami a Czatkowicami zatrzymali do kontroli 49-letniego mieszkańca Milicza. Badanie alco-sensorem wykazało 1,7 promila alkoholu w jego organizmie. Za wykroczenie otrzymał mandat karny w wys. 2,5 tys. zł. Kilka godzin później, o godz. 19.15 na ul. Powstańców Wielkopolskich w Miliczu policjanci ujawnili drugiego nietrzeźwego kierowcę roweru, 58-letniego miliczanina. Mężczyzna miał 0,6 promila alkoholu we krwi i również został ukarany mandatem w wys. 2,5 tys. zł. – Od początku tego roku obowiązuje nowy, dużo bardziej restrykcyjny taryfikator mandatów, mający sztywną wysokość kwoty mandatu w zależności od promili. I tak, jeżeli stężenie alkoholu w organizmie rowerzysty wynosi do 0,5 promila, to może on otrzymać mandat w kwocie 1000 zł. Gdy zaś stężenie alkoholu wynosi powyżej 0,5 promila, to kwota mandatu wyniesie 2500 zł – wyjaśnia oficer prasowy komendanta powiatowego Policji w Miliczu podinsp. Sławomir Waleński dodając, że funkcjonariusz policji nakładający grzywnę jest obowiązany wskazać jej wysokość, określić zachowanie stanowiące wykroczenie, czas i miejsce jego popełnienia oraz kwalifikację prawną, a także poinformować sprawcę wykroczenia o prawie odmowy przyjęcia mandatu karnego i o skutkach prawnych takiej odmowy. - Apelujemy do wszystkich rowerzystów, aby nie jeździli rowerami, będąc pod wpływem alkoholu. Tak nieodpowiedzialne zachowanie grozi nie tylko wysokim mandatem, ale przede wszystkim narażeniem siebie i innych użytkowników ruchu drogowego na utratę zdrowia, a nawet życia. Po to policjanci kontrolują również rowerzystów, aby eliminować takie zagrożenia i by nasze drogi były bezpieczne - dodaje oficer prasowy.

 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

1
1

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.