LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Sport Wiadomości sportowe Wicemistrz Polski kadetów w sumo

W sprzedaży od 15.03.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 617 722

Ostatnie komentarze

Wiadomości sportowe

Wicemistrz Polski kadetów w sumo

484 👁️ 1 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

16-letni Wojciech Skrabucha z Bizona oprócz sukcesów w zapasach w stylu wolnym z powodzeniem rywalizuje także w sumo. Wojtek został wicemistrzem Polski kadetów w sumo.

Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów w sumo odbyły się w dniach 28-29 maja w Kwidzynie. W zawodach wzięli udział reprezentanci Bizona Milicz, którzy przy okazji treningów zapaśniczych ćwiczą przepychanie na macie w sumo.

 

W Kwidzynie Bizona reprezentowali Wojciech Skrabucha oraz Natalia Małecka i Oliwia Radziszewska. Świetną formę zaprezentował ubiegłoroczny brązowy medalista Mistrzostw Polski Kadetów w sumo Wojciech Skrabucha. 16-latek z Polic pogromcę znalazł dopiero w wielkim finale i został wicemistrzem Polski kadetów w tej dyscyplinie.

 

Wojtek Skrabucha jest niezwykle utalentowanym zapaśnikiem. W 2021 roku osiągnął życiowy sukces, jakim było wygranie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która jest jednocześnie Mistrzostwami Polski Kadetów. Nasz zapaśnik rok temu reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata Kadetów w Budapeszcie, gdzie zajął 14. miejsce w kat. 45 kg.

 

Na Mistrzostwach Polski Kadetek w sumo 7. miejse wywalczyły obie nasze zawodniczki Natalia Małecka oraz Oliwia Radziszewska. Trenerami naszych reprezentantów są Dawid Jędrzejek oraz Bartłomiej Szmigiel. Wyjazd na zawody został sfinansowany ze środków z dotacji z gminy Milicz.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

pir2 - 2022-07-04, 11:51
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na komentarze.

Zaloguj się

    Z tym sumo to chyba taki żart.