LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Ponad 3 tysiące plażowiczów na milickim basenie

W sprzedaży od 10.08.2022

IMG

Licznik odwiedzin

2 507 562

Ostatnie komentarze

Aktualności

Ponad 3 tysiące plażowiczów na milickim basenie

156 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 6
2 / 6
3 / 6
4 / 6
5 / 6
6 / 6

Podczas ostatniego upalnego weekendu z kąpieliska na Karłowie skorzystało ok. 3 tysiące osób. Basen oficjalnie otwarto w sobotę 25 czerwca i w tym dniu wstęp na basen był bezpłatny. Od tej pory aż do końca wakacji kąpielisko będzie czynne w każdy słoneczny dzień.

W sobotę przed południem kąpielisko na basenie otworzył prezes OSiR-u Jacek Biernat i radny Rady Miejskiej w Miliczu oraz koordynator ds. sportu w spółce OSiR Andrzej Kubiak. Najpierw przecięto wstęgę na nowo uruchomionym brodziku dla najmłodszych, a potem przy postawionej dwumetrowej skoczni, z której pierwsze oficjalne skoki oddali prezes Jacek Biernat i radny Andrzej Kubiak. Skocznię ze stali nierdzewnej wykonała firma Somet Sułów, a wcześniej firma Import-Export Piotra Skiby położyła fundamenty i kolumny, na których zamontowano skocznię. Skocznia stanęła dokładnie w tym samym miejscu co stara skocznia. A więc głębokość wody pod skocznią nadal wynosi 2,60 m. 
W sobotę na kąpielisko przyjechało zaproszone przez prezesa Biernata radio Eska Wrocław, które prowadziło akcję Eska Summer City i na żywo relacjonowało wydarzenia z otwarcia kąpieliska oraz zachęcało do wspólnej zabawy, nagradzając uczestników gadżetami. Przy trawiastej plaży znajdował się też punkt informacyjno-edukacyjny Sanepidu w Miliczu. Na dzieci czekały konkursy i zadania o tematyce zdrowotnej oraz różne gry i zabawy. Z kolei dla starszych dostępne były alko- i narkogogle, pokazujące negatywne skutki zażywania alkoholu czy środków psychoaktywnych.
Najmłodszych ucieszyły też zamki dmuchane i trampolina firmy Ubaw Ponad Pachy, na które dzieci i młodzież miały wstęp za darmo. Rozegrano turnieje piłki nożnej, tenisa stołowego i piłki plażowej. Nie odbył się natomiast pokaz ratownictwa medycznego, gdyż strażacy zostali wezwani do akcji gaszenia pożaru i musieli opuścić kąpielisko. W sobotę kąpielisko odwiedziło 1300 osób. Jeszcze wyższa frekwencja była w niedzielę. Ten dzień na basenie spędziło prawie 1900 osób, a bezpieczeństwa kąpiących się strzegło 8 ratowników. 


Basen na Karłowie czynny jest siedem dni w tygodniu, w dni powszednie w godz. 11-19 oraz w weekendy w godz. 10-20. Wstęp na basen kosztuje 10 zł za bilet normalny i 5 zł za bilet ulgowy, obejmujący emerytów, rencistów i dzieci do lat 15. Dostępne są również karnety w cenie od 50 zł do 500 zł, a na basen można wejść również na wykupiony karnet na zamkniętą teraz krytą pływalnię Milicka Fala. 


Na kąpielisku do dyspozycji są dwa sektory, w których głębokość wody sięga w najgłębszym sektorze od 2 m do 3,25 m i przy którym znajduje się skocznia o wysokości 2 m, oraz sektor średni z wodą o głębokości do 1,5 m. Dodatkowo utworzono dwa brodziki dla dzieci – jeden o głębokości do 70 cm i drugi dla najmłodszych dzieci o głęb. 25 cm, oba zasilane filtrowaną wodą z wodociągów. 


W ubiegłych latach położono drewniane pomosty, plac zabaw, stanowiska grillowe oraz wybudowano budynek z szatniami i łazienkami i wyremontowano dużą zjeżdżalnię. Wszystkie prace kosztowały ok. 2 mln zł. Modernizacja kąpieliska rozpoczęła się jesienią 2020 r.   

 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.